Evliliğimde mutsuzum

dertsbasadert

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2024
13
10
28
Merhabalar, Evlendiğimden beri ara ara depresyona girme döngüsündeyim farklı bir şehirde yaşıyoruz buraya taşındık işimiz burda olduğu için. Arkadaşım yok eşim asker çok yoğun çalışıyor nöbette çoğu zaman ben evde tek kalıyorum nöbetten gelince de uyuyor borçlar olduğu için çok faaliyet de yapamıyoruz o da beni etkiliyor galiba . Evin işleri, borçlar, yalnızlık beni çok etkiledi. Mutsuzluğum iki gündür eve de yansıyor artık eşimle kavga ediyoruz sürekli. Çok ama çok üzülüyorum acaba nankörlük mü yapıyorum diye eşimi de üzüyorum böyle olunca ne yapacağım bilmiyorum bu duygularla baş edemiyorum artık.

Kurslara katılın
Site içi bir yerde yaşıyorsanız kadınlarla görüşün. Hala gün yapan hanımlar var.
Belediye kursları var hatta dil öğrenebilirsiniz
Online atölyeler var onlara bakabilirsiniz
Arkadaş edinin kısaca.

Ben de çalışıyorum özel bir kurumda benim işim eşime göre daha kolay tabii ama eşim çok yorulduğu için ona ısrar edemiyorum sürekli bir şeyler yapalım diye arada iş arkadaşları ve eşleriyle birbirimize gidiyoruz o da çok nadiren
Eşli görüşme olayını beklemeyin. Kızkıza yapılan görüşmeler terapi gibi oluyor.

Valla niye nankörlük kime göre neye göre sırf karnım doysun diye evlenmiyoruz tabiki şartlar geçim yorgunluk tamam tamamda ....sevgi ilgi beslemek ister beslenmek ister benim çiçeklerim iki gün onları öpmeyince küsüyor çiçek deyip geçmeyin onunda bir algısı var.....siz insansınız normal degilmi ne olursa olsun zaman geçirmek ayarlamak paylaşmak

Tabiki eşinizle paylaşım yapın bir şekilde bulun yolunu açmayın arayı kız kıza biryere kadar en iyi arkadaşı eşi olanlar daha mutlu ve tatminkâr bu hayatta

ahh canım.. aynı kaderi yaşıyoruz 😂 ben de çok yalnızım, bunalıyorum. bu işten geldiği gibi böyle camış gibi uyuyor 😂 (şaka yapıyorum yazık yoruluyor cocuk 😂) ben kendi kendime meşgale buluyorum valla her gün. online dersler alıyorum, kitap okuyorum, esra erol izliyorum, bir aralar online alışverişe sarmıştım eşimin saçları beyazlamaya başlayınca onu da bıraktım 😂😂 haftada en az bir gün eşimle tatlı yemeye falan çıkıyorum. öyle öyle geciyor valla.
şu an daha yeni her şey.. tüm düzenin değişti, önceki hayatının tamamen farklı şeklini yaşıyorsun. zorlanman normal gercekten. ama zamanla birbirinize alışıp, anlaşabileceksiniz. biraz zaman sadece, sabret. hem hep böyle devam etmeyecek yarın bir gün başka bir sehirde başka şartlarda yaşarsınız. üzme canını.

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    94,7 KB · Görüntüleme: 132
Eşinizin mesleği çok zor bir meslek, o eve geldiğinde lütfen onu daha da bezdirmeyin. Ev hanımısınız sanırım. Bir iş veya çok oyalayıcı bir hobi bulmanız şart

ahh canım.. aynı kaderi yaşıyoruz 😂 ben de çok yalnızım, bunalıyorum. bu işten geldiği gibi böyle camış gibi uyuyor 😂 (şaka yapıyorum yazık yoruluyor cocuk 😂) ben kendi kendime meşgale buluyorum valla her gün. online dersler alıyorum, kitap okuyorum, esra erol izliyorum, bir aralar online alışverişe sarmıştım eşimin saçları beyazlamaya başlayınca onu da bıraktım 😂😂 haftada en az bir gün eşimle tatlı yemeye falan çıkıyorum. öyle öyle geciyor valla.
şu an daha yeni her şey.. tüm düzenin değişti, önceki hayatının tamamen farklı şeklini yaşıyorsun. zorlanman normal gercekten. ama zamanla birbirinize alışıp, anlaşabileceksiniz. biraz zaman sadece, sabret. hem hep böyle devam etmeyecek yarın bir gün başka bir sehirde başka şartlarda yaşarsınız. üzme canını.

Her evde bulunan koltuk örtüsü misali bir adamcağız var galiba 😂 Renkler değişsede tarz aynı 🤦🏼 Napıyolar iş yerlerinde bunlara çok merak ediyorum 🤷🏼

Konu sahibi ailenizin yanına gidip biraz hava alabilirsiniz. Çok bunaldığımda öyle yapıp eski arkadaşlarımla vakit geçirerek o bunalmışlığı bir nebze atabiliyordum. Mümkünse eşsiz. Çünkü eşin varlığı ayrı bir stres oluyor bazen aile evinde 🤦🏼

Ya çok tatlısınız, alışacağız inşallah zamanla be 🥰 yaz da geliyor insanın biraz güneşli hava görünce bile enerjisi yerine geliyor.

Her evde bulunan koltuk örtüsü misali bir adamcağız var galiba 😂 Renkler değişsede tarz aynı 🤦🏼 Napıyolar iş yerlerinde bunlara çok merak ediyorum 🤷🏼

Konu sahibi ailenizin yanına gidip biraz hava alabilirsiniz. Çok bunaldığımda öyle yapıp eski arkadaşlarımla vakit geçirerek o bunalmışlığı bir nebze atabiliyordum. Mümkünse eşsiz. Çünkü eşin varlığı ayrı bir stres oluyor bazen aile evinde 🤦🏼
Aile yanına yakın bir yere taşınmayı çok istiyorum bu yüzden ama o zaman da sorunlar olur mu diye onu da ayrı düşünüyorum 😊

Valla niye nankörlük kime göre neye göre sırf karnım doysun diye evlenmiyoruz tabiki şartlar geçim yorgunluk tamam tamamda ....sevgi ilgi beslemek ister beslenmek ister benim çiçeklerim iki gün onları öpmeyince küsüyor çiçek deyip geçmeyin onunda bir algısı var.....siz insansınız normal degilmi ne olursa olsun zaman geçirmek ayarlamak paylaşmak
Doğru valla çok haklısınız, birkaç kurs araştıracağım şimdi eşimi de bunaltmamak için o yokken en azından kendimi geliştirme olanağım olur.

Merhaba ben sizin yerinizde olsam eğer çalışmıyorsanız işe girer kafamı dağıtırdım en azından üç beş bişey kazanıp kendi ihtiyacınızi karşılarsınız ayda bir kez de olsa kendini mutlu edecek şimartıcak bir şey yaparsın atıyorum kuaföre gitmek mesela bunlar piskolojik olarak iyi geliyor bazı kitaplar mesela kahve içmeye çık arada inan kahve içmek için arkadaşa ihtiyacın yok tek başınada içebilirsin . Eskiden bir kahvenin 40 yıl hatrı vardır derlerdi artık o kahvenin hatrı felan da kalmadı bu devirde. Sadece örnek benimki eşiniz askermiş onun için yorucu olabilir erkekler pek stresse gelemiyor borçlar bitene kadar biraz Altan al inan şuan borç içinde olmayan yok ülkece değil dünyada herkes bu problemi mutlaka yaşıyor

X