Evliliğimde mutsuzum

Merhabalar, Evlendiğimden beri ara ara depresyona girme döngüsündeyim farklı bir şehirde yaşıyoruz buraya taşındık işimiz burda olduğu için. Arkadaşım yok eşim asker çok yoğun çalışıyor nöbette çoğu zaman ben evde tek kalıyorum nöbetten gelince de uyuyor borçlar olduğu için çok faaliyet de yapamıyoruz o da beni etkiliyor galiba . Evin işleri, borçlar, yalnızlık beni çok etkiledi. Mutsuzluğum iki gündür eve de yansıyor artık eşimle kavga ediyoruz sürekli. Çok ama çok üzülüyorum acaba nankörlük mü yapıyorum diye eşimi de üzüyorum böyle olunca ne yapacağım bilmiyorum bu duygularla baş edemiyorum artık.

Askerle evlenip ne bekliyordunuz ki? Asker eşi demek yalnız TV izlemek, yemek yemek, özel gün tatil de yoktur. Nerden biliyorum arkadaşım evli çok sıkılıyorum derken şimdi 2 çocuğu var onlar sayesinde yalnız kalmıyor artık 😀

Benim de iş hayatımda zaman zaman çok yoğun dönemlerim oluyordu, arada yine oluyor. Akşam eve gelince yemeği de ben yapıyorum. Akşam yemeğinden sonra bazen salondaki koltukta sızıp kalıyordum. Eşim bana gıcık olduğu için üstümü bile örtmezdi. 2 3 saat sonra uyanırdım, onun yatma vakti gelmiş, benim yatma vaktim geldi sen uyanıyorsun deyip trip atardı. Günlerce de onun nazını tribini çekerdim. Akşam geçireceğimiz birkaç saat varmış onda da dayanamıyor olurdum. Uyuduğuma uyuyacağıma pişman olurdum. Oysa 2 3 saat sonra uyandığımda beni şefkatle karşılayıp oy sen çok mu yoruldun kıyamam sana deyip sarılmasını hayal ederdim. Bu isteğimi eşime söylesem de anlamazdı, öğrenmesi çok zamanımı aldı. Şimdi eskisi gibi davranmıyor, istediğim gibi davranıyor ama ne zaman çok yorgun olup da akşamları uyuyakalacak gibi olsam strese giriyorum. Suçlu hissediyorum. Uyanınca tartışma çıkacak gibi geliyor hemen açıklama yapıyorum. O his üstüme yapıştı. Çok ama çok rahatsız edici.

Merhabalar, Evlendiğimden beri ara ara depresyona girme döngüsündeyim farklı bir şehirde yaşıyoruz buraya taşındık işimiz burda olduğu için. Arkadaşım yok eşim asker çok yoğun çalışıyor nöbette çoğu zaman ben evde tek kalıyorum nöbetten gelince de uyuyor borçlar olduğu için çok faaliyet de yapamıyoruz o da beni etkiliyor galiba . Evin işleri, borçlar, yalnızlık beni çok etkiledi. Mutsuzluğum iki gündür eve de yansıyor artık eşimle kavga ediyoruz sürekli. Çok ama çok üzülüyorum acaba nankörlük mü yapıyorum diye eşimi de üzüyorum böyle olunca ne yapacağım bilmiyorum bu duygularla baş edemiyorum artık.
İş bulun çalışın, borçlara destek olmuş olursunuz.
İş olmazsa hobi bulun kafanızı dağıtın.

Merhaba ben sizin yerinizde olsam eğer çalışmıyorsanız işe girer kafamı dağıtırdım en azından üç beş bişey kazanıp kendi ihtiyacınızi karşılarsınız ayda bir kez de olsa kendini mutlu edecek şimartıcak bir şey yaparsın atıyorum kuaföre gitmek mesela bunlar piskolojik olarak iyi geliyor bazı kitaplar mesela kahve içmeye çık arada inan kahve içmek için arkadaşa ihtiyacın yok tek başınada içebilirsin . Eskiden bir kahvenin 40 yıl hatrı vardır derlerdi artık o kahvenin hatrı felan da kalmadı bu devirde. Sadece örnek benimki eşiniz askermiş onun için yorucu olabilir erkekler pek stresse gelemiyor borçlar bitene kadar biraz Altan al inan şuan borç içinde olmayan yok ülkece değil dünyada herkes bu problemi mutlaka yaşıyor
Güzel yorumunuz için teşekkür ederim aynen herkes borç harç içinde evleniyor maalesef.

X