Evliliğimi bitirmeli miyim

hazan_a

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2024
12
-22
44
Arkadaşlar 16 senelik evliyim ilk 3 aylık evliyken eşimin sanal sitelerden sevgili bulduğunu bunuda babamın iş yerindeki bilgisayarda yaptığını ve kız kardeşimin gizlice eşimi arayıp uyarması sonucu öğrenip aileme haberim yok gibi davranıp eşimi affettim 5 sene içinde bi kaç olayı daha olsa da işim olmadığı için affettim en kötüsü 5. Senemizde çıkıp o kadınla buluşmaya gitti anlayıp onu aramam ve tartışmamla geldi ve 1 hafta otelde kalıp tekrar eve döndü bu süreçte boşanmak istediysede eve dönünce evde 2. Bir telefon bulmamla affet diye yalvardı çaresiz affettim bir taraftan boşanmaya hazır hissetmiyordum 6 sene ist atamam oldu eşim ben ve 4 yaşındaki oğlumla yeni bir şehre gelmiş olmam eşimin bulunduğu kurumda ist’da idareci olarak görev alması yoğun bir tempo içine girmek onun aldatma davranışını azalttı yada farketmedim 8 senelik evliliğimde artık oğlum kardeş istemeye başlayınca hiç güvenmesemde eşime 2. Çocuğu dünyaya getirdim eşimin senede 2 kez şehir dışı eğitimleri oldu bazen birlikte gitsekte birinde tek gitmek zorunda kaldı ona güvenmediğim için bende gelmek istemiyorum dediğimde masrafları karşılarsan gel dedi ki daha öncede masrafları ben ödeyerek gittim bu süreçte 6 sene maaş kartım eşimde kaldı 2 kez ihtiyaç kredisi çekti evliliğim boyunca her zaman borçlu ve kredi ile idare ettik çift maaşlı olmamıza rağmen 2. Gizli kredide bankayı da mahkemeye vermekle tehdit edince kredi çekmeyi bıraktı neyse konu dağılmadan Antalya’ya gidişine döneyim Antalya giderken telefonuna bir uygulama yükledim ve haberi vardı bişey yapmaz nasıl olsa biliyor ortamı dinleyen uygulama var dedim ve gece 12:30 işim bitince ilk kez açtm önce bir mesaj sesi ardından sesli mesaj geldi “tatlım önce jeton almalısın”diyordu hemen arayıp ağzıma geleni saydım kabul etmedi ama açıklayamadı da geldiğinde ilk 6 ay içinde telefonunda farklı farklı kadın adları olan klasör vardı içleri boştu bu arada yine bir 5-6 ay sonra bi dul çalışanı izin istemek için mesaj atıyor ve ben oğlumu okula bırakıp 3 saat sonra gelirim ,bugün annemle emiri bırakıp biraz işlerim var halledince geleceğim gibi resmiyetten uzak mesajlar yazıyordu Instagram hesabına baktım eşim tüm fotoğraflarını like atmış kavga edip kadını engelledim ve yine bir zaman sonra bir dosyayı eşime gönderdim ordanda kendime alacaktm eşimin telefonda yapıştır tıklayınca dosya yerine bir şiir düştü ekrana birine göndermek üzere kopyalamış ekran videosunu alıp sakladım kendimde tabi ki bunu da inkar etti kim yazdı bilmiyorum dedi bu süreçte 20 li yaşlarda sevdiğim ve işim yok sen ünv. okuyorsun ben işsizim diye beni terk eden erkek arkadaşım 23 sene boyunca asla iletişime geçmeyen kişi beni takibe başladı 1 ay mesaj yazmadı sadece story lerime bakıyor bende onun story bakıyorum boşandığını paylaştı bi süre sonra beni takip etmesinden rahatsız olduğumu boşanınca beni hatırladığını yazdm o da beni unutmadığını evliyken doğru olmadığı için iletişime geçmediğini benim hesabımda sadece çocuklarımı paylaşıp eşimi göremeyince boşandm sandığını yazdı ve bende boşanma davası açtm eşime sizlere sorum şu eski erkek arkadaşım komser yardımcılığı görevinden ihraç edilmiş işi yok markette çalışıyor ben öğretmenim ve 1 aracım var,şimdi ki eşim ben dava açınca melek gibi oldu evde her zaman bana ev işlerine yardım eder ama evde ağırlığı olan her zaman benim çok zeki ama birikim yapamayan biri şimdi boşanırsam tek maaş belki çocuklara nafaka ve 2 çocuğu eşinde olan asgari ücretle çalışan bir adamla sizce yürür mü…belki çocuklarını da alır yanına…boşanmakımıyım senelerce sevilmediğim bir evde kendimi yok sayarak yaşadım eşimde kişilik bozukluğu çıktı 8 sene önce ama sakin sevgisini gösteremeyen bir adam bundan sonra eskisi gibi olmayacak ayrılmayalım diyor özgür bir hayatım var beni kısıtlamaz ama ne bir birikim yapar ne eve eşya alır ne çocuklarla ilgilenir ben söylersem herşeyi itiraz etmeden yapar uzun ve karışık olduysa kusura bakmayın bir de eski erkek arkadaşıma neden terk ettiğini sordum beni ,seni senin için terk ettim işim yoktu dedi peki polis olunca neden gelmedin dedim hayatında biri olduğunu öğrendim dedi aynı sene evlenmişiz ailesinin bulduğu biri ile evlenmiş kadın çok güzel 35 yaşında eşi ceza evine girince önce iş bulamadığı için açılmış zamanla estetik yaptırmış şimdi mor saçlı dudak altında percing takılı kulaklarında delmediği nokta yok aşırı güzel bir bayan ama aldatmış ceza evinden çıkınca kendi evinde sevişme video ekran görüntüsü gören eşi bunları başka şehre taşımış ama kafın bu şehirde de 3 sevgili bulunca boşandılar şimdi aynı şehirdeler çocuklar annede 10 ve 14 yalında 2 oğlu var ben tesettürlü bir bayanım 43 yaşında 5 otizim veya zeka geriliği teşhis alamadığım ve 14 yalında üstün 2 oğlum var sizden yardım istiyorum

Ay daha boşanmadan başkasıyla evlilik planları yapmak? Böyle bir adamı bir türlü boşamamak ve habire çocuk doğurmak?!
Tek diyeceğim Allah o 4 çocuğun yardımcısı olsun. 2 sizde 2 diğerinde. Aklınız başınızda değil bir eksiklik var gibi kusura bakmayın çok sinirlerim bozuldu!

Evet boşanmalısınız ilk hatasında defetmeliydiniz

Aldatan hep aldatır, timsah göz yaşlarına inanmamanız lazımdı

Bir de sürekli çocuk yapmışsınız bu muhteşem evliliğe offf size değil o çocuklara acıdım.

Sizin saçma tercihlerinizin bedelini ödüyorlar.

Ayrıca evlilik düşünmeyin uzun bi süre olan sizinle beraber çocuklarınıza oluyor.

Boşanmış adamların da hep eşleri aldatmış oluyor ne hikmetse (!) ayrıca sevgilinizin eski eşinin saçlarından size ne ? Yaptırdığı küpelerden size ne? Şimdiden kıskanmaya başlamışsınız o iş yürümez.

Son düzenleme:
İşim yoktu kısmında dedim arkasında kimse olmayabilir mecbur kalmış da devlet memuru olup hala hem kendinize hem çocuğunuza bunları neden çektirdiniz? Bazen üzülemiyorum yani kendiniz o adamla yaşamayı kabul etmişsiniz.

Öğretmen misiniz başka bir memuriyet mi? İnşallah öğretmen değilsinizdir.

Big bangten itibaren aldatıla aldatıla başınız dönmüş,ders almak bir yana kalkıp siz de elin herifiyle eşinizi aldatıyorsunuz. Araya da tesettür sıkıştırın aferin. Gel de söyleme şimdi ,gündüz kuşağı programına çıkanlardan hiç farkınız yok.

Evet boşanmalısınız ilk hatasında defetmeliydiniz

Aldatan hep aldatır, timsah göz yaşlarına inanmamanız lazımdı

Bir de sürekli çocuk yapmışsınız bu muhteşem evliliğe offf size değil o çocuklara acıdım.

Sizin saçma tercihlerinizin bedelini ödüyorlar.

Ayrıca evlilik düşünmeyin uzun bi süre olan sizinle beraber çocuklarınıza oluyor.

Boşanmış adamların da hep eşleri aldatmış oluyor ne hikmetse (!) ayrıca sevgilinizin eski eşinin saçlarından size ne ? Yaptırdığı küpelerden size ne? Şimdiden kıskanmaya başlamışsınız o iş yürümez.
2 çocuğum var bu sürekli çocuk yapmak değil biri 14 yaşında biri 5 aralarında bu kadar yaş farkının sebebi sürekli aldatılmam 2 çocuğa çok zor karar verdim büyük oğlum çok isteyince ben basıl olsa bir daha evlenmem kardeşsiz kalmasın diye düşündüm

İşim yoktu kısmında dedim arkasında kimse olmayabilir mecbur kalmış da devlet memuru olup hala hem kendinize hem çocuğunuza bunları neden çektirdiniz? Bazen üzülemiyorum yani kendiniz o adamla yaşamayı kabul etmişsiniz.

Öğretmen misiniz başka bir memuriyet mi? İnşallah öğretmen değilsinizdir.
ilk 6 yıl sonra atandım öğretmenim bir eğitimci diye yargılamayın boşanmak o kadar kolay gelmedi hala gelmiyor belki altında terk edilme yalnız kalma korkum vardır bilemiyorum şuan dava açmama rağmen korkağım bu konuda

Tamam sizde fazla akıl yok da ama etrafinizda hic mi akil alacak biri yok be kuzum? Yalnis üstüne yalnis yapmaya devam ediyorsunuz. Iki cocuk var. Kendinize gelin ya
Ne yapmalıyım sizce aileme tüm detayları ile anlatamıyorum geçmişte kaldı sanıyorlar hatta müdürüm bayan onla paylaştm sanalsa boşanma dedi

Yarısına kadar okudum.
Boşanmadan ikinci evliliği nasıl düşünebiliyorsunuz?
O adam çocuklarınıza nasıl davranacak? Ya size?
İğrenç kocanızdan boşanmama sebebi işsiz güçsüz olmanıx sandım o da değilmiş.
Yazacak çok şey var acayip hayatlar.
Yazık olan iki evlat

Olmayacak bir şeyi sürdürebilme yeteneğinize hayran kaldım valla. O ne sabır öyle her şeyi bile bile.

Eşinizden ayrılın. Eski sevgilinize de asla bulaşmayın, kafanızı dinleyin daldan dala konmadan. İlla hayatınızda biri olmak zorunda değil.
Sanırım aradığım cesaret verici cevap bu

yani düşünme yapınızda sorun var bence 2.adamı boşverip uzmandan yardım alın.
eşinizle bu kadar kötü bir evliliğiniz varkenb boşanmayı daha tamamlamamışken 2.adamın mor saçlı piercingli eski eşiyle ne alakanız var da araştırdınızı bu kadar. aşama aşama gidin rica ederim.
sorunlu bir adamdan kurtulamadan 2.sorunlu adamla yola çıkma planı yapmak hiç sağlıklı değil.

Ne yapmalıyım sizce aileme tüm detayları ile anlatamıyorum geçmişte kaldı sanıyorlar hatta müdürüm bayan onla paylaştm sanalsa boşanma dedi

Önce diger kisi ile yazismayi birakin. Daha evlisiniz siz. Yaptiginiz yalnis. Bosnamak istiyorsaniz stratejik bir sekilde herseyi hazirlayip bosanin. Kendinizden önce cocuklarinizi düsünün.

X