Evliliğimin sürmesinin tek sebebi kızım

Tuanam21

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2014
955
560
Günlerdir bakıyorum kk ya herkesin dertlerini okuyorum bend yazmk istedim dertleşmek istiyorum kocamın yaptıklarındn hareketlernden yalanlarından umursamazlığından ailesinden herşeyden bıktım bi umut düzelir diye bekliyorum yıllardır öyle büyük bi aşkla evlendikki herkes hayran kalırdı benimle evlenebilmk için yapmadığı kalmayan adamla şimdiki adam aynı olamaz çok mutsuzum :KK43:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

bazen ben de boyle hissediyorum ama zaman zaman degisiyor. senin de oyledir muhakkak mutlu oldugun zamanlar da olmasa sadece kizin icin katlanilmaz.

Günlerdir bakıyorum kk ya herkesin dertlerini okuyorum bend yazmk istedim dertleşmek istiyorum kocamın yaptıklarındn hareketlernden yalanlarından umursamazlığından ailesinden herşeyden bıktım bi umut düzelir diye bekliyorum yıllardır öyle büyük bi aşkla evlendikki herkes hayran kalırdı benimle evlenebilmk için yapmadığı kalmayan adamla şimdiki adam aynı olamaz çok mutsuzum :KK43:

Umarim bu dusuncen icin yillar sonra pismanlik duymazsin.calisiyor musun,kendine ait bir gelirin varmi veya kendi ayaklarin ustunde durabilecegine inaniyor musun.bunlara evet cevabin varsa kimseni kahrini cekme canim benim.hep annelerimizden duyardik,babandan coktan ayrilirdim fakat sizler icin katlandim diye..simdiki evliliklerde kimsenin kimseye tahammulu yok artik..kendine guven,giden hayat senden gidiyor unutma...

GT-I8150 cihazımdan gönderildi

zamanla her şey gibi ilişkilerde yıpranır tozlanır. malzeme sağlamsa sadece ufak tefek tamiratlarla düzelebilir. aşkla evlendik diyorsunuz demek ki malzeme sağlam. belki bir birinize zaman tanımak ve bir birinizi yeniden tanımak bir birinize yeniden aşık olmak hepsi olabilir.

Ne gelirim var nede başka bişeyim okul hayatımı onun için mahvettim okdar çok fedakarlık yaptım ama gene d yaranamadım aldatıldım affettim eskiye göre daha iyi yani kötünün iyisi ama ben atlatamıyorum bi türlü aldatılmayı

Ne gelirim var nede başka bişeyim okul hayatımı onun için mahvettim okdar çok fedakarlık yaptım ama gene d yaranamadım aldatıldım affettim eskiye göre daha iyi yani kötünün iyisi ama ben atlatamıyorum bi türlü aldatılmayı

tabi datayı bilmeyince bize konuşmak kolay geliyor :KK43:( çok üzüldüm durumuna. ben eşimden ayrıldım 1 oğlum var. çalışıyorum ailem de dest oluyor ama zor tek başına kadın olarak bu hayatta tutunmak çok zor. ama biz anneyiz eğer dünyaya bir can getirebildikse her zoru başarabiliriz. eğer gerçekten atlatamıyorsan kendine olan saygnı yitiriyorsan ve en önemlisi sana saygı duymayan bir baba yüzünden çocuğun da sana saygı duymayacağını düşünüyorsan kimsenin kahrını çekmek zorunda değilsin. duygusal olarak yıpranmışsın zaten boşanma çok sancılı bir süreç maddi manevi yıpratıyor. ama haklarını bilirsen ve düzgün bir psikolojik destek alırsan atlatabilirsin.:KK43:

zamanla her şey gibi ilişkilerde yıpranır tozlanır. malzeme sağlamsa sadece ufak tefek tamiratlarla düzelebilir. aşkla evlendik diyorsunuz demek ki malzeme sağlam. belki bir birinize zaman tanımak ve bir birinizi yeniden tanımak bir birinize yeniden aşık olmak hepsi olabilir.

40 yıllık evliler gibiyiz ikimizde ayrı hayatlar kurduk ben kendi ailem arkadaşlarım kızım eşimd kendi arkadaşları ve kızımız kötü bi süreçten geçtik atlattık düzelicek artk derken olmuyo doğru düzgün anlatamıyorum bile şuan :KK43:

Ayni dertten muzdarip oldum zamaninda.hicbir zaman guvenemez hep acaba mi diye beynini yer bitirirsin.oyle zor bi durum ki...guclu olmak birinci hedefin olmali..napalim yani okul hayatinin devami gelmemisse.disarida o kadar hemcinsimiz varki alninin akiyla namusuyla para kazanan hicbirinin birbirinden eksigi yok.hep takdir ederim oylelerini..

GT-I8150 cihazımdan gönderildi

tabi datayı bilmeyince bize konuşmak kolay geliyor :KK43:( çok üzüldüm durumuna. ben eşimden ayrıldım 1 oğlum var. çalışıyorum ailem de dest oluyor ama zor tek başına kadın olarak bu hayatta tutunmak çok zor. ama biz anneyiz eğer dünyaya bir can getirebildikse her zoru başarabiliriz. eğer gerçekten atlatamıyorsan kendine olan saygnı yitiriyorsan ve en önemlisi sana saygı duymayan bir baba yüzünden çocuğun da sana saygı duymayacağını düşünüyorsan kimsenin kahrını çekmek zorunda değilsin. duygusal olarak yıpranmışsın zaten boşanma çok sancılı bir süreç maddi manevi yıpratıyor. ama haklarını bilirsen ve düzgün bir psikolojik destek alırsan atlatabilirsin.:KK43:

Nasıl anlatdam ben boşanmak istedim ailem sonuna kadr destek bu konuda ama ben bavulumuzu hazırlayıp kızımla evden ayrılacağım zaman kızım ağlıya ağlıya babasının çerçevedeki resmine sarılıp babamı bidaha göreniyecekmiyim diyip bayıldı (kızım daha 5 yaşında) ben ogün yemin ettim bu evlilik cehennem azabıda olda sürecek diye :KK43:(

tabi ki karar senin ama şunu unutma kızın seni örnek alacak ve ileride senin gibi bir kadın duruşu sergileyecek. benim oğlum 1 yaşındaydı ayrıldık . baba 3-5 ay görmeye geldi şimdi 1 yıla yakın oldu görmüyor. mutsuz bir annenin çocuğuna verebileceği fazla bir huzur ortamı olmayabiliyor (ben öyleydim) ayrıca ben öğretmenim sınıfımda çok çocuk gözlemledim. mutsuz huzursuz ortamda yetişen çocuklar hem güvensiz hem de istismara daha açıklar ve akademik başarısı daha az. çocuğunuza uygun dille anlatabilirsiniz tabi ki boşanmak istiyorsanız. ama boşanmak istemiyorsanız da ya kendinize farklı bir açı belirleyip bakın ya da eşinizle sorunları aşma yoluna gidin.
kimsenin yuvasının dağılmasını istemem asla yanlış anlamayın

tabi ki karar senin ama şunu unutma kızın seni örnek alacak ve ileride senin gibi bir kadın duruşu sergileyecek. benim oğlum 1 yaşındaydı ayrıldık . baba 3-5 ay görmeye geldi şimdi 1 yıla yakın oldu görmüyor. mutsuz bir annenin çocuğuna verebileceği fazla bir huzur ortamı olmayabiliyor (ben öyleydim) ayrıca ben öğretmenim sınıfımda çok çocuk gözlemledim. mutsuz huzursuz ortamda yetişen çocuklar hem güvensiz hem de istismara daha açıklar ve akademik başarısı daha az. çocuğunuza uygun dille anlatabilirsiniz tabi ki boşanmak istiyorsanız. ama boşanmak istemiyorsanız da ya kendinize farklı bir açı belirleyip bakın ya da eşinizle sorunları aşma yoluna gidin.
kimsenin yuvasının dağılmasını istemem asla yanlış anlamayın

Tabiki yanlış anlamam kocamın tek işe yaradığı konu babalığıdır çok düşkündür ve asla kızımızın yanında ne tartışma nede kavga olmaz çözüm aramıyorum artık sadce derleşmekti amacım çok teşekkürler Allah yardımcımız olsun hepimizin hakkımızda ne hayırlıysa o olsun

ama bu çok kötü ya, istemediğin biriyle birliktesin ozaman, ki bu kızına da zarar verir, , , canım bence sen bir aile terapistiyle konuş, izmirde nil katre koç var, dilersen ulaşabilirsin, izmirde değilsen arkadaşlar tavsiye etsinler, ama çocuğu koruyalım derken daha da fazla zarar vermeyin bence hemen bir uzmana başvurun derim

Merhaba. 18 yaşındayım ve ben de burda bahsettiğiniz kızınız konumundaydım iki ay önceye kadar. Annem ve ben kurtulduk. Size söyleyebileceğim tek şey, çocuklar için olmayacak bir şeyi oldurmaya çalışmak ya da çocuğunuzun öyle bir ortamda büyümesine izin vermek, ona yapacağınız en büyük haksızlık. Yaşamış biri olarak söylüyorum, lütfen yanlış anlaşılmasın...

ben de aynı şeyi yaşıyorum şu anda. Benimle evlenmek için resmen çıldırdı. Şimdi bambaşka bir adam oldu. Şunu anladım, arkanda annen ailen varsa, ayrılmak en iyisi olur. O zavallı günahsız meleklerin sağlığı için.

X