Evlilik dışı hamilelik acil yardım lütfen

bebeğe gereken testler vs bilenlerden yardım. beni anlayabilecek kişilerden manevi yardım. diğer hamilelğimde çocuktum hiç hatırlamıyorum hastane bile görmemiştim tecrübem 0. şimdi bu bebeğin sağlığı çok önemli ve ne yapmam gerek bilmiyorum
Keşke burda anlatmasaymışsın yorumları okuyunca kanım dondu herkes sütten çıkmış ak kaşıkmış mübarek kimse günah işlememiş kimisi her haltı yapar başına bişey gelmez kimisi tek bi yanlışında bedelini öder burası dünya böyle bi yer sana sadece güçlü olmak düşüyor çocuğa da babalık davası açarsın herşeyin bi çözümü var üzülme Allah yardımcın olsun

stresliyim, gergin değilim, düşünceliyim, ayrıca söylediğim gibi siz dalgaya aldıkça ben sinirlenmem sizinle beraber gülüyorum. başıma gelen oldukça trajikomik çünkü. olan olmuş vah tüh deyip kendimi mi parçalayayım :KK70: tek derdim bebeğin sağlığı diyorum sen okumadan daha anlattığım adama salya akıtarak trol yorumlar yazıyorsun canım :KK70:
Oydar şu pamuk bilmem ne 478384 sayfadır herifi paylaşamadı diye icimden gecirirken bunu gördüm,ay cidden o nasıl salya akıtmaktır ya 1 değil 2 değil tonla yorum yapmıslar

Merhaba,35 yaşındayım. 15 yaşında tecavüzcüsüne zorla verilmiş 19unda nikahsız çocuk sahibi olup eşinden ayrılmış birisiyim. bir evladım var 16 yaşında, babasız büyüttüm bu yaşına kadar. görmedi bile hiç. bu yaşıma kadar sevgililerim de oldu fakat evlenmeye cesaret edemedim.5 yıla yakındır düzenli bir ilişkim var. o istanbul ben ankarada yaşıyorum. beni aldattığını tespit edince bir daha yanına gitmedim gelse de kabul etmedim. 3 yıldır hem ailevi bir nedenle hem de sevdiğim adamın ihaneti sebebiyle depresyonun dibindeydim. o dönem spora başladım. spor hocam biraz fazla ilgi gösterince sanırım boşluğuma geldi. tek sefer birliktelik yaşadım. fakat doğum kontrol ilacı kullanıyordum (regl olmamak için yıllardır bunu yapıyorum) ilişki sonrasında ertesi gün ilacı da aldım.birkaç hafta sonra adam işten ayrıldı başka yere gitti. bir daha görüşmedik ne gönül bağım var ne samimiyetim. alkol alıp kendimce çılgınlık yaptığım sadece tipine bakıp birlikte olduğum önemsiz birisiydi benim için. aylar geçti regl olamadım ama hiç te şüphe etmedim doğum kontrol ilacı yüzünden her zaman düzensiz oluyor zaten. sporu diyeti bıraktım haliyle birkaç kilo aldım ve karnım kocaman oldu kilodan diye düşündüm ben çünkü spora başlamadan öncede müthiş bir şişlik vardı karnımda yine aynı oldu zannettim :KK43: çok şiddetli kanamalar yaşadım ara ara , eczacıya sorduğumda ertesi gün hapının yan etkileri bunlar çoğu kişide oluyor dedi. test almak aklıma bile gelmedi kendimden çok emindim. son birkaç aydır her şeye ağlar oldum sevgilimde her gün kamera açtığımız için anlam veremiyordu bu ağlamalara. bu sürede uzun süreli ilişkim hiç sebep olmadığı halde bitti. çünkü hem beni aldattı soğudum hem de onu aldatmama neden oldu kendime saygım gitti iyice kinlendim görmek bile içimden gelmiyordu onu. 1 aydır küstük. karın ağrısı sebebiyle doktora gitmeye karar verdim karnımın şişi geçsin iş bulayım dedim hem de kadın doğum doktoruna gideyim adet düzensizliğime ilaç alayım dedim. doktor 18 haftalık hamile olduğumu söyledi hala bu şoku atamıyorum. aldırma şansım yok mecbur doğuracaksın diyorlar. bebeklere deliriyorum ancak hiç hazır değildim. günde 3 paket sigara içen uyku ilacı olmadan uyuyamayan birisiyim. bebeği farketmediğim o aylarda kim bilir ne gibi hasarlar verdim bilmeden. kullandığım çeşitli ilaçlar antidepresanlar, uyku ilacı,alkol, ve aşırı sigara kim bilir neler yaptı bebeğe. hangi derdime yanayım bilemedim. hayatımda ilk kez bir kaçamak yaptım elime yüzüme bulaştı. şimdi hem ailemden hem çocuğumdan hem uzun ilişkimden ömür boyu koptum. hala bebek için uğraşıyorum bir yolu varsa sağlığında bir risk varsa alınmasını istiyorum. spor hocasına hamile olduğumu söyledim hiç ciddiye bile almadı cevap dahi vermiyor. diğer erkek arkadaşımı aradım herşeyi anlattım seni aldatmıştım ve şimdide hamile olduğumu öğrendim dedim. ilk önce ben sahip çıkarım senin sağlığın önemli bu günleri atlatacağız üzülme diyordu ama şimdi ben sahip çıkarım ama nüfusuma almam diyor. ayrıca erkek arkadaşım her zaman ben kısırım benim çocuğum olmuyor derdi ben de şakasına başkasından yaparım illa bebek istiyorsan derdim gülerdik. kimseyi suçlayacak yüzüm yok sorumsuz davrandım ve pahalıya maloldu. şimdi ikinci bir bebeği büyütmeme ailem yardım etmeyecek, işim yok, diğer evladımın geleceğini çaldım çocuğum doktor olacaktı kendimi ona adamıştım sadece. böyle bir hatayı nasıl yaptım bunca ilaca rağmen nasıl hamile kaldım aklım almıyor. maddi manevi bakamayacağım ne yapacağım artık bir akıl verin.
O bebege verecek hic biseyiniz yok. Evlat diye cildiran nice insan var. Linclenecegim ama dogumdan once birini bulup evlatlik verin o bebegi

Nerden bakarsan çok mantıksızlıklarla dolu. Bir kadın 4.5 ay regl görmediğini nasıl anlamaz. Hem doğum kontrol hapı, hem ertesi gün hapı kullandığı halde hamile kalınıyorsa ilaç şirketleri batardı.
Senaryo zayıf 👎🏻
Kuzenimin esi karnimda bir seyler oluyor diye doktora gitti kadin doguma yonlendirdiler 7 aylik hamileymis. Cocugu olmadigi icin evliliginin 10. Yilidna tup bebek tedavisiyle cocuk sahibi olmustu suan cocuk on bir yasinda ve ikinci cocugu bir yasinda biz de cok sasirdik ama olabiliyor gercekten

Ahh hayır hayır cinselliğe düşkün birisi değilim. hayatımda ilk defa bir kaçamak yaptım yapmaz olaydım onu bile beceremedim. içinizden geçeni söyleyin hiç sorun değil çünkü hatamın farkındayım.
Beşer şaşar, hiçbirimiz peygamber değiliz tövbe haşa Allah değiliz tabiki hayatta büyük hatalar olabilir önemli olan bunlardan ders çıkarmak. Evlatlık bir cocuk ve cok aile degistirmis biri olarak diyeceğim tek şey lütfen yasal süreniz dolmadan kürtaj olun zira bir çocuğa hak ettigi yaşamı sevgiyi verememek onun hayatını travmalarla beraber mahvetmek cok daha büyük bir vebal. Allah yardımcınız olsun

Kastım cinsellik değildi hanımefendi. Sizin yaşattınıza atıfta bulundum. İçimden ne geçecek ki sanki anlayacaksiniz da, asla böyle kadınların düzeldigini gormedim.

İşin güzel yanı ne biliyor musunuz ? Hayatını kurduğu zaman çocuğunuz herseyi kafasinda netlestirecek birgun ve sizi hayatindan cikaracak.
Saf kötüsünüz...

Zaten yaralı olan insana nasıl ithamlar bunlar.
Kıyamam bir de kalkıp ne deseniz haklısınız demiş. Ama haklı değilsiniz. 😡

Siz ne yaşadınız bilmiyorum ama işin güzel yanı diyerek okuduğunuz niyet doğmamış bir bebeğe ait. Yazık günah.

Bu kadın kalkıp kendine zarar verse, canına kıysa vebalini nasıl ödersiniz.

Hem size ne... yoksa aklı selim bir tavsiyeniz, susunuz.

Saf kötüsünüz...

Zaten yaralı olan insana nasıl ithamlar bunlar.
Kıyamam bir de kalkıp ne deseniz haklısınız demiş. Ama haklı değilsiniz. 😡

Siz ne yaşadınız bilmiyorum ama işin güzel yanı diyerek okuduğunuz niyet doğmamış bir bebeğe ait. Yazık günah.

Bu kadın kalkıp kendine zarar verse, canına kıysa vebalini nasıl ödersiniz.

Hem size ne... yoksa aklı selim bir tavsiyeniz, susunuz.
Tamam

Şaşkınlıkla Şokla okudum herşeyi siz kimi kandırırıyorsunuz saf ayagina yatıyorsunuz ya kocaman kadınsın annemizle ablamiz yaşında insansın. Cahil değilsin o haplarida eminim doğmamış yavrucak düşsün diye yaptınız ama yiyecek ekmeği varmis bu dünyada Allah'ım korudu o meleği senin gibi annesi olduğu için çok kötü ne yazikki anne babasını hiç bir çocuk secemiyor yaziklarrr olsun utanın .....

16 yasindaki kiziniza ve henuz dogmamis o bebise yazik. Babasiz buyumek cok kotu birsey. Bir de tek gecelik bir iliski ilerde babasini tanimak istese nufusuna bile almak.istemeyecek. Anlattiklariniz gercek ise eger iyi bir ozel doktorlar gorusup, alkol.sigara ve ilaclarini anlatip aldirma yoluna gidin.

16 yasindaki kiziniza ve henuz dogmamis o bebise yazik. Babasiz buyumek cok kotu birsey. Bir de tek gecelik bir iliski ilerde babasini tanimak istese nufusuna bile almak.istemeyecek. Anlattiklariniz gercek ise eger iyi bir ozel doktorlar gorusup, alkol.sigara ve ilaclarini anlatip aldirma yoluna gidin.

Bebek 18 haftalik!

Yorumlari sok icinde okudum. Ben mi safim yoksa siz mi kotusunuz? Bunlari yasayan kadin en oncesinde, babasiz buyumus, ortaokul-lise caginda tecavuze ugramis ve annesi/akrabalari tarafindan tecavuzcusune zorla nikahsiz olarak verilmis bir kadin. Bir de uzerine tecavuzcusunden hamile kalip, cocuk yasinda cocuk dogurmus, annesiyle birlikte buyutmusler.

Gencligi boyle bir bataklikta gecen bir kadinin ileriki hayatinda egriyi dogruyu ne derece gormesini bekleyebiliyorsunuz? hepimiz insaniz, hatalar yapabiliriz, duseriz, kalkariz, akillaniriz, birileri elimizden tutar, tutmaz. Bazilari cok gucludur, bazilari nazaran daha dayaniksiz. Her neyse. Sonuc olarak, eger bu yazdiklarindaki hikaye dogruysa, biran once bir doktora git ve antidepresan, alkol, sigara kullanimindan bahset. Dolayisiyla hem psikolojik hem ekonomik acidan bu cocuga yetemeyecegini, iyi bir anne olamayacagini anlat. Boylesi kotu. Peki duzenli agir antidepresan, alkol, sigara kullanan, anne olmak istemeyen, babasinin sahiplenmedigi bir bebegi dogurmak, dunyaya getirmek daha mi iyi?

Ahh hayır hayır cinselliğe düşkün birisi değilim. hayatımda ilk defa bir kaçamak yaptım yapmaz olaydım onu bile beceremedim. içinizden geçeni söyleyin hiç sorun değil çünkü hatamın farkındayım.
Kaçamak bumu?
Olan olmuş, nə söz söylesek boş.Bence iyi de ola bilir aslında. O biri çocuğunuzu da yanınıza alırsanız, işleyib ikisine de bala bilirsiniz. Bir kaç ay zorliğu olacak. 15 yaşındakına öyretirsiniz, 6-7 aylık çocuğa baka bilir iyi-kötü.
Böyle korunmasız ilişkiler HİV, HPV, Hepatit gibi hastalıklar getirir, Allah korusun. Asıl korkunc olan bu. Nasıl olsa, bebek bebek gibi durmuyor, büyüyor.

Kuzenimin esi karnimda bir seyler oluyor diye doktora gitti kadin doguma yonlendirdiler 7 aylik hamileymis. Cocugu olmadigi icin evliliginin 10. Yilidna tup bebek tedavisiyle cocuk sahibi olmustu suan cocuk on bir yasinda ve ikinci cocugu bir yasinda biz de cok sasirdik ama olabiliyor gercekten
Evet olabilir ama şöyle bir anlamsızlık var burda doğum kontrol hapı adet düzenlemek için verilir bu ilacı düzenli kullanırken adet olmamak imkansız. Olmadığını gördüğünde şüphelenmeliydi yani doğum kontrol hapı kullandığım için düzensiz adet oluyorum demesi saçmalık. DR lar adet düzensizliği olan kadınlara boşuna mı doğum kontrol hapı başlıyor.

Bulaşıcı hastalık kapmaktan korkmadınız mı? Tek gecelik bir ilişkiyi kondomsuz nasıl yaşadınız? Belki hastalık ta kaptınız?

X