evlilik düşünmeyen sevgilinizin aklına evlilik fikrini nasıl sokarsınız:?

YOK CNM BNM INAN SENI YANLIS ANLAMADIM
KORKTUGUNDAN KASTIM OYDU TAM IFADE EDEMEDIM HERALDE
HANI ERKEKLER EVLENINCE SORUMLULUKLARI ARTCAGINDA BIRAZ KIZ LAR KADAR MERAKLI OLMAZ YA ONU DEMEK ISTEDIM
HERALDE BENDE FAZLA SERT TEPKİ VERDIM ONUN SEBEBIDE
SUAN BU TOPICIG OKUYAN SEVGILISI ONU GERCEKTEN SEVEN AMA BISEBEPTEN UZAYAN ILISKILERI OLAN KIZLARIMIZ ICINDI MORALLERI BOZULMASIN
Şeniz:asigim:a.s.

son cumle banaydı galıbaaaa:uhm:

benim bildigime bir erkek evlenmek istiyorsa direk söylüyor arkadaslar
ikna etmeye kaldıysa o is biraz yaş..

bende hiç anlamam erkekleri evliliğe ikna çabasını....evlenmek isteyen elinden geleni yapar zaten..

Bi erkek evlenmek istese zaten kendisi açar konuyu kıza kalmaz yani. Tabiki her çift konuşur arasında şöyle olsun böyle olsun ama ciddi bi şekilde bu konuşma anca erkek tarafından açılırsa yerini bulur ben öyle düşünüyorum.

sewen erkek ewlilikten kaçmaz kanımca...nieti varsa evlenmeye bişeklde açar konuyu zaten
yok öle sorumluluk almaya hazır deilim gibisinden laf etmek...

sevgilinizle bu tür konuları açık açık konuşamayacaksınız ilişki vakit kaybıdır bence .. :umursamaz: seven erkek kaçmaz ki zaten.. insan niye sevdiğiyle bir ömür geçirmek istemesin ki ? :sm_confused:

İlk olarak şunu söylemeliyim ki bir erkek en başta ne ise devamında da odur. Kesin yargılı gibi gözükse de bir bakın etrafınıza. Evliliğe ciddi bakmayan bir erkek vahiy aracılığıyla evliliğe karar vermiyordur. Eğer başlangıçta kafasında evlilik fikri varsa direkt söylemek yerine sizi gelecek planlarının içine katar. Akıllı kadınlar olarak bunu iyi gözlemleyip ilişkinin hangi doğrultuda gideceğini görebilirsiniz. Gözlemden sonucunda ise ne yapıp ne yapmayacağınız size kalmış.

evliliği düşünmeyen bir adamla gezi tozmanızın ne manası var ki adın çıktıktan sonraaa ..

Kızlar benim 2 senelik bir ilişkim var. İlk zamanlarda erkek arkadaşım açıkça evlilik istemediğini, hatta saçma ve gereksiz gördüğünü söylemekten geri kalmıyordu. Üstelik sebebini sorduğumda belli bir şey olmadığını, sadece öyle düşündüğünü söylerdi. Ancak zamanla değişti. Ben ne kadar bozulsam da belli etmedim ve en sonunda kendisi ciddi bir ilişki istediğini ve benle evlenmek istediğini söyledi. O güne kadar ailesinden beni köşe bucak saklıyordu. O günden sonra daha rahat olmaya başladı. Annesine anlattı bizi mesela. Daha sonra babası vefat etti. İşte o zaman pişmanlığını yaşadı, çünkü mutluluğunu sakladığı için üzüldü. Bu olaydan sonra ilişkimize daha ciddi yaklaşmaya başladı. Bu Ramazan Bayramı'ndan sonra da beni annesiyle tanıştıracak. O da benim annemle tanışacak inşallah... Kendisi öğretmen olduğu için mecburen farklı şehirlerdeyiz. Elbette bizim de bir takım sorunlarımız var. Mesela babasını kaybettikten sonra çok hassas biri oldu. Annesine ekstra özen göstermeye başladı. Hatta sırf annesi kendi memleketini istiyor diye tayinini oraya aldırıp beni de evlenince oraya götürmek istiyor. İşte bu da bizim derdimiz... Annesinden başka şey düşünmez oldu şimdide. Elbette annesidir, elbette düşünecek ama beni de düşünmesini isterdim. Sırf bu yüzden evlilik fikrinden soğumaya başladım. Onu seviyorum ama sanırım şimdi roller değişti. Evliliği isteyen kişi o, kafası karışık olan kişi ben oldum...

meraba ben şimdi nişanlıyım iki ay sonra düğünüm var bundan önceki ilişkimde ki kişi evlilik istemediğinini bunun benimle alakalı olmadığını söyledi bende ilişkimizi bitirdim. sonra yalvar yakar bana geri döndü çok seviyortum senle evlenmek istiyorum sonra yine gelgitler başladı yine terk ettim yine yalvardı yakardı. yine affettim . en son aileme beni istemeye gelecek falan dedim iş ciddiye bindi beyfendi çok saçma birseyi bahane ederk benden ayrıldı . bende çok üzüldüm aileme mahçup oldum erkek kardeşim abla boşver simdi seni yarı yolda bırakması daha iyi oldu dedi ya söz nişan olsaydı.
sonra telefonumu falan değiştirdim arkadaşlarımı da ona vermemelerini söyledim. sonra bir tanıdık vasıtasıyla simdiki nişanlımla tanıstim. bu ekimde de düğünümüz var. eski erkek arkadasim telefonuma ulaşamamıs bütün arkadaşlarımı aramış telimi istemiş vermemişler. sürekli email atıyodu ne olur konuşalım özür dilerim bir şans daha ver ama geçti o günler ... şimdi çok mutluyum doğru insanı bulduğuma inanıyorum...

X