Evlilik korkusu

Lieebe1907

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2024
33
32
29
Merhaba arkadaşlar..
Bir kaç ay sonra evleniyorum ama acayip korkuyorum. Rahatlığımın bozulmasından tutun sevdiğim adam beni döver mi aldatır mı değişir mi o kadar çok soru soruyorum ki kendime ve bu zamana kadar önceki ilişkilerim de konu evliliğe gelince direk ayrılan insandım bu sefer gerçekten sevdim ama korkumu aşamıyorum ya pişman olursam diye düşünüyorum her detay zor geliyor ve bu illet şey vazgeçmeyi bile düşündürtüyor aranızda böyle hissedip aşabilen oldu mu? Olduysa nasıl aştınız?

Merhaba arkadaşlar..
Bir kaç ay sonra evleniyorum ama acayip korkuyorum. Rahatlığımın bozulmasından tutun sevdiğim adam beni döver mi aldatır mı değişir mi o kadar çok soru soruyorum ki kendime ve bu zamana kadar önceki ilişkilerim de konu evliliğe gelince direk ayrılan insandım bu sefer gerçekten sevdim ama korkumu aşamıyorum ya pişman olursam diye düşünüyorum her detay zor geliyor ve bu illet şey vazgeçmeyi bile düşündürtüyor aranızda böyle hissedip aşabilen oldu mu? Olduysa nasıl aştınız?
Üç günde tanıdığınız biriyle evlenmiyorsanız düşünceleriniz tuhaf geldi bana🤷‍♀️

Döver mi aldatır mı diye düşündüğünüz adamla niye evleniyorsunuz orası da ayrı bir soru işareti

Merhaba arkadaşlar..
Bir kaç ay sonra evleniyorum ama acayip korkuyorum. Rahatlığımın bozulmasından tutun sevdiğim adam beni döver mi aldatır mı değişir mi o kadar çok soru soruyorum ki kendime ve bu zamana kadar önceki ilişkilerim de konu evliliğe gelince direk ayrılan insandım bu sefer gerçekten sevdim ama korkumu aşamıyorum ya pişman olursam diye düşünüyorum her detay zor geliyor ve bu illet şey vazgeçmeyi bile düşündürtüyor aranızda böyle hissedip aşabilen oldu mu? Olduysa nasıl aştınız
Bende ilişkim uzun sürede olsa bile bu soruları kendime sordum merak etmeyin ama zamanla ve gerçekten (harici konularda dahil olmak üzere terapi ile biraz olsun aştım) bunun bilimsel gerekçeleri var ancak sizin durum farklı da olabilir herkeste aynı sorun söz konusu olamaz o nedenle yol gösteremem, yalnızca emin olun bu soruyu herkes soruyor, 10 yıllık ilişkisi olan arkadaşım bile evlilik adımlarında korku (gamafobi ), vazgeçme durumu oluşuyor, sizin yapmanız gereken yalnızca kaygıları hafifletip bunun yanı sıra karşı tarafın sinyallerini iyi okumak , davranış tepki vs.. ne kadar süredir birliktesiniz? Ve yaşlarınız kaç acaba?

Merhaba arkadaşlar..
ben evliliğimin ilk gecesi saftik kocam uyurken boşanmayı düsünüyordum 😂 sonra kendimi suçlayıp sabaha kadar ağladım😂 esimle evlenmeden önce uzak şehirlerdeydik. o çok stresli bir işte çalışıyordu ve en az gün aşırı şiddetli kavgalarımız oluyordu. kendisi çevrede agresif tanınan biriydi ve polis. annem bile defalarca kavga edersiniz gözü kararır vurur seni diyordu ki ben de korkuyordum. hatta evliliğin ilk zamanları silahını sürekli ulaşılması zor yerlere kaldırmasını istiyordum eve geldiğinde. ama esim evlendikten sonra tam bir kedi çıktı 😂 Allah nazarlardan korusun ki evlendiğimizden beri tek bir kavgamız olmadı. bebek gibi ilgileniyor benimle. endişeleriniz olması normal. ama sevdiyseniz ve güveniyorsanız esiniz de adam çıkarsa evlilikten sonra ne sacma sapan seyler düsünmüsüm diyeceksiniz 😂

Merhaba arkadaşlar..
Boşanmayı veya ayrılmayı düşünerek evlilik kararı almak ne kadar mantıklı ve tutarlı hiç bilemiyorum açıkcası 🙄

Merhaba arkadaşlar..

Hala aynı düşünüyorum 😂 Allah'tan aday adayım yok son dakika vazgectim yine 😂

Boşanmayı veya ayrılmayı düşünerek evlilik kararı almak ne kadar mantıklı ve tutarlı hiç bilemiyorum açıkcası 🙄
Hanımefendi sizde çok polyanacı açıdan yorum yapmışsınız, burda o kadar konu açan kadın görüyoruz ( deli gibi aşıktım birbirimizi çok seviyorduk, onsuz hayat düşünemiyordum çok severek evlendik ama beni aladttı.. ama vurdu ama şöyle ama böyle) artık her noktada ince eleyip sık dokuyoruz bizde herkes kafayı yedi ne yapalım 😮‍💨

evlenmemeni tavsiye ederim. çok iyi tanıdığımı düşündüğüm bir adamla evlendim, kandırıldım. erkeklere asla güvenmiyorum. eşinin aldatmadığını düşünen kadınlar maalesef yakalayamamıştır henüz. hele aklında soru işaretleri varsa sakın evlenme. aşık olsan hadi neyse, aklında soru işareti olmazdı zaten.

Hanımefendi sizde çok polyanacı açıdan yorum yapmışsınız, burda o kadar konu açan kadın görüyoruz ( deli gibi aşıktım birbirimizi çok seviyorduk, onsuz hayat düşünemiyordum çok severek evlendik ama beni aladttı.. ama vurdu ama şöyle ama böyle) artık her noktada ince eleyip sık dokuyoruz bizde herkes kafayı yedi ne yapalım 😮‍💨
Pollyanna vs değilim boşanma şüphesi duyduğun adamla evlenme yoluna çıkmazsın bu kadar basit. Herkesin her şeyi yapma potansiyeli var.

X