Evlilik merasimlerine yabancılaşma ve kaçınma davranışı

GoruyorsunuzMukemmel

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2015
871
564
33
Kızlar şimdi şöyle söyleyeyim. Birçoğunuzun bayıla bayıla hayalini kurduğu evlilik öncesi merasimlerin hepsini gereksiz,çağ ve mantık dışı buluyorum. Bunları yaşarsam kendime yabancılaşacagımı, kendimi başkalarına onları mutlu etmek için sunulmuş bir hediye paketi gibi hissedeceğimi çok iyi biliyorum ve tüm bunlardan kaçınıyorum.
Hayatımdaki kişi de tam tersi sanki yeni gelin edasında o kadar heyecanlı ve istekli ki anlatamam. Her şeye bir anlam yüklüyor,o (mutlu? )günlerini yaşamayı ve bundan mahrum kalmamayı istiyor. Çıkın çıkabilirseniz bu işin içinden.
Sonuç olarak istemedigimi söyledim,yüzük konusunda konuşmaya gelmişlerdi. Gözleri doldu falan ama gerçekten iğreniyorum tüm bu safsatalardan. Aklımda ve kalbimdesin başka neye ihtiyaç duyuyorsun be adam..
Ama yok küçük yaşlardan itibaren hepimizin dnasına kazınmıştır evlilik hayalleri. Neler neler düşünürüz o şanlı gün için.
Oysa ki çok basittir. Sadece iki insan birlikte yaşama kararı alacaktır.
Bu evlilik ve gelenek tabularını ne zaman yıkacagız,sabırsızlıkla beklemekteyim. İlişkimi kaybetme pahasına fikrimi savundum. Umarım kaybetmem ama ben buyum olmadığım bi şeye evrilemem. Gelenekselleştiremediklerinizdenim.
Azalarak da bitmeli zaten. Sizce de evlilik ve evliliğin beraberinde getirdikleri safsataların sonu gelmedi mi? Hayat zaten bu kadar zor ve karmaşıkken,hassas duyguları incitmeye, kapitalist dünya düzeninin bir kuklası olmaya ve bunun bayragını önde taşımaya ne gerek var. Hadi şimdi taşa tutun beni

Ben de bunları hep bürokratik engeller gibi görürdüm eşim de ben de aynı fikirdeydik sadece imzayı atıp mutlu huzurlu yaşamak istedik ama ne benim ailem ne de eşimin ailesi kesinlikle kabul etmedi iki ayrı şehirde iki düğün oldu .beyaz gelinlik hayalim bile yoktu dedim ki balık model giyiyim diktirdim beğenmedim sonra başka bi gelinlik giydim saç modelini kv seçti :)))) o kadar hiç birşey istemedim ki kendimi akışa teslim ettim baktım sinirlerim bozulacak dedim ne gerek var akışa bıraktım madem aileler için olacak onların istediği gibi oldu ve geçti gitti ne eşim ne ben kimseyi kırmadık .başta direndik ama baktık olmicak ne kendimizi ne de ailelerimizi kırdık . Bence en önemlisi evlenmeyi düşündüğünüz kişiyle bu saçmalık yüzünden tabiki ayrılmayın

Ben de bunları hep bürokratik engeller gibi görürdüm eşim de ben de aynı fikirdeydik sadece imzayı atıp mutlu huzurlu yaşamak istedik ama ne benim ailem ne de eşimin ailesi kesinlikle kabul etmedi iki ayrı şehirde iki düğün oldu .beyaz gelinlik hayalim bile yoktu dedim ki balık model giyiyim diktirdim beğenmedim sonra başka bi gelinlik giydim saç modelini kv seçti :)))) o kadar hiç birşey istemedim ki kendimi akışa teslim ettim baktım sinirlerim bozulacak dedim ne gerek var akışa bıraktım madem aileler için olacak onların istediği gibi oldu ve geçti gitti ne eşim ne ben kimseyi kırmadık .başta direndik ama baktık olmicak ne kendimizi ne de ailelerimizi kırdık . Bence en önemlisi evlenmeyi düşündüğünüz kişiyle bu saçmalık yüzünden tabiki ayrılmayın
Merak ediyorum sonrasında yine aileler için kaç kere taviz verdiniz,yorulmadınız mı?

Sonrasında derken evlendikten sonra hayatımıza kimse müdahale edemiyo zaten .haaa etmek istiyorlar mı evet istiyolar hatta kendi annem de kv de evimde biseylerin yerini değiştirmek istedi mi o zaman hemen hayır ben böyle istiyorum kendi evinizde istediğiniz değişikliği yapın diyorum.

Eşim de ben de evlilik konusunda düşündüğümüz de ikimizin de yetişmesinde katkıları reddedilemeyecek insanlar ve bu mutlu gün için baktık ki bizden çok onların hayali var biz belki biraz fazla akışa bıraktım ama pişman değilim diğer yandan siz karisamazsiniz ben evleniyorum bu benim tercihim her şey benim istediğim gibi olmalı tavrida doğru bulmuyorum .

Açıkçası belki bi kaç ay önce bu baslagi görsem tavrinizi asla eleştirmem ben akışa teslim oldum ama siz olmak zorunda değilsiniz neticede sizin için önemli bi gün derdim . Şuan hamileyim inanılmaz realist aşırı mantıklı bi insandim ama şimdi evlat ne demek anlıyorum o yüzden bu aralar en çok düşündüğüm şey sanırım bu kadar mide bulantısı halsizlik baş ağrısı kasık ağrısı çatlaklar kilo acı sancı uykusuzluk ama sonra o çocuk büyücek ve bana anne bu benim hayatım sen bana karisamazsin derse tisortumu kaldırıp gobegimi gösterip bunlara rağmen mi falan derim sanırım :)))) şaka bi yana ama ailelerimizin hakkını odeyemeyiz sakinleşin ve onları da anlamaya çalışın akışa teslim olun demiyorum ama orta yolu bulun kimse kırılmasın. Anneler hep der ya anne olunca anlarsiniz:)))) sevgiyle kalın çok uzun oldu Allah mutlu huzurlu bir ömür nasip etsin

Teşekkürler size de mutlu mesut aile hayatınızın devamını dilerim bebeğinizi de saglıgıyla kucgınıza alırsınız umarm :)
Aileler fazla mı sahipleniyor ne,bireyselleşme denen olguyu anlayamıyoruz Türk kültüründe yok pek. Öyle olunca da mutsuz insanlar birey olamamış yanlış seçimler arasında debelenip duran depresiflere rastlıyoruz. sonumuz hayır olsun

X