Evlilik şartlari

Sevilllen

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2020
3
0
35
Arkadaşlar merhabalar,
Ben bir yabanciyim.Bana bu konuda yardim ve yorumlariniz alabilirmiyim lutfen:
Beklenmedik bir hamilelik oldu ve ekrek arkadasim Turkiyede yasiyor.Evlenmeye karar verdik hersey normal gidiyordu o ana kadar.Aylesi evlilik sozlesmesi istedi sozde formaliteymis (isteyenlere atarim ) ve olmazsa olmaz dediler.Yalniz sozlesmelerde butun madeler beni savunmasiz birakiyor(yada ben oyle algiliyorum belkide yanlis ankamis ola bilirim) o yuzdende size danismak istiyorum bu isten ne anliyorsunuz. Madelerden birinde bosanma karari alan kim olursa olsun cocuk babada kaliyo diye yaziyor bende imzalak istemedim. Sonrada da benim aylemde uzak durma sartlari da oldu onlarin seviyesinde olmadiklari icin ben aylemi nerdeyse maksimuma iliskimi azaltmami istediler.Ben bunlarada razi olmadim ve bana bu is olmaz dediler.Sen aylene git ozaman madem okadar istiyorsun dediler, ben ulkeme geri dondum ve aramiz bozuldu.Simdi de ben suclu oldum cunki bu karari ben almisim soyleniyo , esim onu sevmedigimi soyliyor. Cok uzuluyorum bebegime zarar vericem diye korkuyorum sizce boyle bisey normalmidir.Bende bilemiyorum artik yanlis mi yaptim.Boyle bir sey icin cocugum babasiz buyumeye deyermi.Yardim edin lutfen

Böyle saçma şey mi olur imzalamamakla iyi yapmışsınız yasal değil ki bunlar eş adayınız bunlar olmadan kabul ederse devam edin yoksa uzak durun o aileden de hayır gelmez size çok sıkıntı çıkarırlar evlendikten sonra da

Velayete dair evlilik sözleşmesi yapılamaz, yapılsa dahi geçerli olmaz. Yabancı olduğun için çocuğu alıp yurtdışına gitmeden korkmuş olabilirler ama bu şartları kabul etmezsen evlilik olmaz diyip sözleşmeyi sana diretmeleri, sonra da kabul etmeyince erkek arkadaşının sen beni sevmiyorsun demesi... Kim kimi sevmiyor belli aslında. Güven bile yok aranızda bence çocuğun mutsuz bir evlilikte büyüyeceğine babasız büyüsün daha iyi.

Normal değil bir avukata sözleşmeyi gösterin. Düzgünce bir sözleşmede siz hazırlatın.
Hukuki yardim alin lütfen

X