Evlilik şüphe mutsuzluk ...

hikayenizi çok merak ettim :KK200:

bosanamayip, toplum baskisindan ,dul damgasindan korkup yillarca kendimi ezdirdim.bilinmez bir kara delik zannediyordum bosanmayi..hicte öyle degilmis..koca demek kocanin ailesi demek benim icin su an kabus gibi. simdi oyle dertlerim yok daha ne istiyim! bosandim, calismaya basladim parami kazaniyorum basimda eskisi gibi beni aldatan ve birde beni suclu ilan eden siddet muptelasi psikopat bir adam yok! daha ne istiyim! kendimi seviyorum artik. deger veriyorum. 5 senedir 1 kere demedim ah bosanmasaydim diye.

Son düzenleme:
hikayenizi çok merak ettim :KK200:
fakat sağlıklı düşünemiyorsun.
bence mutlaka destek almalısın.

neden onun kararını beklediğini anlamış değilim.
onun için bir sıkıntı yok ki. eşin her durumda bencil davranıyor.

senin ona boşanmak için karar ver demen, onun için nolur beni bırakma anlamına geliyor. o yüzden seni süründürür ama asla ayrılalım demez.
çünkü adı ister empati olsun, ister ayrılma korkusu, ister çocuğum için eşinde bu vurdumduymazlık varken tek mutsuz olan sen olacaksın.

saçını okşadı, güldü, öptü vs. elbette öyle yapacak. siz karı kocasınız. sana düşman değil fakat eşin kötü bir koca.
evet haklısınız ama ;insan gercekten degısmez mı?.. Annem de aslında sızın gibi dusunuyor , olayların cok az bır kısmını bılmene ragmen,aynı seyı soyluyor degısmez dıye .. Isım geregı cok sık kısısel gelısım egıtımlerimız oluyor .. Yasam koclarıyla calısma fırsatımız oluyor ; ve bu son egıtımde ınsan degısır eger kendı ısterse degısır .. ya da bırının öfkesının altında ne oldugunu, ne demek istedıgını duymaya calısın, gercekten dınleyin diyor.. ve ben esımle tartısma sonrası konusmamızda ; sureklı olmasan da olur mesajı verdıgımı, ve o bır seyler söylerken sureklı ıcımden sımdı ben de böyle cevap vereyım dıye dusundugumu farkettim.. Bilmiyorum degmez mı hıc ?.. Esım sosyal medya da aktıf degildir.. ins , facebook gibi., Sadece karaoke uygulamasında aktıf..bugun whatsappa , o uygulamaya ucumuzun fotografını koymus ... yuzlerımız bellı olmayacak sekılde.. Hıc sevmez fotograf paylasmayı kendı fotografı da dahıl..Çok koptuk biz bu surecte .. belki dıyorum bir ihtimal.. Yıne yurutemezsek yapacak bır sey yok , haklı oldugunuz kısımlar var evet... Buradakı her dusunce her yorum benım ıcın cok degerlı.. Zaman ayırıp yardımcı olmaya calısmanız benım ıcın cok önemli, cok tesekkür ederim❤️❤️.
The Calender The Calender @Pembe Vosvos[/USER] sizlerin de okumanızı istedim❤️

Son düzenleme:
evet haklısınız ama ;insan gercekten degısmez mı?.. Annem de aslında sızın gibi dusunuyor , olayların cok az bır kısmını bılmene ragmen,aynı seyı soyluyor degısmez dıye .. Isım geregı cok sık kısısel gelısım egıtımlerimız oluyor .. Yasam koclarıyla calısma fırsatımız oluyor ; ve bu son egıtımde ınsan degısır eger kendı ısterse degısır .. ya da bırının öfkesının altında ne oldugunu, ne demek istedıgını duymaya calısın, gercekten dınleyin diyor.. ve ben esımle tartısma sonrası konusmamızda ; sureklı olmasan da olur mesajı verdıgımı, ve o bır seyler söylerken sureklı ıcımden sımdı ben de böyle cevap vereyım dıye dusundugumu farkettim.. Bilmiyorum degmez mı hıc ?.. Esım sosyal medya da aktıf degildir.. ins , facebook gibi., Sadece karaoke uygulamasında aktıf..bugun whatsappa , o uygulamaya ucumuzun fotografını koymus ... yuzlerımız bellı olmayacak sekılde.. Hıc sevmez fotograf paylasmayı kendı fotografı da dahıl..Çok koptuk biz bu surecte .. belki dıyorum bir ihtimal.. Yıne yurutemezsek yapacak bır sey yok , haklı oldugunuz kısımlar var evet... Buradakı her dusunce her yorum benım ıcın cok degerlı.. Zaman ayırıp yardımcı olmaya calısmanız benım ıcın cok önemli, cok tesekkür ederim❤️❤️.
The Calender The Calender @Pembe Vosvos[/USER] sizlerin de okumanızı istedim❤️
insanlar değişir, ben de buna inanıyorum.
ama kendisini hatalı bulmayan, değişmek istemeyen insanı hiçbir güç değiştiremez.

profilinden tüm mesajlarım bölümüne gir ve alt alta oku geçmişte yazdıklarını.

ve değişir mi, düzelir mi objektif olarak bakmaya çalış.

bir de bazı insanlar gerçekten eşi ve çocuğu tarafından terkedilip, yapayalnız kalacağını görünce gerçekler kafasına dank ediyor. ve o süreçten sonra eşinin, evliliğinin kıymetini anlayıp, tüm gücüyle değişmek için çaba sarfediyor.

belki eşin de bu gruptadır.

Insanlar kendileri isterse değisirler ama biz kimseyi değistiremeyiz. Karakter bozuklugu kabul ettigimiz pek cok sey aslinda olumsuz bilincalti kodlari olabilir ve değismesi mümkundur. Ama degisimi kisi kendi istemeli, zaman ayirmali ve emek vermeli. Ben boyle düsünuyorum.

insanlar değişir, ben de buna inanıyorum.
ama kendisini hatalı bulmayan, değişmek istemeyen insanı hiçbir güç değiştiremez.

profilinden tüm mesajlarım bölümüne gir ve alt alta oku geçmişte yazdıklarını.

ve değişir mi, düzelir mi objektif olarak bakmaya çalış.

bir de bazı insanlar gerçekten eşi ve çocuğu tarafından terkedilip, yapayalnız kalacağını görünce gerçekler kafasına dank ediyor. ve o süreçten sonra eşinin, evliliğinin kıymetini anlayıp, tüm gücüyle değişmek için çaba sarfediyor.

belki eşin de bu gruptadır.
Umarım öyledir ...İnanın kendımı ezdırmeyecegım , deneme surecı gibi olacak.. eskı konularımda da bana yardımcı olmaya calısmıstınız.. Ben sızı anlıyorum.. Ama bu sefer yıne olmazsa , gercekten durmayacagım. Size de yazacagım mutlaka ..

Umarım öyledir ...İnanın kendımı ezdırmeyecegım , deneme surecı gibi olacak.. eskı konularımda da bana yardımcı olmaya calısmıstınız.. Ben sızı anlıyorum.. Ama bu sefer yıne olmazsa , gercekten durmayacagım. Size de yazacagım mutlaka ..
elbette gönül ister ki eşin değişsin, mutlu huzurlu bir yuvanız olsun.
olmuyorsa zorlamak sadece dert sahibi yapar insanı.

inşallah hakkınızda hayırlısı neyse o olsun.

Sabah olmus ben hala uyuyamadım...Özetle anlatmak ısterdım ama oyle doluyum kı o sebeple uzun olacak :KK43:destegınıze fıkırlerınıze cok ıhtıyacım var ...
Esımle 5 yıldır evlıyız,3 yasında kızımız var.Genel olarak zaten cook uyumsusuz..Eşim sinirli, sinirlendıgınde gözu dönen bense tam tersi yuksek seste bile nefesı kesilen biriyim..
Ekım ayından beri iyice kötü durumdayız.Tartısma anında üstüme yürüdü bagırdı cagırdı ve sonrasında özur bıle dılemedi. Ben de adım atmadım ve nerdeyse 2 ay cocuk dısında konusmamız olmadı.Ve ben en sonunda bosanmak ıstıyorum dedım , ilk defa dedim böyle bir sey ve bana Allah belanı versın bunu nasıl söylersın dedi..sonrasında bır kere karsılıklı konustuk ve ben bana bunu soylemıs olmanı kabullenemıyorum desdi benı mahvettın dedı ama gorunen de hayatına yine aynı devam edıyordu.. Ev de ona kalıyordu gecelerı..O surecte bakıcı sehır degıstırdı, kızıma annem bakmay basladı ve gece kızımla beraber annemde kalmamız gerektı.iş cıkısı kızımı alıp eve gecıyorduk , gece de tekrar anneme dönuyorduk.arabayla 2 dk mesafe..Kalma sebebım zorunluluktan annemın gelebılme ımkanı yok.Bu dönemde esım , bı karaoke uygulamasına uye olmus.ınstagram gıbı bı uygulama , fotograf yerıne soyledıgın sarkıları paylasıyorsun..Takıpcılerın, takıp ettıklerın oluyor duetler yapıyorsun.. Esımın burda bısuru takıpcısı var , kendı kımseyı takıp etmıyor.. ama cok mutlu esım , ust katta kendıne ayrı bır dunya kurdu. Gece 1 de sarkı söyleyıp gıtar calıyor paylasıyor. Sonra bır kadın esıme yorum yapmıs.Bılmıyorum neden normal bır yorum olmasına ragmen, baska bır suru kızların, ınsanların yorumları olmasına ragmen ona takıldım.Kadın turk sanat muZıgı sarkıları paylasırken ,esımı takıp etmeye basladıktan sonrac bır anda rock ,pop esımın tarzı sarkılar söyluyor.Esimin Her sarkısını begenıyor.Nasıl ozet gececegım bılmıyorum, o kadar doluyum kı uzattıkca uzatıyorum farkındayım.
Özetle; bı kac gun sonra esımın telde kadının numara kayıtlı oldugunu gördum,( sıfresını bılıyorum ama haberı yok) whatsapp fotodan..takıp etmeye basladım.. Sonra bıldıgımı söylemeden, 2 gun sonra falan dedım kı; sakın kımseyle telefonlasıyım goruseyım deme .. Eger boyle bır ıstegın olursa gec karsıma söyle arkamdan iş cevırme eĞer gitmek ıstersen zaten tutmam senı dedim ama bana sakın o duyguları hıssettırme dedim. Sacmalama ne dıyosun ne alaka gibi seyler dedi. Ve sureklı bbana nasıl bosanmak ıstedıgını söyledın ben o kelımeyı agzıma bıle almak ıstemıyorum dedı.
Ve en sonunda gecen aksam sureklı kadın ve esım cevrımıcı whatsappta.. Gece kızımı uyuttuktan sonra annemden cıktım eve gittim yatmaya hazırlanıyor.. Bagırdım , bildiğimi yine söylemedım ama ben artık tahammul edemıyorum senın davranışlarına , artık benım gercekten umudum kalmadı bıze dair dedım.o da ;Aıle terapıstıne gidelim; bıze bırı yardım etsın ben de cok mutsuzum böyle olmasını ıstemıyorum ben senı sevıyorum , korkutma benı demeye basladı yemın ederım ıstedıgın her seyı yapacagım dedi.Meğer ; bızım bu konusmamızın tam oncesınde onunla teldeymıs , esım aramıs 18 dk konusmuslar.Bu gece onlıne ıslemlere baktıgımda gördum. Esımın baska araması yok, kadının numarası 1 aydır telınde , dün gece aramıs esım. Ve kadını sosyal medyada buldum, ıkı cocuk var profılınde, ıkı soyadı var.. Cok kötu hıssedıyorum, darmadagın.. Ailem her zaman arkamda maddı manevı evı de arabayı da onlar sayesınde aldık zaten..Gelırım var ..iyi işim var ama aptalım.. ben neden nasıl bu kadar aptal olabılıyorum.. neden sureklı acaba dıyorum... Gorundugu gibi degıl mı dıyorum..Nasıl bu kadsr gücsüz acızim bılmıyorum..haftaya psıkolga gıdıcem randevu aldım ama bana yol gösterin lütfen ...Bıldıgımı söylersem bosanmam lazım.. gucumu toplayamıyorum..soylemezsem de nefes bile alamıyorum.. Ruh saglıgım gercekten iyi degıl... sacmaladıgımın farkındayım .. ama hep bız cok ayrı kaldık bosluga düstü, ondan mı bu aldatma mı degıl mi... kafamdakı seslerden kurtulmak istiyorum....Bugün ben toplantıdayken, esım ehatsapptan -aksam bır yerlere gidelim mi yazmıs bana, cevap vermedım toplantı cıkısı sırket yemegı vardı gitmeyecektım , arkadaslar ısrar edınce 1 saat kaldım yemekte.. eve gelmem 21:30 u buldu.. bu saate kadar ne kalıyorsun dıye soylendı.. cevap vermedım , dus aldım kızımı uyuttum ve sonra esım uyuyunca onlıne ıslemlerıne baktım ...
Sabah 7 den berı ayaktayım, butun gün toplantılar vardı, saatlerce araba kullandım sarhos gibiyim.. yazım hatalarımı sacmalamalarımı hos görün lütfen:KK43:
Ayrıl bu adamdan ya şu para kazanan kadınlar böyle adamları niye çeker anlamıyorum hadi biz paramiz yok cekiyoruz yapmayın şunu kendinize.

Diğer konularınıza da göz gezdirdim. Siz sürekli boşanma kozunu kullanıyorsunuz, ‘’yarın mahkemeye gideceğiz, boşanalım’’ vs ama devamı gelmiyor. Yalama olmuş gibi iletişim; küslükler, restler... Boşanmak için itici güç lazım size. Ben boşanmaya, tek seanslık psikolog görüşmesinden sonra güç toplamıştım. Tavsiye ederim.
Ben psikolaga 2 seans gittim , haftaya 3. Seansım.. yalnız sadece dinliyor , olması gereken budur belkı ama yanı bakıs acısı istiyorum , benım bu güçsüzlüğümün sebebi ne olmalı.. nasıl atıcam bu hali üstümden...
O'na guvenım kalmadı , sonucta telefonla 3 kere kendı aramıs kadını , kadın kac kere aradı bilmiyorum.... Konustular yanı , ne paylasmıs olabılırler ki..Kadın herhalde artık esıme ulasamıyor .. huzunlu sarkılar söyluyor anca .. Normalde karsıdakı kadını degıl , esımı suclarım.. Bana sadakat sözü veren eşim , tutmamasından da kendı sorumlu... Ama kadının da evlı ve 2 cocuk annesı olması mıdemı delıce bulandırıyor...Böyle insanların oldugunu bilmek , aklımı yitirmeme sebep olacak sankı...
Kendı aılemde manevı ve hatta maddi olarakta cook daha rahatım... Ama ben ya kendıme olan guvenımı kaybettım ya gercekten aptallastım...İyi bir işim var , gurur duydugum bir ailem var , cocuguma onlar bakıyor , kızımın cogu masrafı bende zaten , seve seve de alırım kızıma hıc önemli degıl ama aslında zaten tek gibiyim.. yolumu cızemıyorum...Sankı o olmasa her sey daha kötü olacak.. Kendımı toplayamayacagım, cocugum icin guclu olayım derken daha da batacagım gibi.. Ben hassasım cok, onun gelıp cocugumu almasına , o'nu görmeye dayanamam...
biliyorum mantıklı davranamıyorum ama sankı bir labırentte gibiyim....

mrb.benzer bi durumu ben yaşadım.açtığım konularda çok benzer hikaye göreceksin.genel olarak kendine bi dünya kurmuş gözü hiçbirşeyin düzgün gitmedğini görmeyen umursamaz bir adam var orda da..hiç ihtimal vermeme rağmen benim başıma gelmez dememe rağmen ben de o cenderenin içindeymişim meğer...meğer eşim küçük dünyasında kendine öyle eğlenceler öyle hoş vakit geçirecek şeyler bulmuş ki...öğrendiğim gibi işten izin alıp şehirdışına çıktım.kurduğum küçük dünyanı dilediğince büyütebilirsin artık ben yokum dedim ve gittim...1 hafta sonra döndüm ama ne dönüş...hiç rest çekmeyen hep idare eden ben öyle birine dönüştümki.kendime kendim bile inanamadım.remen tırnaklarımı çıkardım her haline her durumuna karşı..en ince ayrıntısına kadar önümdeki hayatı ayrıntısıyla düşündüm.planladım hesapladım..çocuk olunc bazı şeylerden onada bahsediyosun mecburen....planlarımı öğrenir öğrenmez deliye döndü..o güne kadar beni zerre iplemeyen adam gitti yerine benim eski halim geldi..ben ki ona çok aşıktım ve çok bağlıydım ama bu öyle bi felaketki tüm zerrelerimle ondan soğudum...çok şey yaşadık..eski konumda da var araftayım diye..tabi araya girenler çok oluyor.benim için 3,5 yıldır tırnağını kıpırdatmayan adam öyle şeyler yaptıkii..ne kıymeti var ne önemi var ki artık..

Ben onu evden göndermiştim.bişekilde eve geri geldi..geldiğinde yine yine yine söyledim..sana saygım bitti güvenim bitti düşüncelerinin ne olduğu herhangi bi konudaki görüşün veya hayata dair en ufak bi konuda hiçbirşeyin ilgimi çekmez bundan sonra ben senden buz gibi soğuduğumu söyledim. Açıkcası benim kafamda biz bittik.ötesi yok bende dedim..yapabilecekmisin böyle dedim..yapamayacaksın , ohalde uzatmak beni daha çok yorar pazartesi insan gibi gidip dilekçemizi verelim dedim. 1,5 saate yakın ikna etmek için ne diller döktüm ne diller.. kesinlikle boşanmayı kabul etmedi etmiyor..ama dediğim gibi bu öyle bişey ki virüs gibi..bi kere girdiya benim vücuduma hiçbirşey eskisi gibi olmaz olmayacak..yaşadığım travmanın üstünden daha 1 aya geçti çok taze ama yıllarda geçse atlatamayacakmışım gibi hissediyorum..

Demem o ki dünya başınıza yıkılmış gibi ruh haline sokmayaın kendinizi. bu ölüm acısı gibi bişey ama kimse ölmüyor..ben oğlumun gözlerinin içinin gülüşüne adadım ömrümü o lanet günden titbaren..zaman zaman modum düşse de kaldıarmayacağımı hissettiğimde o pırıl pırıl ıslak gözler için ölebileceğimi hatırlayıp tutunuyorum hayatıma..mutlaka neler olup bittiğinden eminsiniz sizde aslında farkındasınız yaşadığınız şeyin !! ama sonunuzu iyice düşünüp planamadan onunla iyiyce yüzgöz olmayın..asıl iş yüzleştikten sonra başlıyor çünkü.....

Hayır
Hala görüşüyolar mı
.. Haberı yok ama online işlemlerden her yerden takıp edıyorum.. zaten işim dolayısıyla kadının esıne dair bıle butun bilgiler var elimde.. adres, tel vb..Ama kadın resmen bunalımda , kasvet kasvet fotograflar ,sarkılar paylAsıyor ..

mrb.benzer bi durumu ben yaşadım.açtığım konularda çok benzer hikaye göreceksin.genel olarak kendine bi dünya kurmuş gözü hiçbirşeyin düzgün gitmedğini görmeyen umursamaz bir adam var orda da..hiç ihtimal vermeme rağmen benim başıma gelmez dememe rağmen ben de o cenderenin içindeymişim meğer...meğer eşim küçük dünyasında kendine öyle eğlenceler öyle hoş vakit geçirecek şeyler bulmuş ki...öğrendiğim gibi işten izin alıp şehirdışına çıktım.kurduğum küçük dünyanı dilediğince büyütebilirsin artık ben yokum dedim ve gittim...1 hafta sonra döndüm ama ne dönüş...hiç rest çekmeyen hep idare eden ben öyle birine dönüştümki.kendime kendim bile inanamadım.remen tırnaklarımı çıkardım her haline her durumuna karşı..en ince ayrıntısına kadar önümdeki hayatı ayrıntısıyla düşündüm.planladım hesapladım..çocuk olunc bazı şeylerden onada bahsediyosun mecburen....planlarımı öğrenir öğrenmez deliye döndü..o güne kadar beni zerre iplemeyen adam gitti yerine benim eski halim geldi..ben ki ona çok aşıktım ve çok bağlıydım ama bu öyle bi felaketki tüm zerrelerimle ondan soğudum...çok şey yaşadık..eski konumda da var araftayım diye..tabi araya girenler çok oluyor.benim için 3,5 yıldır tırnağını kıpırdatmayan adam öyle şeyler yaptıkii..ne kıymeti var ne önemi var ki artık..

Ben onu evden göndermiştim.bişekilde eve geri geldi..geldiğinde yine yine yine söyledim..sana saygım bitti güvenim bitti düşüncelerinin ne olduğu herhangi bi konudaki görüşün veya hayata dair en ufak bi konuda hiçbirşeyin ilgimi çekmez bundan sonra ben senden buz gibi soğuduğumu söyledim. Açıkcası benim kafamda biz bittik.ötesi yok bende dedim..yapabilecekmisin böyle dedim..yapamayacaksın , ohalde uzatmak beni daha çok yorar pazartesi insan gibi gidip dilekçemizi verelim dedim. 1,5 saate yakın ikna etmek için ne diller döktüm ne diller.. kesinlikle boşanmayı kabul etmedi etmiyor..ama dediğim gibi bu öyle bişey ki virüs gibi..bi kere girdiya benim vücuduma hiçbirşey eskisi gibi olmaz olmayacak..yaşadığım travmanın üstünden daha 1 aya geçti çok taze ama yıllarda geçse atlatamayacakmışım gibi hissediyorum..

Demem o ki dünya başınıza yıkılmış gibi ruh haline sokmayaın kendinizi. bu ölüm acısı gibi bişey ama kimse ölmüyor..ben oğlumun gözlerinin içinin gülüşüne adadım ömrümü o lanet günden titbaren..zaman zaman modum düşse de kaldıarmayacağımı hissettiğimde o pırıl pırıl ıslak gözler için ölebileceğimi hatırlayıp tutunuyorum hayatıma..mutlaka neler olup bittiğinden eminsiniz sizde aslında farkındasınız yaşadığınız şeyin !! ama sonunuzu iyice düşünüp planamadan onunla iyiyce yüzgöz olmayın..asıl iş yüzleştikten sonra başlıyor çünkü.....
Merhaba; inanın aynı sizin gibi hıssedıyorum işte..asıl kısım yuzlesmeden sonra baslayacak ..Bıraz bahsettım beni huzursuz eden seyler var dedim .. Bu kadın senın telefon numaranı falan bılıyor mu gorustunuz mu hıc telde dedim bir sürü yemın etti ya ... Ben kendımı sensız bırakamam diyo .. aglıyor..

Kocasına söylesen keşke utanmaz kadın
Ya o kadar kötü bir durum ki .. insan cocuklarından utanır.. iyi misin, neden cevap vermıyorsun dıye de mesaj atmıs gordum telde.. tamam en buyuk suc tabı kı esımde ama böyle bir anne nasıl olabılır ya.. evlı yanı emınım kımlıgını de gördum ... zaten soyadı da esının soyadı...Ve ben bu yasıma gelmısım hala böyle seylere sasırıyoruma kendıme de cok kızıyorum...

Ya o kadar kötü bir durum ki .. insan cocuklarından utanır.. iyi misin, neden cevap vermıyorsun dıye de mesaj atmıs gordum telde.. tamam en buyuk suc tabı kı esımde ama böyle bir anne nasıl olabılır ya.. evlı yanı emınım kımlıgını de gördum ... zaten soyadı da esının soyadı...Ve ben bu yasıma gelmısım hala böyle seylere sasırıyoruma kendıme de cok kızıyorum...
Eşin ne yazmış peki görüşmek isteyorum diye söylemiş mi
Ay üzüldüğüne göre bayağı konuştular demekki
Bildiğini eşine neden söylemiyosun yüzleşsen
Kadın da aşk acısı çekiyor utanmaz

Yerinizde olsam kadına mesaj atar eşine söylemekle tehdit ederdim biraz kendine gelsin bir dahada yapmasın

X