Evlilik

Esmerr89

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2018
1.605
285
Yine ben geldim bu sefer kafamı kurcalayan başka bi sorunla... Ben 3 yıllık ağır depresyon hastasiyim .. Ben kendime evliliği hiç yakıştıramıyorum hastasın sen kim alır seni gibi düşünceler geliyo aklıma hep ..Seni bu hastalıkla kimse kabul etmez çocuğun olursa onda da çıkar bu hastalık ağır bi hastalığın var senin evlendikten sonra ıyce artar gibi düşünceler.. Depresyon hastası olup evlenen var mı? Ve bu düşüncelerimin doğruluk payı var mı?

Yine ben geldim bu sefer kafamı kurcalayan başka bi sorunla... Ben 3 yıllık ağır depresyon hastasiyim .. Ben kendime evliliği hiç yakıştıramıyorum hastasın sen kim alır seni gibi düşünceler geliyo aklıma hep ..Seni bu hastalıkla kimse kabul etmez çocuğun olursa onda da çıkar bu hastalık ağır bi hastalığın var senin evlendikten sonra ıyce artar gibi düşünceler.. Depresyon hastası olup evlenen var mı? Ve bu düşüncelerimin doğruluk payı var mı?
Evlilik, sorumluluk, çocuk size iyi gelmeyebilir

Deprasyonu herkes yaşar ve kalıcı değildir kendinizi bu modtan çıkarın herkes bu hastalığı bir şekilde yaşamıştır bunun evlisi bekarı yok

Depresyon tedavi edilebilen bir hastalik ilaçlar ve psikoterapi eşliğinde .Yani evliliğe engel bir durum yok .Siz iyilesmeye odaklanın yaşamın ne getirecegi belli olmaz .

Beni kim ALIR? Diye kendine sorarsan kendine bir esya muamelesi yapiyosan hicbisey duzelmez daha da kotulesir sonunda berbat bi yasamin icinde bulursun kendini.

Insan oldugunu, senden sadece 1 tane olduğunu, değerli ve özel olduğunu gün içinde sık sık hatirlat kendine.

Kisacasi kendini sev ve ben herseyin en iyisine layigim de, bunlari benimserken içini de doldur kisisel gelisim kitaplariyla yeni hobilerle vs..Kendine inanmaya baslayinca hayatin da degismeye baslayacaktir emin ol.

Önce siz iyileşmeyi isteyin, bakış açınızı değiştirin. Yoksa depresyon gelip geçici, benimde bunaldığım, uyku arasında hayatı sorguladığım çok oldu ama gelip geçti.

Depresyon tedavisi olmayan bir rahatsizlik degil ki. Depresyinda iken insan dis dunya ile iletisi keser. Ancak tedavi yollari var ve kalitsal degil.

Oncelikle almiyorsaniz mutlaka yardim almalisiniz.acikcasi tek derdiniz beni kim alir olmasin?zira sizi daha cok depresyona sokan biriyle karsilasirsiniz hayatiniz daha kotu olur.kendinize ugraslar bulun mutlu hissetiricek seyler yapin.merak etmeyin herkez kendine gore birini buluyor.illaki evlenirsiniz cocuğunuzda olur.ama once siz kendinizi mutlu etmenin yollarini bulmalisiniz

14 yıllık bipolarım, tedavimi oldum- düzenli oluyorum; 8 senelik evliyim, çocuğum var ve gayet sağlıklı.
Kronik depresyon evet, doğacak çocukta depresyona yatkınlık olabilir ancak olacak, illa depresyon yaşar diye bir şey yok.

"Hastasın sen, seni kim alır?" kısmı da oldukça ezikçe. Eşim beni almadı (Ki benzetmenize göre çürük domates gibi ayıklanmam gerekiyor çünkü), anlaştık, seviştik, evlendik.

Ben esimle tanistigimda depresyon ve panik atak terapisi görüyordum. Sahsen iyiki önce terapi görüp, iyilesip öyle evlendim diyorum. Simdi önceliginiz iyilesmek olmali. Hem o zaman daha saglikli iliskiler de kurarsiniz. Yukarda bir arkadas herkes bir depresyon yasamistir diye birsey yazmis. Buna katilmiyorum. Herkes depresyon yasamiyor. Tedaviye baslamadiysaniz tedaviye baslayin ve sürdürün. Sunu da eklemek isterim: su hastaligin var seni kimse almaz kafasi ile bende karsilastim. Buna kesinlikle katilmiyorum. Böyle konusanlar insana ikinci el insan muamelesi yapiyor. Böyle birseyi kesinlikle reddediyorum. Sizde kendinize böyle yakistirmalar yapmayin

Depresyon genetik ve kalıcı bir hastalık değil bildiğim kadarıyla neden böyle düşündün ki, tedavini tamamladığında normal hayata geri döneceksin, tedavine odaklan ve kurtul hastalığından.

Depresyon ,geçici dönemsel bi durumdur. Ömür boyu sürmez. Ama kendinizi iyi etmeden böyle sorumluluklar size ağır gelir. Evlilik, çocuk vs. İyi olmaya çalışın ilaçsız bi şekilde.

Bende anksiyete hastasıyım uzun yıllardır. 5 senedir tedavi süreci (4yıl ilaç 1 yıl psikolog) Ama bunun farkına varıp tedavilerimi görünce aslında sevmek ve sevilmek ne güzel dedim. (2 senedir sevgilim var. İlk sevgilim hatta onunla bile başlarken ben onu haketmiyorum diye 8 ay peşimden koşmuştu )Tedaviden önce çöp gibi bakıyordum kendime ama şimdi BEN HER ŞEYİN en güzeline layığım diyorum. Önemli olan onu kabul edip tedavi olmak. Sizde depresyonunuz yenip mutlu bir evlilik kuracağınızı inanıyorum. Sevgiler.

Evlilik olmak zorunda mı illa hayattaysak evlenmek zorunda mıyız? Ablamda depresyon-psikolojik anlamda iyi değildi evlendi ve evlilik onu iyice depresifleştirdi eşine ve çocuklarına her anlamda kaynadı eşide sevgisiz büyüdüğü için ablama karşı iyimser olamadı ve boşanıyorlar. Herkes evlenmek zorunda değil ki..

Telefonla yazıyorum pratik değilim bu konuda çoğunlukla düzeltme yapıyorum bazen sinir oluyorum bide reklamda Nükhet Duru çıkıyor iyiden sinir.oluyorum bu kadın neden yaşlanmadı yıllardır aynı diye depresyona giriyorum iyice dikkatim dağılıyor

Neyse deprasyon evlilik hayatında da olur sizin düşüncenize göre o zaman eşiniz olucak kişi bu hasta kadını boşayım mi desin yani

Evlilik kader işi hastalık falan dinlemez yeter ki siz kendinizi evlilik için hazır hissedin

X