Evlilik

İdare edin bence... insanlar günlük kazanıyor günlük harcıyor hastalansa kira nasıl öderim diye hesap kitap yapıyor...
Belliki kalabalık bir aile... sizin özelliğiniz nedir size araba alınsın...? Eşinizin arabası varmış zaten... madem eşiniz arabasını sizin kullanacağınız günlerde size bıraksın...
(Düzeltme: Tekrar okudum.Diğer geline alınmış şuan gördüm o zaman hakkınızı arayın cıngar çıkarın :)))))) ciddiyim)

ama sizinki araba meselesi değil
Sizinki değer görmemek ve sizi kısıtlamaya çalışmaları
Bunun için çözüm kendiniz olun... yetişkin olun birey olun... sizin muallak davranışlarınız sizi yönetecekleri sinyali veriyor onlara... kendinizi yetiştirin bu konuda... siz değişirseniz dünya değişir... dik durun...

Eşin kendi parasını kazanıyorsa aileye ne anlamadım onların parası ile alınacaksa o zaman haklılar insanlarda ya bizim istediğimiz gibi olacak öyle alınacak her şey yoksa yok diyolarlr . Siz kendiniz kazanıp aileye bağlı mısınız o zaman işi eşinizle çözmeniz gerekmiyor mu ? Eşinizin alacağı eşinizle gezeceğiniz yerleri aile neden biliyor ki anlamadım yani bende evliyim eşimle gezerim kv kp bilmez bir şey alacaksm da kendi paramızla alacağız kv kp ne anlamadım ben

Arkadaşlar ben 2.5 yıllık evliyim. Eşim çok iyi bir insandır beni memnun etmeye çalışır elinden geldiğinde isteklerimi yerine getirir fakat kayınvalidem ve kayınpederim eşimin beni gezdirmesini bana bir şey almasını istemiyorlar. Eşimin tek başına tatile gitmesini istiyorlar. Beni evde bırakıp gezmeye gitmesini istiyorlar. Eşimin kardeşi sürekli tek başına tatile gider o oğullarını çok severler ona ve karısına bütün imkanlarını sunarlar fakat eşim beni düşündüğü için genelde aktivitelerimizi birlikte yaptığımız için beni her şeyden daha mahrum bırakırlar. Ben Onların bencilliklerini gördükten sonra biraz daha mesafeli durmaya başladım, onlarda eşimi sürekli dolduruyorlar. Durumları çok iyi ailedeki herkese araba aldılar (diğer geline damada kendi çocuklarına)parasal olarak hiçbir sıkıntıları yok ben eşimden bana işimi görecek küçük bir araba istediğimde eşim almıyor ailesi istemediği için. Bana bir şey almasına razı gelmiyorlar, küçük bebeği var o gezmesin evden çıkmasın diyorlar. Eşime bebeğimle zorlandığımı, durumlarının çok iyi olduğunu bildiğimi isteseler alabileceklerini söylüyorum. Eşim beni mahrum etmemek için her yere o getirip götürüyor ama o da onun iş saatine göre olunca zor oluyor tabii. Araba alıp almaması değil aslında mesele.Durumları çok iyi ama beni her şeyde mahrum etmeye çalışıyorlar çok gücüme gidiyor. Eşimi üzmek istemiyorum ama bu yaptıklarını hazmedemiyorum ben onlara saygıda kusur etmiyorum işlerini görüyorum hakaret ettiklerinde laf soktuklarında bile anlamazdan geliyor ortamı germemeye çalışıyorum ama onlar bana bu muameleyi yapıyor sürekli kafama takılıp üzüyorum kendimi.
Ya eksik ya tarflı bir anlatım anlayamadım neden tek başına sizsiz tatil yapsın istesinler ya da neden sizinle geziyor diye mahrum bıraksınlar?Amaç ne? Başka bir sürtüşmeniz mi oldu da yok sayıyorlar sizi ? Kimse kimseye bir şey almak zorunda değil. Belli ki aldıkları kişileri daha çok seviyorlar .İki kardeşim var evli birinin çocuğuna birşey alsam teşekkür eder giydirir kullanır diğerine birkaç aldım ne zahmet ettin dedi.Bir kez bile üstünde görmedim.Oyuncak aldım o da yok ortalıkta ben de 3 yıldır toplu iğne almadım.Diğerine de dünyayı alıyorum hatta spoınsorumuzsun falan diyorlar :) Şimdi belki de o geline sorsan ayırıyor ona alıyor bızımkını sevmıyor der.Bakış açısı yani :KK66:

öncelikle size saygısızlık yapıldığında ya tavır alın ya da oturun karşılarına, konuşun ve size hakaretvari ya da küçümser şekilde konuşamayacaklarını, böyle bir haklarının olmadığını söyleyin. neden kendinizi savunamıyorsunuz, bunu kimseyi kırmadan dökmeden net bir tavırla yapabilirsiniz.

eşinizle de konuşun; kendi çekirdek aile konularınıza, geniş aileyi ne kadar dahil etmek istediğiniz noktasında sınırlarınızı söyleyin ve orta yolda buluşmaya çalışın. siz ikiniz çekirdek bir ailesiniz artık zaten.

bir de kimseden bir şey beklememeye çalışın. yaşam bir ekip işi ama ''bana da alsın, bana da versin'' şeklinde bakıldığında gereksiz etken-edilgen roller oluşuyor, buna da dikkat edin derim.

X