Evlilikte bireysellik hakkında

Darknesrises

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2022
541
-50
Sizlerle sohbet etmek fikir almak adına konuşmak istediğim bazı şeyler var bazı durumları da kendi evliliğimden örnek vermek istiyorum şimdi şöyle bir durum var bazıları biliyor biz eşimle asıl memleketten ayrı bir şehirde yaşıyoruz yarı yıl tatili dolayısıyla memlekete geldik kalıyoruz felan eşim arkadaşlarının yanına İstanbul'a gitmek istedi bende eskiden olsa evliyiz herşeyi beraber yapmak istiyordum bireysel tatiller için erken olduğunu düşünüyodum sonra da yapılabilir çünkü yeni evliyiz kafasında da olunca tepki veriyordum ama bu tepkinin yersiz olduğunu düşündüm ve gideceği için bir şey demedim gitti ve kaldı da arayıp onu rahatsız edecek şekilde aramadım da hep o aradı felan sıkıntı yoktu sonra o da memlekete geldi dedi ki ben arkadaşımla buluşacağım dedim tamam ben de plan yapayım bende görüşeyim ayrı vakit geçirelim burada da sorun yaşanmadı fakat şöyle bir durum var eve ikimizde geldikten sonra kocam tekrar çıkmak istiyor mesela saat akşamın 11'i diyelim gündüz arkadaşları ile görüşmüş akşam tekrar plan yapıyor kayınvalidem de karışmamam için ben izin veriyorum oğlumun çok da üstüne gitme ne derse tamam de erkek milleti bu dinlemez sen inatlaştırırsan ters teper demeye başladı ben yok diyorum kayınvalidem diyo ki karışma istediği zaman gitsin gelsin felan neyse tartışmayla kendimi yıpratmak istemedim ertesi gün sabah yine buluştu akşam yine başka bir plan yaptı bu sefer durumu anneme anlattım büyük olarak nasıl yaklaşmaliyim ne önerirsin anne diye sorduğumda erkeklerin zaman zaman böyle sorumsuz davrandığını bazen kendisininde yeni evli olduğu dönemde babamın onu evde tek bıraktığını sabretmem gerektiğini en azından şiddet yok sabredeceksin napacaksin boşansan 2.evlilik yapsan belki daha beteri çıkacak demeye başladı inanın bu sefer tartışmadım ama kocamı da boğmak gibi bir niyetim yok sadece o gündüz görüşüyorsa akşam tekrar çıkmak istediğinde ben niye evdeyim neden annesine sürekli hizmet ediyorum annesi emir verir gibi onu getir bun götür gibi tarzda konuşuyor yani bunlar ayrı konu ama eşim burada da siz kendi aranızda halledin diyor o arkadaşları ile kafa dağıtırken ben annesiyle oturmak durumunda kalıyorum olmazsa annene de götürebilirim diyor keşke beraber bir plan yapsaydık diyorum ben de..ne bileyim benim yanımda sürekli hasta gibi sohbet etmiyor başı ağrıyor şuan ufak bir rahatsızlığı var anlıyorum ama ne bileyim isteksiz gibi hevessiz gibi heyecansız cansız ruhsuz gibi.herneyse öyle yani fikirlerinizi merak ediyorum..🌸
 
Evlilik için yeterli olgunluklar oluşamamış gibi geldi bana. Bu konuda bir fikriniz olmalıydı. Ona buna sorarak doğruyu bulamazsınız ki.

Eşim istediği zaman çıkar. Sık sık da çıkar. Ama bir arkadaşım var yalnız kalmak istemezdi çok nadir çıkardı eşi. Bence fazla darlıyordu. Ama herkesin fikri, alışkanlıkları, doğruları farklı neticede.

Ben plan yapan eden koca da görmedim pek ayrıca. Evinde tabi ki tambellik yapmak ister rahatsızsa. Ama normal zamanda siz plan yaptığınızda uyumlu olması gerekir. Ya da arada film izleyelim gibi sinema/tv farketmez tekliflerle gelmesi gerekir.
 
İkiniz de memlekete gittiniz, arkadaşlarınızı vs özlemişsinizdir vakit geçirmek isteyebilirsiniz bu gayet normal. Ama normal zamanlarda her Allahın günü akşam arkadaşlarıyla dışarı çıksa ben şahsen sorun çıkarırım. Denge o yüzden önemli benim için.
Tüm bunların dışında kaynananız çok biliyor maşallah o izin verecekse oğlunu evermeseymiş dizinin dibinde dursaymış.
 
X