Exoderm ile Ciltteki Leke ve Çukur Tedavisi

Merwewe

Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2015
24
13
34
NOT : Bu konuyu sadece bilgilendirme amaçlı açtım. Yaşadıklarımı ve gelişmeleri adım adım paylaştım. Exoderm her ciltte aynı tepkiyi vermiyebilir. Sadece bu konuyu okuyarak exoderm yaptırmaya karar VERMEYİN. 6 ay süren bir tedavi süreci var. 6 ay Sonunda ben bu yöntemi Öneriyorum yada Önermiyorum diyebilirim. Şimdilik sadece yapılan işlemleri paylaşıyorum.
------------------------------------------------------------------------

SON GÜNCELLEME ( 19-09-2015 ) : Arkdaşlar kesin düşüncemi yazmak için 7 ay bekledim. Şuan exoderm ve Ziya saylan hakkındaki kesin düşüncelerimi yazıyorum. Ziya saylandan Kesinlikle uzak durmalısınız. Kendisi genel cerrah. Para için estetik işlerini yapıyor. Birçok mahkemlik olduğu dosya var. Bir web sitesi açarak o dosyalarıda orada paylaşacağım. Linki burayada eklicem zaten. Memnun olmayan birçok insan var. İsteyen herkesi o kişilerlede görüştürebilirim. Hiç bir iyileşmeye olmasa yine anlarım ama bu kişilerin cildi eskisinden çok daha kötü durumda bende dahil. Detaylar ve aşamalar aşağıda yazılı. Sorularınız için bana özel msj gönderebilirsiniz.

-------------------------------------------------------

Merhaba arkadaşlar.
2 gün önce exoderm yaptırdım. Exoderm hakkında nette çok fazla bilgi yoktur malesef. Merak ettiğiniz her ne varsa seve seve sorularını yanıtlarım

Benim cildimde sivilce ve akne izleri vardı. küçük küçük çukurlar. Birçok tedavi yöntemi söyleniyor ancak diğer yönetemlerle çok iyi sonuçlar alanı görmemiştim. En etkili yöntemin exoderm olduğunu öğrendim ve yaptırdım. Şuan yüzümde maske var. Maske 1 hafta sora açılcak. Sonuçları bende çok merak ediyorum. İnşallah çektiğim bunca zahmete değer :/
-------------------------------------
Arkadaşlar konuyu düzenliyerek yaşadıklarımı aşama aşama sizinle paylaşmak istiyorum. Exoderm Akne ve sivilce çukurları tedavisinde en etkili yöntem olduğu söyleniyor. Nette çok az bilgi var bu konuda. Ben yaşadıklarımı baştan sona sizinle paylaşcam. Umarım benim durumumda olanlara bir faydam olur.

1. Aşama: Ben uzun uzun araştırdıktan sora Ziya hocaya muayene için randevu aldım (Muayeneler Ücretsiz). Gidip muayene oldum. muayeneden sora ben yaptırmaya karar verdim. Exoderm uygulamasını yapmak için hastaneden gün aldık.

1.Gün : Tedavinin yapılacağı gün geldi. O gün saat 4de Başlanılcaktı. 6 saat öncesine kadar hiçbirşey yemeden içmeden bekledim. Anestezi yapılcağı için hiçbirşey yememem gerekiyomuş. Çağlayanda Florence Nightingale adında özel bi hastane. Saat 3de anestezi uzmanı doktor geldi. anestezi için gerekli bilgileri aldı boy kilo falan. Daha sora damar yolu açıldı. Sora ameliyathaneye indik. Açılan damar yolundan anestezi yapılarak uyutuldum. Uyandığımda hastanedeki odamda yataktaydım :) İlk gün yüzüme özel bir asit sürüldü ve bant gibi birşeyle kapatıldı. Sürelen asit çok keskin yakıcı bir asit. Çok güçlü ağrı kesiciler yapıldığı için çok fazla acı sızı vs. hissetmedim. O gün o halde hastanede kaldım. İlk gün bu şekilde geçti.

2.Gün : Yüzüme sürülen asit 1 gün kaldı. ertesi gün sabah asıl işlem yapılmak üzere tekrar ameliyathaneye götürüldüm. Yine aynı şekilde anestezi yapıldı ve uykuya daldım. Hiçbirşey hissetmiyosunuz. Uyandığımda yine odamdaydım. (Yaklaşık 2 Saat uykuda kalmışım) Uyandıktan sora yüzüm çok şişti. Hafif acıda hissediyodum. Ve yüzümde maske vardı. Toz şeklinde özel bi koruyucu maske. İlk gün sürülen asit cilt derisini yakıyo. Eritiyo. 2. gün ise o eriyen deri elmas tozlarıyla ciltten kazınıyo.
hastanedeki 2.günümün biraz acılı geçtiğini söyleyebilirim ama öyle dayanılmıcak gbi acılar değil. Ertesi gün öğlen hastaneden taburcu oldum. Ziya hoca kullancağım ilaçları yapmam gerekenleri söyledi. Verdiği ilaçlar içerisinde o yüzüme sürülen toz maskeden de var.

3.Gün : Evde işler biraz daha zor ilerliyo :) Yüzümdeki maske sarı renkte sürekli ıslanıyo ciltten garip bi şekilde su çıkıyo :) Islanan yerler yeşil oluyo. O bölgeleri Ziya hocanın verdiği toz ile kurutuyorum. Kuru kalması gerekiyomuş. Maske sürekli kalınlaşıyo. Sertleşiyo. Ağzımı bile açamıyorum. okadar sert. Yemek olayı çok zor. Pipet kullanarak çorba içiyorum. Ve çok küçük lokmalarla zorla yemek yiyorum. Uzun süre çiğnememi gerektircek yemekler yiyemiyorum. Haşlanmış tavuk yada balık küçük parçalara bölünmüş köfte gibi şeyler yiyebiliyorm sadece. Yüzümdeki maske 5 gün sora açılcak.

4. Gün : Hergeçen gün yüzümdeki maske biraz daha sertleşiyo. Ama yüzümdeki şişkinlik nerdeyse tamamen inmiş durumda. Acı sızı hiç yok. Sadece biraz kaşınıyo. Buda çok gıcık bi durum. Maske olduğu için kaşıma şansım yok. Çok rahatsız ediyo.

Şuan 4.günün gecesinde yazıyorum bunları. Şimdilik yazcaklarım bukadar :) Sabırsızlıkla maskenin açılmasını bekliyorum. Hergün gelişmeleri konuyu editleyerek yazacam. Bu tedavi yöntemini uygulamayı düşünenler için başımdan geçen herşeyi yazıyorum. Merak ettiğiniz ne varsa sorabilirsiniz. Konuyu sürekli güncel tutmayı düşünüyorum. Forumdaki önceki konularda herkes gelişmeleri yazcam diyip 3 gün sora kaybolmuşlar :) Ben öyle yapmıcam :) Tedaviye başlamadan önce böyle bir yazıya çok ihtiyaç duymuştum ama bulamadım. Umarım yaptırmayı düşünenlere bir faydam olur :) İyi geceler..

-------------------------------------

Arkadaşar Şuan 5. günün gecesindeyim. Bugün en kötü günümdü diyebilirim. İnanılmaz bir kaşıntı var yüzümde. Maske çok sertleşti. Çok sıkılmaya başladım bu maskenin içinde. Normalde Perşembe günü açılcak. Ama ben sabah olunca ziya hocayı arıyacam ve maskeyi daha erken çıkarmasını isticem. 3 gün daha böyle bekleyemem :S

---------------------------------------

Şuan 6. Gün gece saat 3 :) Dün kaşıntılardan yana çok sıkıntı çektim ama bugün biraz daha az kaşıntı oldu. Düne göre daha rahattım. Sabah ziya hoca ile konustum. maskeyi erken çıkarmak istediğimi söledim. Benden yüzümün resimlerini istedi. Gönderdim ve bana yüzümün hazır olmadığnı söyledi :S mecburen perşembeyi beklicem artık. Yarın çarşamba son gün yani :) Bakalım nasıl olacak..

Vee son gün yani 7. Gün :)) 7. gün gece saat 4 şuan. Yarın saat 1 de maske çıkacak ve sonuç belli olacak. Bugünde çok rahat bir gün geçirdim. Ağrısız sızısız kaşıntısız bir gündü. Yüzmdeki maske neredeyse boşta şuan. Normalde yüzüme yapışıktı. Şuan bazı noktalar yüzüme yapışık halde büyük çoğunluğu yüzüme değmiyo. Burun ve ağzın üst tarafındaki maske kendiliğinden düştü. Bugün uyku tutmaz beni artık :) Yarın gelince konuyu editleyerek sonuçları yazcam yine.. :)

12-02-2015 (8.Gün)

Beklenen gün geldi ve bugün maske çıktı arkadaşlar. Bugün farkettimki yanlış bildiğim çok şey varmış. Yanlış bildiklerimi sıralıyorum. Sizde doğrusunu öğrenin

1. Exoderm tedavisine başlamadan önce ihtiyacımız olan tek şey 8,000 - 10,000 TL para değilmiş. Bunun yanında çokça sabrınız ve bolca vaktiniz olması gerekiyo. En başta size söylenildiği gibi 10-15 günde normal hayatınıza dönemiyosunuz.
2. Exoderm, hemen 8 günde yani maske çıktıktan sora sonuçlarını görebileceğimiz bir tedavi yöntemi değilmiş.
3. Exoderm, herkeste aynı sonucu veren bir tedavi yöntemide değilmiş. Özellikle yüzünüzdeki derinin kalınlığı çok önemli. Kalın deriye sahip olanlar daha iyi sonuçlar alabiliyo.
4. Yüzdeki maskenin çıkması çok basit bir işlem değilmiş. Bugün 1 saatte zorla yüzümden çıkarıldı.

Bu yanlış bildiklerimin doğrusunu yazdıktan sora benim sonuçlara geleyim.
Şuan yüzüm kıpkırmızı ve hafiften şiş. Yüzüm genel olarak biraz toparlanmıs. Ama izlerde neredeyse hiç değişiklik yok

Bundan soraki aşamalara gelecek olursak yarından itibaren Prp tedavisi uygulanacak. Bugün kan alındı benden. Prp tedavisinde kullanmak için. Olayın asıl püf noktası bu prp olayı.
Prp tedavisini bilmeyenler için kısaca tanımını buraya ekliyorm;

PRP, "Platelet Rich Plasma-Platelet (trombosit, pıhtı hücresi) yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması" adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. Yeni bir cilt gençleştirme yöntemi olan PRP uygulaması son yıllarda geliştirilmiştir. PRP yönteminde hastadan 8-20 cc kan alınarak santrifüj edilir. PRP tedavisinde elde edilen serum, mezoterapi gibi minik küçük miktarlarda ve yaygın olarak derinin içine enjekte edilir.

Dokularımızda herhangi bir hasar oluştuğunda kanımız pıhtı hücrelerini bu dokuya toplayarak bir onarım süreci başlatır, PRP uygulamasının amacı hedef dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda pıhtı hücresi verebilmektir. Böylece hedef dokunun onarımı hızla ve güçlü bir şekilde başlar ve daha çabuk sonuçlanır. PRP yöntemi ile elde edilen serumdaki plateletlerin yoğunluğu kandakinden 2 ila 4 kat fazladır.

(Prp tanımını rastgele bir siteden alıntı yaptım)

Her 15 günde bir prp tedavisi uygulancak. Yaklaşık olarak 6 ay sürecek. Sonraki aşamalar sadece prp değil. Cildin durumuna göre gerekli yerlere dolgu ve zımpara işlemi yapılacak. Sonradan yapılan işlemler için hiçbir ücret ödemiyorum. Bunların hepsi ödediğim rakama dahil.

Şuan her 4 saatte bir düzenli olarak kullanmam gereken kremler var. Birini sürüyorum 4 saat geçince onu temizleyip baska bir krem sürüyorum. Bu kremleri nekadar süre kullancağmı sormayı unuttum bugün. Yarın prp için gittiğimde sorcam.

Bunların hepsini düşününce sonuçların daha iyi hale gelceğini ümit ediyorum. Bu yüzden sabırlı olmak gerekiyo.

Şimdilik durumlar böyle arkadaşlar. Gelişme oldukça konuya eklicem. Sizde merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Konu baya uzadı :) Nette exoderm ile ilgili bukadar uzun bir makale daha yok galiba :) Umarım işinize yarar :)

----------------------------------------------------------
13-02-2015 ( 9.Gün )
Merhaba arkadaşlar. Gelişmelerle konuya devam ediyorum :) Bugün ilk prp tedavisi yapıldı. Cilt hassas olduğu için prp yöntemi biraz farklı yapıldı. Benden alınan kanı direk yüzüme sürdüler :)) Bu ilk prp için böyle yapılıyomus. Sorakilerde nasıl olcak onu bilmiyorum. Salı günü 2. prp için gidecem. Nasıl birşey olduğunu öğrenince yazarım yine. İlk gün kremleri nekadar süre kullancağmı sormayı unutmuştum. Son gittiğimde öğrendim. Hepsi bitene kadar kullanılıyomuş :KK43:

Yüzün nasıl iyileşme varmı diye sorcak olursanız; Gelişmeler var. Ancak izler aynı

16-02-2015 ( 12.Gün )
Merhaba arkadaşlar. Bugün prp yapıldı. Prp ninde birkaç değişik şekli varmıs galiba. Bugün bana yapılan makaralı prp oluyomus. Üzerinde yüzlerce iğne olan bi makarayı yüzümde gezdirdiler. İğneler çok ince kıl gibi. Bakın aşağıda eklediğim resimdeki gibi makara. Bu işlem cildin kendini yenilemesi için kullanılıyomus.

lk36zg.jpg

Not: Bu resimdeki kadının gülümsediğine bakmayın çok acılı bir işlem :)))

04-03-2015 ( 32.Gün )

Merhaba arkadaşlar. Gelişmelerden bahsedeyim biraz. Yüzümdeki kızarıklık çok az kaldı. Bugün zımpara işlemi yapıldı. Biraz ağrılı bir işlem. Amacım kimseyi korkutmak değil. Bu yüzden zımpara işleminin detaylarına girmek istemiyorum. Kısaca bahsetcek olursam, ciltteki çukurların derinliğinin azalmasına yardımcı oluyo. Çukurlu bölgelere uygulanıyo. Bunun dışında birde dolgu işlemi var. O daha hiç yapılmadı bana. Nasıl birşey olduğunu bilmiyorum. Bana yapılırsa nasıl olduğunu anlatırım. Bu iş için gerçekten çok sabırlı olmak gerekiyo. Tedavi süreci çok uzun. Bir gelişme olursa konuyu güncellerim arkadaşlar şimdilik paylaşcaklarım bukadar..

08-04-2015 ( 67.Gün )

Merhaba arkadaşlar uzun süredir gelişmeleri yazmamıştım şimdi 1 aylık gelişmeleri paylaşcam. Bu son 1 ayda her hafta ziya beyin muayenehanesine gidip geldim. Bu sürede Prp ve dermabrazyon işlemleri yapıldı. Cildim artık normal rengine döndü sayılır. Olumsuz bir durum yok. İyileşme yok denecek kadar az. Haftaya tekrar gidicem. Yeni gelişme olursa tekrardan paylasırım. İyi günler.

26-08-2015 ( 204.Gün )

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 3 aydır güncellememiştim konuyu. Gelişmeleri takip eden arkadaşlar için şimdi son durumu paylaşıyorum. Tedaviye başlayalı şuan yaklaşık 7 ay oldu. Geçen hafta ziya beyle görüştüm memnun olmadığım durumları söyledim. Birlaç işlem yapacağnı söledi bakalım.

19-09-2015 ( SON YAZI )

Arkadaşlar yazacaklarıma sonucun BERBAT olduğunu söylerek başlayım. Cildim şuan eskisinden daha kötü. Ameliyat masasına yattım. 8 Bin TL para ödedim aylarca yüzüm kıpkırmızı dolaştım. Defalarca kez muayenehanesine gidip zaman harcadım. Ama yüzüm eskisinden daha kötü oldu. Buraya yazması kolay ama yaşadıklarım hakaten çok zor. Exodermi yaptırdıktan uzun süre sonra yanlış kişiye yaptırdığımı anladım. Ziya saylan estetik cerrahı bile değilmiş. Genel cerrah. Yani asıl işini bırakıp paranın çok olduğu bir alan ile uğraşmaya başlamış bir doktor. Yanına son gittiğimde yüzümdeki izler daha kötü haldeyken bana oralara dikiş atacağnı söledi. Yüzünde iz kalacaktır diye de benden imza aldı. Yüzüm zaten berbat durumda olduğu için bir umut belki daha iyi olur diye izin verdim. Yani mecbur kaldım. Dikiş attı yüzüme şimdi hiç olmayan izler bile yüzümde var. Onca para emek zaman boşa gitti ve üstüne cildim daha kötü. Ben bu hatayı yaptım. benim durumumda olanlar kesinlikle ziya saylandan uzak dursunlar. Ankarada exoderm yapan bir doktor varmış. Bana msj yoluyla ulaşan birçok kişiye ziya saylandan uzak durun oraya yaptırın dedim. Birçok kişi yaptırdı ve gayet memnun kaldılar. Şimdi burayada yazıyorum. Exoderm yaptırmak istiyorsanız ziya saylana kesinlikle YAPTIRMAYIN......

Son düzenleme:
Ins emeginin karsiligini almissindir ayni sikinti bendede var ucreti ne kadar ve ne kadar zaman aliyo

Ins emeginin karsiligini almissindir ayni sikinti bendede var ucreti ne kadar ve ne kadar zaman aliyo
Teşekkür ederim. İnş beklediğim sonuçları alırım. Ücreti 8-10 bin tl arasında cilt yapısına göre değişiyo. Ben 8 bin tl ödedim. Fiyatı biraz yüksek. Ama diğer yöntemleri deneyen arkadaşlar küçük küçük ama çok para harcayıp sonuç alamamışlar. Ben çok fazla araştırdım bu işi kökünden çözmek istedim. Zaman olarak, ben şuan 5. gündeyim ve şuan ne durumda olduğumu bende bilmiyorum :) Yüzümde maske var. Maske 3 gün sora açılcak. Toplam tedavi süresi 3 ay sürüyo ama 15 günde normal hayatınıza dönüyosunuz.

Geçmiş olsun. Nasıl bi tedavi uygulandı biraz bilgi verirmisiniz.
Teşekkür ederim. Konuyu editleyerek tedavi aşamalarını uzun uzun yazayım. Exoderm hakkında nette çok fazla bilgi yoktur. Yeni yapmış biri olarak aşama aşama yazcam. Bu illetten çok çektim ben. Piskolojik olarak berbat duruma sokuyo insanı. Eminim bu konuyu okuyan herkes aşşağı yukarı piskolojik olrak benim yaşadıklarımı yaşamışlardır. Bu sebeple bildiğim herşeyi anlatmak istiyorum. Belki birilerinin işine yarar

o maskeyle 10 gün nasıl normal hayata devam edilcek ?
Çok zor :) 5 gündür yüzümde maske var. Ağzımı bile açmakta güçlük çekiyorum. Ama ben tüm bu sıkıntılara değecek bir tedavi yöntemi olduğunu düşünüyorum. Enazından böyle olmasını ümit ediyorum. İnşallah değer :/

Ziya saylanami yaptırdiniz tedaviyi. Bende görüştüm istanbula gittiğimde ama karar veremedim yaptırmaya. Çok korkuyorum bide ben :)

Teşekkür ederim. Konuyu editleyerek tedavi aşamalarını uzun uzun yazayım. Exoderm hakkında nette çok fazla bilgi yoktur. Yeni yapmış biri olarak aşama aşama yazcam. Bu illetten çok çektim ben. Piskolojik olarak berbat duruma sokuyo insanı. Eminim bu konuyu okuyan herkes aşşağı yukarı piskolojik olrak benim yaşadıklarımı yaşamışlardır. Bu sebeple bildiğim herşeyi anlatmak istiyorum.

Ziya saylanami yaptırdiniz tedaviyi. Bende görüştüm istanbula gittiğimde ama karar veremedim yaptırmaya. Çok korkuyorum bide ben :)
Evet ziya saylan yaptı. İster istemez biraz korku oluyo :) Ama çok fazla korkulcak bişe yok. Çünkü hiçbirşey hissetmiosunuz. Uyuyup uyanıosunuz bakıyosunuz olmuş bitmiş :)

bende 16 yaşındayım fazlasıyla iz var yüzümde ama exodermiyi karşılıcak param yok malesef ekimde co2 fraksiyonel lazer yaptırıcam yaşımda küçük belki bana faydası olur geçmiş olsun inşallah yüzünüz düzelir sivilce izlerini şu yaşımda çekiyorum özgüven yok :KK43: lanet olsun

bende 16 yaşındayım fazlasıyla iz var yüzümde ama exodermiyi karşılıcak param yok malesef ekimde co2 fraksiyonel lazer yaptırıcam yaşımda küçük belki bana faydası olur geçmiş olsun inşallah yüzünüz düzelir sivilce izlerini şu yaşımda çekiyorum özgüven yok :KK43: lanet olsun
Seni çok iyi anlıyorum ama bukadar fazla kafana takmamalısın. Tıp hergün gelişiyor. Belki 3-4 yıl sora çok daha etkili yöntemler bulunur. Üzme bukadar kendini :/

Seni çok iyi anlıyorum ama bukadar fazla kafana takmamalısın. Tıp hergün gelişiyor. Belki 3-4 yıl sora çok daha etkili yöntemler bulunur. Üzme bukadar kendini :/
tek umudum :) inşallah istedigin yüze kavuşursun geçmiş olsun tekrardan kendine iyi bak :)

Öncelikle çok geçmiş olsun . Bugün çıktı sanrım maskeniz . Sonuç nasıl peki :)
Çok teşekkür ederim :) Evet bugün maske çıktı sonunda. Sonuç kısmı biraz uzun konu olduğu için konuyu editleyerek yazımın sonuna ekledim. Keşke hemen sonuçları görebilseydim :)

Canım merakla bekliyorum ben de yaptrmayı düşünüyorm aslnda çok problemli bi cildim yok ama kapatıcı kullanmak istemiyorum artık . Sakncası yoksa mesajla foto atabilirsenz sevinirim :) çok geçmiş olsun gönlüne göre bebek gibi yüzün olsun :KK66:

çok geçmiş olsun bu konuyu takibe aldım gelişmeleri merak ediyorum ilerleyen zamanlarda fotograf farkı görmek lazım :)

Arkadaşlar iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Bu aşamada fotoğraf göndermem pek doğru olmaz. Çünkü tedaviye yeni başladık. Çok fazla değişiklik yok şuan. Daha yeni iyi olmaya başladı. Her geçen gün iyileştiğini görebiliyorum. İlerki zamanlarda göndereyim fotoğraf :)

X