EYALET 2 ///Bayern Paylasim Alani(Tanisma)

merhaba arkadaslar bende yeni yazisiyorum cok dertlliyimde arkadas sizim ben munihten
munihte yasayan var mi

merhaba ben de freising de yasiyorum. yaklasik 1 aydir burdayim simdiden cok zorlaniyorum. benim de hic arkadasim yok. kursa gidiyorum fakat benden baska türk yok. tek arkadasim esim...:KK43:

arkadaşlar bende Münihte yaşıyorum ve şu an c1 kursuna gidiyorum. temmuz sonunda sınavım var.
sizlerden ricam c1 sınavına dair konuşmada çıkan konular ve özellikle yazılı briefte çıkan sorular nelerdir.bilginiz varsa benimle paylaşırsanız sevinirim.

ayrıca sizinde sorularınız olursa bende yardımcı olmaya çalışırım

merhaba arkadaslar bende almanya Nürnberg denim.siteyi tesadüfen buldum cok begendim.herkes birbiriyle cok samimi cok sicak.gercekten ortaminiza bayildim.insallah benide araniza alirsiniz.hepinize kucak dolusu sevgilera.s.
Aynı şehirdeyiz bende yeni geldim 5 ay oldu geleli.

way way way baya nürnbergliler varmis haaaa:icecream:. Beden yerli bi nürnbergliyim layhayhoy, burda dogup büyüdüm. Nürnberg hakkatten cok güzel bi yerdir. Hey nürnbergliler nerdesiniz :uhm:
Bende yeniyim nürnbergde

merhaba,
buraya yazmak biraz tuhaf kaçacak biliyorum ama seyahat formuna yazınca 1 sene sonra cevap geliyor. 23 nisanda bavyera eyaletinde romantik yol turuna katılmak istiyorum. Tatil yapıcam yani de nisan sonu gibi hava nasıl oluyor oralarda? Çok mu soğuk oluyor? biri görür de cevap verirse sevinirim.

Herkese iyi geceler,aradan geçen zaman zarfında neler olmuş neler.bu sayfaya girmeyeli yillar olmuş, ben boşandım ve bir alman beyle 7 senedir evliyim.üç oglumdan sonra bir kız cocugum oldu dünya güzeli.bir cafem var .erlangen arcadende .yolunuz düşerse bir kahve icmeye beklerim.geçmişimi konusamiyorum bile hala.cok zorlandım.şimdi 22 sene olmuş almanyaya gelin geleli..alıştım artik buraya ve insanlarina.saygim var yasayanina..yeni gelenlere tavsiyem korkmayın önünüze cikan sorunlardan..Yabancılardan.dillerini öğrenin ,ancak ozaman gercekten güçlü olursunuz..vede kendiniz.öpüyorum hepinizi

Merhaba,ben de Turkanin söylediginin aynisini söyleyecegim,buraya girmeyeli cok uzun yillar olmus,neler oldu neler.Yillarca kimsesiz ve Almancasiz cocuklarimla evde yapayalniz bir hayat süren ben,Almanya gibi yerde dil bilmeden kalkip meslekyüksek okuluna yazildim.Examinierte Altenpflegerin oldum 3 yil sonunda,Dil bilmeyen ben 1.4 ile okulu bitirip Regierungaberfrankenden taktirname (besondere Anerkennung)aldim.o da yetmedi weiterbildung yapıp ,sinavlari başararak yogunbakim hemsiresi oldum.Simdi calistigim firmada Grup yöneticisiyim (Teamleiterin). Bütün bunlari şu sebeple anlattim ki:kendimizi asla kücümsemeyelim,istek arzu ve azimle daglari deleriz biz!Sevgiler....

Slm Selindaa,
Tebrikler.
Evet buraya dil bilmemiş şekilde gelmemiz , birseyler başaramamız olmamızı gerektirmiyor.
Bende buraya geldikten sonra ve dört çocuk annesi olmama rağmen meslek eğitimi aldim.
32 yaşında Berufschule de çocuklarımla yaşıt insanlarla derslere katıldım.. üç sene sonra Ausbildungu bitirdim ve şimdi Einzelhandelskauffrau oldum.
Ben aciz değilim ben buradaki hayatımı fırsata çevirmek için çok çabaladim.
Şimdi çocuklarımla ve hala Alman eşimle beraber mutlu bir şekilde yaşamaya çalışıyorum.
Herkese tavsiyem , durmayın , inanın, araştırın vede korkmayın.
Burda hayat kadınlardan yana.
İmkânlarınizi zorlayin ve geç kaldığınızı düşünmeyin.
Sevgilerimle

X