Gebeliğe Hazırlık Eylüle hamile kalmak isteyenler buraya

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

_Tokyo_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2015
1.439
3.284
merhaba bir çok forumda okuduklarımdan sonra hepsini bir başlıkta toplayayım istedim.
PKO,yumurta problemleri,varikosel,sperm bozuklukları,adet düzensizlikleri ...vs derken hepimizin bir çabası var.
ben kendimden bahsedeyim.
1,5 yıllık evliyiz, yaklaşık 1 yıldır deneme sonucunda doktora gittik. bende PKO eşimde ileri hareket azlığı çıktı. ilk ay klomen ve çatlatma iğnesi kullandım sonuç negatif. yumurtam çatlamamış kist oluşmuş. bir sonra ki ay;
yine klomen çatlatma iğnesi ve aşılama oldum. aşılama yapan doktor yumurtanın çatlayıp çatlamadığına bakmadı. direk aşılama yaptı ve ardından o günün akşamı da ilişki verdi.
dün aşılamanın 11. günüydü evde idrar testi yaptım negatif tek çizgi :KK43:
kasık ağrılarım kramp ve gaz sancılarım var.
acaba bir kaç gün sonra yeniden test ya da kan tahlili yapsam sonuç değişir mi?

bu sefer de olmazsa gebelik önümüzde ki ay tedavilerimizibirlikte paylaşalım, inşallah eylüle kadar hamileliği başarabiliriz.

Canım hayırlısı olsun hakkimizda insallah. Bu ay da olmazsa tekrar deneyeck misin aşılamayı.? Benim de günler gecmiyor sanki sabredemiyorum :KK43:

Bu ay da olmazsa soğan kürü yapıp kendim deneyeceğim. Aşılama belki kasım aralık a kadar olmazsa tekrar denerim.
Sen aşılama sonucu mu bekliyorsun??
Evet asilamanin 7.günü bekliyorum henüz. Olmazsa da diger ay icin bayrama geliyor surecim zaten. Bende ara vermeyi düşünüyorum. Eşim hic beklemekten yana degil ama bana kalsa bir kac ay yine akışına birakirim. Çünkü yapilan her işlem masraf demek. Üst üste olunca da zor geliyor. Bu aydan hic ümidim yok nedense zaten. İlk aşılamasi tutan nadir.

Evet asilamanin 7.günü bekliyorum henüz. Olmazsa da diger ay icin bayrama geliyor surecim zaten. Bende ara vermeyi düşünüyorum. Eşim hic beklemekten yana degil ama bana kalsa bir kac ay yine akışına birakirim. Çünkü yapilan her işlem masraf demek. Üst üste olunca da zor geliyor. Bu aydan hic ümidim yok nedense zaten. İlk aşılamasi tutan nadir.

Evet doktor zaten %15 dedi aşılama şansına.
Ne kadara yaptırdınız aşılamayı nerde ?

Evet doktor zaten %15 dedi aşılama şansına.
Ne kadara yaptırdınız aşılamayı nerde ?
Ben özelde yaptrdm. Igne yerine femara kullandım. Asilama 500 lira femara 40 lira igne ise 90 kusur lira. Yani 650civarina denk geldi maliyeti.

Merhaba aranızda düzenli adet görüp doktor tarafından klomen verilen var mı ? Ben aralikta 2.5 aylikken düşük yaptim kendiliginden hamile kalmistim. Adetlerim düzenli . Adet döneminde de ultrasonla 5 yumurta saymisti doktor bu sayi az mi normal mi ? . Ve doktor bana temmuzda baslamam icin klomen verdi

Merhaba aranızda düzenli adet görüp doktor tarafından klomen verilen var mı ? Ben aralikta 2.5 aylikken düşük yaptim kendiliginden hamile kalmistim. Adetlerim düzenli . Adet döneminde de ultrasonla 5 yumurta saymisti doktor bu sayi az mi normal mi ? . Ve doktor bana temmuzda baslamam icin klomen verdi

5 yumurta oldukça fazla normalde döllenme için 1 yumurta bile geçerli. Adet düzenine göre değil yumurta büyümesi için klomen veriyorlar yani düzenli adet görenin de yumurtası yeterli büyüyemeyebiliyor.

Adeti duzensiz olanlara degil de yumurtayi kaliteli buyutmek icin veriliyor klomen.

5 yumurta oldukça fazla normalde döllenme için 1 yumurta bile geçerli. Adet düzenine göre değil yumurta büyümesi için klomen veriyorlar yani düzenli adet görenin de yumurtası yeterli büyüyemeyebiliyor.

Tesekkur ederimm. Klomen kist yapiyor deniliyor eger adet görmez ve gebelik olmazsa bu kist oluşan adetle atiliyor mu yoksa ek mudahele ya da ilac mi lazım
Bir de kendim hamile kalabildigim icin klomeni bir ay ertelemek saçma mı olir sizce ?

Yumurta sayisi çok olabilir ama onlarin hangisi ya da kac tanesi buyuyecek o önemli. Hepsi de buyumeyebilir. Biri büyüse bile yeterli.

Klomen kullandım çatlatma iğnesiyle birlikte ama sonuç alamadım femara menegon çatlatma iğnesi oldum bı süreç biraz zor ve zaman alıyor sabır gerekiyor

Klomen kullandım çatlatma iğnesiyle birlikte ama sonuç alamadım femara menegon çatlatma iğnesi oldum bı süreç biraz zor ve zaman alıyor sabır gerekiyor
Ben ikisi klomen ikisi femara olmak uzere 4 defa catlatma ignesi denedim ama ben de sonuc alamadim. Dedigin gibi zor ve maliyetli bir süreç. Allah sabrimizin karsiligini verir insallah.

Ben ikisi klomen ikisi femara olmak uzere 4 defa catlatma ignesi denedim ama ben de sonuc alamadim. Dedigin gibi zor ve maliyetli bir süreç. Allah sabrimizin karsiligini verir insallah.

Amin inşallah
Yumurta takibi yapıldı mı size her seferinde?
Benim doktorum gel demedi iki ay kullan olmazsa gel dedi. Ben kendiliginden hamile kaldigim icin boyle bi tedavi süreci beklemiyordum. O yüzden biraz şaşkınım

Benimde 4yasinda bi kizim var simdi 8aya yakin cocuk denemesi yapiyoruz ama hala minnak gelmedihicbi sorun yok sanirim ben dusundugum icin stresten olmuo insallah herkes kavusur bebisine en kisa zamanda

Amin inşallah
Yumurta takibi yapıldı mı size her seferinde?
Benim doktorum gel demedi iki ay kullan olmazsa gel dedi. Ben kendiliginden hamile kaldigim icin boyle bi tedavi süreci beklemiyordum. O yüzden biraz şaşkınım
Aslında yumurta takibi yapmasi lazim. Hatta catlatma ignesi yapilip yumurtlama gününü belirlemesi lazim. Catlayip catlamadigini da kontrole cagirmasi lazim. Sadece klomen verip gondermek nedir. Ben bu surecte 3 doktor degistirdim. Begenmediysen doktorunu ve uygulamasıni degistir derim zaman kaybetme. Belli ki bir sıkıntın da yok. Hormon alip durma vucuduna biraz daha kendi haline birak. Benim 1.5senedir olmuyor o yuzden doktor kontrolundeym. Yoksa biraz daha beklerdm yerinde olsam. Doktor faktoru cok önemli. Ben ilk doktorumun verdigi klomen yuzunden acillik oldum. Yumurtalarm asiri buyumustu. O da kontrole cagirmamisti ve ilgisizdi. Cektigim agrilari ben bilirim.

Benimde 4yasinda bi kizim var simdi 8aya yakin cocuk denemesi yapiyoruz ama hala minnak gelmedihicbi sorun yok sanirim ben dusundugum icin stresten olmuo insallah herkes kavusur bebisine en kisa zamanda
Doktora göründünüz mü? Hormonlarla veya yumurta ile alakali sikintilar olabilir. Zaman kaybetmeyin derim. Folik asitte kullanin bu süreçte.

Aslında yumurta takibi yapmasi lazim. Hatta catlatma ignesi yapilip yumurtlama gününü belirlemesi lazim. Catlayip catlamadigini da kontrole cagirmasi lazim. Sadece klomen verip gondermek nedir. Ben bu surecte 3 doktor degistirdim. Begenmediysen doktorunu ve uygulamasıni degistir derim zaman kaybetme. Belli ki bir sıkıntın da yok. Hormon alip durma vucuduna biraz daha kendi haline birak. Benim 1.5senedir olmuyor o yuzden doktor kontrolundeym. Yoksa biraz daha beklerdm yerinde olsam. Doktor faktoru cok önemli. Ben ilk doktorumun verdigi klomen yuzunden acillik oldum. Yumurtalarm asiri buyumustu. O da kontrole cagirmamisti ve ilgisizdi. Cektigim agrilari ben bilirim.

Tesekkur ederim belki bir ay kendimiz deneriz sonra klomen kullanirim.
Ilk kullandiginizda günde kac tane kullandiniz klomeni

Birşey sorabilir miyim cinsellik hakkında bilgisi iyi olan birisi varsa aranızdan

, 2.5 senedir tedavi görüyorum en son 13mayıs 2.aşılamayı yaptırdım bugün 14.Günü kanamam oldu hamile olduğuma sevinemedim bile yatıyorum paso

X