Fallop Tüplerinin Tıkanıklığı

benimde tuplerim tikali idi,laparoskopi oldum ve iki ay sonra hamile kaldim,simdi 3 yasina gircek bi oglum var,sende tup bebek tedavisine gitmeden bu yolu denesen,olmazmi??

öncelikle ilgin için teşekkür ederim canım.geçen yıl 2 tane biyokimyasal düşük ooldu ve doktorlar sonra tüplerin tıkanabileceğini yada tüplerin önceden tıkalı olupta döllenmiş yumurtanın rahime inemeyeceğinden dış gebelik olduğunu söylediler.artık beklemeye tahammülüm kalmadı.laporoskobiden sonrada beklicem ve doktorlar. tıkasnıklığın rahim girişinde olduğundan çok müdahele şansının olmadığını söylediler.laporoskobiyi çok önermediler.bende açılmayacağı ihtimaliyle hem ekonomik hemde psikolojik 2 kez sıkıntı yaşamak istemedim.şimdi tek korkum tüplerden akıntı olması:KK43:..tüp bebek tedavisine başladım bakalım hayırlısı

tüplerin tıkanıklık yeri neredeydi senin yumurtalıklaramı yakındı cnm.benm hsg ye göre tüplere hiç ilaçlı sıvı geçmedi yani tüpler görünmedi malesef:KK43:

canim benim kusura bakma,simdi gordum inan,:kedi:
simdi benim tuplere ilac verilmisti,ekrandan gordugum kadari ile ilac yariya kadar gitti.ordan sonra takili kaldi,,yumurtaliklara yakinmi diye bilemiycem canim,,,ilac verildikten sonrada 6 ay kadar bekledim ilac acabilir ve hamile kalabilirim diye,ama olmayinca laparoskopiye gittim,2.ay tuttu,,:lepi:,
sanada dilerimki,hersey yolunda gider ve yavrunu kucagina alir doya doya koklarsin iyisallah canim))):Saruboceq::Saruboceq:

elis benim tüplere hiç gitmedi sıvı ilaç gitseydi belki tıkanıklıklığın açılması için bi umut olurdu.kanallar rahimden yumurtalığa doğru senin ilaç ilerlediyse tıkanıklık yumurtalığa yakın yerdedir belki.dediğin gibi hayırlısı olsun.tüp bebek tedavisine başladık bakalım.bizim için dua edin.kaydirigubbakcemile3

Bende dün HSG çektirdim.ıki tüpümde yapışıkmış.ıki kez ilaç vererek açtılar.Umarım 11 ayın sonunda artık hamile kalabilirim.

arkadaşlar benimde sol tüpüm tıkalı çıktı geçen sene dış gebelik geçirmiştim doktorum koruduğunu söylemişti ama malesef koruyamamış şimdi sağ açık fakat bir de eşimin varikosel sonucu değerleri hareket ve morfoloji olarak baya düşmüş biz napalım fikir verebilir misiniz lütfen eşimin ameliyatı işe yarar mı acaba

benimde iki tüpüm tıkalı...laparoskopi ile açılamadı...1 tüp bebek denedim başarısız oldu...yani transferi bile gerçekleştiremeden yarıda kaldı...ekim-kasım gibi 2. yi deneyeceğiz..

benimde tüplerim tıkalı laparoskopiye de acılmadı yaz bası tüp bebek deneyecegız hayırlısıyla

benimde tüplerimde yapışıklık vardı laparoskopi ile açıldı bir yıl sonra tekrar hsg çektirdim şu an o yapışıklık yok ama hamile kalamıyorumm:KK43:(

slm arkadaslar benim yumurtalık tüplerim tıkanmış.bildiğiniz bitkisel kür varmı yada ne önerirsiniz:KK43:

benimde tuplerim tikali idi,laparoskopi oldum ve iki ay sonra hamile kaldim,simdi 3 yasina gircek bi oglum var,sende tup bebek tedavisine gitmeden bu yolu denesen,olmazmi??

slm elis,benim de tüplerim tıkalı.şuan ibrahim saraçoğlunun önerdiği kürleri uyguluyorum ama işe yaramama ihtimalini düşünerek laparaskopi va histeraskopiyi araştırıyorum.senin durumun benide heyecanlandırdı allah bağışlasın.sana soracağım soru şu:laparaskopi adetin kaçıncı gününde yapılıyor?cevaplarsan sevinirim.birde nerede yaptırdın.sevgiler

merhaba arkadaslar,benimde sol tup gelismemis birdefa asilama yaptim olmadi ikinci asilamayi ocakta yapacam umarim bu sefer olur yurdisinda yasadigimiz icin derdimizi bile tam anlatamiyoruz siz halinize sukredin umut etmekte yolun yarisidir

merhaba arkadaşlar benim hsg sonucunda iki tüpümde kapalı çıktı eylül 28 de laparaskopi oldum. Ben ameliyattan çıkar çıkmaz eşim doktora sormuş dr.tüpler açıldı ama benim gözle göremeyeceğim mikroskopik kalıntılar kalmış olabilir demiş akşam üstü beni kontrole geldiğinde tüpleri açamadık dedi ben siz açtım demişsiniz diyince açtık ama işlevi yok dedi dikişleri aldırmaya gittiğimizde ikiside kapalı açamadık tüp bebek yapalım dedi kafam çok karıştı birazda güvenim sarsıldı. 3 ay oldu bekliyorum hala bir şey yok

benımde tuplerım tıkalıydı.laparoskopi oldum ıkı tupümde alındı sımdı tup bebek ıcın gun sayıyoruz

X