Faturalarımızı düşürmek için neler yapıyoruz?

Beyhatun

Bin zulme uğrasan da bir zulüm yapma...
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2010
2.510
57
Selam arkadaşlar, yüksek gelen faturalar malum hepimizin canını sıkıyor. Elektrik, su, doğalgaz, telefon... Bunları düşürmenin bazı püf noktaları vardır ya bunları paylaşalım istiyorum. Birimizin bildiğini diğerleri bilmeyebilir. Mesela elektrikli cihazlarımızı mümkün olduğunca gece 10' dan sonra kullanmamız tasarruf sağlıyor. Çünkü gece 10 ile sabah 6 arası elektrik kullanımında en iktisatlı saatler imiş. Bunu bir bireysel para yönetim uzmanından dinlemiştim. Çevremden de duymuştum ama bunun tedaştan aktifleştirilmesi ( ne derece doğru bilmiyorum) gerekiyormuş.:44:

bütün püf noktalarıda bilsek havadan 15 tl kaçak kullanım bedeli ödüyoruz canım ben kıssamda bişey değişmiyor başkası kullanıyor benim kıstığımı zehir zıkkım olsun inşallah hepsine:KK4:

bütün püf noktalarıda bilsek havadan 15 tl kaçak kullanım bedeli ödüyoruz canım ben kıssamda bişey değişmiyor başkası kullanıyor benim kıstığımı zehir zıkkım olsun inşallah hepsine:KK4:

Sorma ya bu faturalar yüzünden eşimle aram bile açılıyor bazen:KK50:

sende özellikle yapıyor değilsin sonuçta canım bizde görev nedeniyle hakkarideydik 1 ay izne çıkınca bile 40 tl kaçak ödüyorduk havadan gidiyordu paramız odada oturup diğer odalarında ışığını açmadığına göre normal gelen odur size sıkma canını sen erkekler böyledir hep kullanırlar ama düşük gelsin derler

sende özellikle yapıyor değilsin sonuçta canım bizde görev nedeniyle hakkarideydik 1 ay izne çıkınca bile 40 tl kaçak ödüyorduk havadan gidiyordu paramız odada oturup diğer odalarında ışığını açmadığına göre normal gelen odur size sıkma canını sen erkekler böyledir hep kullanırlar ama düşük gelsin derler

Gerçektende öyle:KK1: Kullanırken eşim hiçbir şekilde kısmaz kendini. Lambaları ardından ben gider söndürürüm, bilgisayarı, televizyonu genellikle açık bırakır. Fatura geldiğinde de şimdi önceki gibi söylenmiyor ama " niye bu kadar geldi ki, " demesi bile artık beni sinir ediyor.:KK50:

tamamen sana katılıyorum elektrik faturasının yarısı vergi zaten faturanın tüketim tutarı 155.49 kaçak kullanım bedeli 27.57 gerisi olduğu gibi vergi yok trt payı , tüketim vegisi, toplam fatura tutarı 302.50 tamamen buay bana gelen fatura ne yaparsan yap tamamen haksızlık birsürü vergi vatandaş fatura ödemeye iyi geliyor düşünsene harcadığımızın yarısı vergi haksız kazanç düşün eve gelen fatura bu şirket değil yani .............:KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:

tamamen sana katılıyorum elektrik faturasının yarısı vergi zaten faturanın tüketim tutarı 155.49 kaçak kullanım bedeli 27.57 gerisi olduğu gibi vergi yok trt payı , tüketim vegisi, toplam fatura tutarı 302.50 tamamen buay bana gelen fatura ne yaparsan yap tamamen haksızlık birsürü vergi vatandaş fatura ödemeye iyi geliyor düşünsene harcadığımızın yarısı vergi haksız kazanç düşün eve gelen fatura bu şirket değil yani .............:KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:

Allah Allah ne kadar çok gelmiş size ya:KK53: Bence her ne kadar vergisi vesairesi olsa bile bu kadar gelmemeli. Bu işte bir terslik var. Sayacınızı değiştirin derim. Benim daha önce oturduğum evde de faturalar hep 120-130 arası gelirdi, incelettirdik sayaç %100 arızalı çıktı. Sanırım sizde de böyle bir sorun var. Ev nihayetinde orası iş yeri değil ki.Boşuna niye o kadar para ödeyesiniz ki.:KK45:

Allah Allah ne kadar çok gelmiş size ya:KK53: Bence her ne kadar vergisi vesairesi olsa bile bu kadar gelmemeli. Bu işte bir terslik var. Sayacınızı değiştirin derim. Benim daha önce oturduğum evde de faturalar hep 120-130 arası gelirdi, incelettirdik sayaç %100 arızalı çıktı. Sanırım sizde de böyle bir sorun var. Ev nihayetinde orası iş yeri değil ki.Boşuna niye o kadar para ödeyesiniz ki.:KK45:
önerin için çok teşekkürler ısınmak için klima kullanıyorum ,termosifon diğer elektrikli ev eşyaları felan bizde sayacı bir kere değiştirdik yine aynı pek bir değişiklik olmadı üstelik evimdeki bütün ampüllerde tasarruf ancak yazın daha az geliyor fatura çok doğru söylemişsin faturanın yarısı vergi haram zıkkım olsun onlara ........

X