Faturasız satış

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

tuce_tuce

❤️
Pro Üye
Anneler Kulübü
11 Mart 2013
32.515
52.232
31
Herkese merhaba
10 gün önce filan oğluma spor ayakkabı almak istiyordum . İnstagramda takip ettiğim bir sayfadan baktım özelden konuştuk modeli söyledim cm söyledim oda 22 numara olur dedi ki 1 cm kadar da büyük söylemiştim . Bunların internet sitesi de varmış oradan ödeme yapınca kargo olmadığı için oradan sipariş verdim . Ürün kargoya verildi ama elime ulaşması uzun sürdü neyse bugün ürünü geldi . Oğluma denettim ve asla olmadı boyut olarak tam (1 cm büyük söylememe rağmen ancak oldu tam söylesem oda olmazmış ) satıcı ile iletişime geçtim değişim istedim ayrıca ürünün kalitesini de beğenmediğimi söyledim bir daha alışveriş yapmayın o zaman dedi üslubunu hiç sevmedim o an . Ürünü değişim için aynısının 2 numara büyüğü yok dedi . Ben ürünü kargoya verecekmişim kargo ücretini ödeyecekmişim paketin içine de bana yeni ürünü yollamaları için para koyacakmışım . Bende nereden bileyim yeni ürün yollayacağınızı 80 TL lik ayakkabıya neden 30 TL kargo ödeyeyim dedim . Ayakkabın içindeki keçeyi çıkardığınız zaman içi tam 14 cm verdiğiniz ölçü bu dedi . Yani küçük numara söylemiş bana . Hatta eğer ayağı etli taraklı ise 2 numara büyük almanız lazım demesi gerekiyormuş çünkü içindeki o kalıp aşırı kalın bende siz dolandırıcı mısınız böyle bir saçmalık olur mu hiç bir yerde bilgi yazmıyordu bilsem almazdım dedim ( burada ben hatalıydım sormam lazımdı ama oda birşey söylemedi aklıma bile gelmedi ) eğer başka ayakkabı istersem onu yollarsanız ve yine ayağına olmazsa o zaman 30 TL daha mı ödeyeceğim böyle bir saçmalık var mı ? dolandırıcı mısınız dedim diye beni savcılığa şikayet edecekmiş yarın . Üslubu o kadar iğrençti ki neymiş rahatsız ediyormuşum msj yazıp Eşimin mailine baktık fatura gelmemiş kutuda da fatura yok . Bende faturasız işlem yaptığınız için sizi şikayet edeceğim yarın dedim . 189 a şikayet etmek istiyorum kızlar bir işe yarar mı yoksa boşuna mı şikayet etmiş olurum ? Bu arada firmanın şikayetim var daki şikayetlerini okudum hep aynı olayı yapmışlar ve ürünü iade alıp yenisini günlerce yollamıyorlarmış . Pişman oldum saçma bir alışveriş yaptım para önemli değiş ihtiyaç sahibi birisine hediye edeceğim . Ama resmen faturası satış yapıp cidden dolandırıcılık yapıyorlar yanlarına kalmasın istiyorum Beni her yerden engelledikler .

o kadar guvenli siteler var aramadiginiz hersey var instagramdan hala alisveris yapiyorsunuz cok sasiriyorum gercekten.
80 lira verdiginiz ayakkabi buyuk ihtimal çin mali aliekspresten bile gelmis olabilir.
ne gerek var simdi 30 lira daha verseniz kargoya, 110 liraya guzel bir cocuk ayakkabisi alirdiniz.
degisim yapmasaniz yeni bir ayakkabi daha lazim ona da 80 lira verseniz 160 loraya indirimden kaliteli bir ayakkabi alirdiniz.
ne gerek var ya ders olmus olsun instagramdan alisveris yapmayin bir daha .

Ya bi hata yaptık evet olay o değil yanlız şikayet etsem ne olur onu öğrenmek istiyorum. Ayrıca sürekli vicco dan alışveriş yapıyordum bir kere farklı bir şey yaptım herkes yapıyor bunu .

İşte bu yüzden hep diyorum ki kurumsal - büyük firmalardan şaşmayın. Ayrıca şunu da ekleyeyim kızıma aylarca H&M ve Zara’dan alışveriş yapmıştım hediye olarak 1-2 lcw takım gelince nasıl büyük bir ahmaklık yaptığımı anladım. Çocuk ürünleri missss gibi. Sırf insanların oluşturduğu önyargı yüzünden bakmıyordum ama şimdi kızıma bir şey alacağım zaman ilk oradan bakıyorum. Üstelik kumaş kalitesi (bebek- çocukta) gerçekten güzel. Ayakkabılarını bilmiyorum ama.

Ya bi hata yaptık evet olay o değil yanlız şikayet etsem ne olur onu öğrenmek istiyorum. Ayrıca sürekli vicco dan alışveriş yapıyordum bir kere farklı bir şey yaptım herkes yapıyor bunu .
pek birsey olacagini sanmiyorum ben ama siz yine de sikayetinizi yazin her yere.
birine hediye edersiniz illaki bebegi olan bir yakininiz olur.

pek birsey olacagini sanmiyorum ben ama siz yine de sikayetinizi yazin her yere.
birine hediye edersiniz illaki bebegi olan bir yakininiz olur.
Herşeyi internetten sipariş veriyoruz mağazaya gitmiyorum zaten burada bebekle ilgili öyle ayakkabı alacağım düzgün mağaza da yok . Hep kurumsal firmalardan alıyorduk ilk kez böyle saçma birşey yaptım oda patladı zaten . Para ayakkabı önemli değil dediğim gibi birisine hediye ederim zaten 2 ayda bir yeni ayakkabı alıyorum . Sadece çok sinir oldum hırsım geçmedi üslubu karşısında

sizin ozelinizde soylemiyorum ama o instagramda satilan replika ayakkabilar ayak sagligi icin cok cok zararli cidden. bebeklere hele kesinlikle almayin derim.

paranizi alamazsiniz galiba ama faturasiz satis icin sikayet edin yine de.
Paramı almak istemiyorum . Sadece bu devleti dolandırmak buna takıldım

boyle insanlar artik bu islerde kaşarlanmış oluyorlar.
bence gerekli yerlere sikayetinizi yapin birakin ugrasmaya degmez.

İnstagramdan alışveriş yapıp sonra ağlayanları hiç anlamayacağım sanırım. Çocuğa replika ayakkabı giydirilmez. Üç kuruş ucuz olacak diye sağlıklarıyla oynamayın. Sokakta yürüyen insanlara bakın milletin %80’i içe basıyor, ayakkabıların iç tarafları hep erimiş yamulmuş. Bebeklikten itibaren kalitesiz ayakkabı giymekten kaynaklı bir sağlık sorunu bu.

Şikayetiniz bir işe yaramaz. Çoğu zaten ayda bir isim değiştiren basit instagram kullanıcıları. Maliye yakalayamıyor onları.

Paramı almak istemiyorum . Sadece bu devleti dolandırmak buna takıldım
Şikayetvar’da veya etiketleyerek kendi sosyal medya hesabınızda şikayet edebilitsiniz. Ürünlerini tanıttıkları sayfanın yorumlar kısmına size gösterdikleri üslubu yazabilirsiniz. Sık sık tekrarlayın bunları. Kaşarlaşmış esnaf ağızları. 80 tl lik olmayan ayakkabınyüzünden savcılığa gidecekmişmiş. Allah’ın malı. Git de savcı işim gücüm var saçmalama diye terlikle kovalasın srni. O kadar hırsız tacizci katil varken kadının biri ayakkabıyı beğenmedi diye savcıya verecekmiş. Git ver hadi yiyorsa diyeceksin. Ne mal insanlar var ya.

Ödeme yaptığınıza dair dekont alın bankadan.
Ayakkabıları da alın.
Tüketici hakem heyetine gidin dilekçe verin.
Bu kadar basit.
Ayrıca fatura gondermediler,değişim istedim ücret istediler ve iade almıyorlar diye belirtin.
Bundan sonra onlar uğraşsın.

Dolandırıcı mısınız dedim diye verecekmiş birde . Ben dolandırıcısınız demedim ki soruyorum size dedim . Koş ver dedim yalan dolan hep

Dolandırıcı mısınız dedim diye verecekmiş birde . Ben dolandırıcısınız demedim ki soruyorum size dedim . Koş ver dedim yalan dolan hep
Dolandırıcı desen bile bunu belgelendirmeden şikayet edemez. Hani nerede kanıt? Olmayan şeyin kanıtı da olmaz. Dolayısıyla şikayet falan edemez. Diyorum ya kaşarlaşmış esnaf ağızları. Dün bir bugün iki Çin malı şeyler satarak esnaf olduk sanıyorlar. Korkma canım bi .ok yapamaz.

Ben normal prosedürü anlattım size.
Buda size ders olsun.
Kurumsal markalarda bile bazen sorun çıkıyor ama sosyal medyada satışlar da herkes mağdur oluyor.
Büyük konuşmayim ama asla oralardan alışveriş yapmam.
Parasını,markasını geçtim ama özellikle çocuk ihtiyaçları için iki para verip en iyisini almaya razıyım her zaman.
Size de dediğim gibi ders olsun böyle insanlarla muhattap olmak zorunda kalmayın.

ayakkabi istediginiz gibi gelseydi faturasiz satis oldugunu fark edip yine de sikayet edecek miydiniz?
Evet kutunun üzerine baktım yoktu eşime msj atmıştım maile bakar mısın geldi mi diye o ara cvp yazmamıştı eşim . Fatura olmadığını anladığım zaman msj yazıp isterdim yoksa yine ederdim .

Tamam anladım ilk kez birşey yaptım etrafımda yapan bir sürü insan var mağdur olan duymadım sadece denk geldi cvp için tşk . Ayrıca çocuğun her ayakkabısı orijinal bir tane farklı birşey aldık abartılacak birşey yok . Olay ayakkabı değil masa örtüsü de olsa aynı şey olacaktı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…