fazla oyun

sevdan_ile

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2007
3
0
merhabalar benim oğlum 12 yaşında fakat günün 8 saatini pc de oyun oynuyor bunu bu alışkanlıktan nasıl geçiririm.şimdiden teşekkürler:1no2:

Cocuklarimizla herseyi konusarak cözmemiz gerektigne inaniyorum belki belirli saatler ayarlayabilirsiniz mesela okuldan geldikten sonra derslerini yapip 2 - 3 saat oynayabilir.

Baktinizki uymuyor kurallara o zaman biraz daha sert olmaniz gerekiyor cünkü siz onu büyüyüsünüz siz annesiniz ve bazen cocuklar biraz sert dilden daha iyi anliyor, yasaklayin pc oynamasini ya benim kurallarim icinde oynarsin yada hic.

Umarim bir cözüm bulursunuz cünkü 8 saat pc önünde oturup oyun oynamak onun sagligi icinde iyi degil.

Sevgiylea.s.

ilginiz iin teşekkür ederim ben bunları hep deniyorum ama o ksenlikle bunlara yanıt vermiyor çok konuştum yerii geldi sert davrandım ama o hiç aldırş etmiyor dedigini yaptırmak için elinden geleni yapıyor ceza vermek sert davranmak bile bazen işe yaramıyor ben de korkuyorum sert davrandıım zaman acaba ters hareketlerde bulunurmu diye çümki şimdiki çocuklar herşeyi biliyor başa çıkmak çok zor oluyor tekrar tşkrlr

istikrarlı olmak lazım
8 saatlik oyunu bir anda yasaklayamazsınız.yavaş yavaş aza indirerek olur ancak
çünkü biz büyükler bile alışkanlıklarımızdan zor vazgeçiyıoruz.8 saatten bu gün 7 saat oynamanı istiyorum denilmeli.emir kelimeleri de ters tepki yapar.işiniz zor .kolay gelsin.benim çok inatçı bir kızım var ondan biliyorum.

esmacım ilgin için tşkrlr çok haklısın söldiklerinde herşey biranda olmuyor çok sabırlı olmam gerekiyor vede kızarak yada ceza vererek bundan vaz geçcegi yok zaten inadına daha fazla oynamak istiyor üsteledikce inat ediyor bu seferde cevabın için çok tşkrlr

X