Gebeliğe Hazırlık Femara ve Merional İğne

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Redkalonchoe

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2019
272
183
Arkadaşlar merhaba, aranızda femara ve merional iğne kullanıp olumlu sonuç alan varmı?? Bu ay yeni bir tedaviye başladım daha önce klomen femara ve çatlama iğnesi kullandım 2ay sonrasında Hsg filmi çektirdim herşey temiz ama yinede gebelik oluşmuyor, bu ay doktorum 5 gün femara verdi o bitincede 3 günlük merional iğne verdi bugün ikinci iğneyi yaptım cuma tekrar kontrole gideceğim.... Bu tür bir tedaviden olumlu yanıt alan varmı aranızda, yazarsınız çok sevinirim... Şimdiden teşekkürler...

Arkadaşlar merhaba, aranızda femara ve merional iğne kullanıp olumlu sonuç alan varmı?? Bu ay yeni bir tedaviye başladım daha önce klomen femara ve çatlama iğnesi kullandım 2ay sonrasında Hsg filmi çektirdim herşey temiz ama yinede gebelik oluşmuyor, bu ay doktorum 5 gün femara verdi o bitincede 3 günlük merional iğne verdi bugün ikinci iğneyi yaptım cuma tekrar kontrole gideceğim.... Bu tür bir tedaviden olumlu yanıt alan varmı aranızda, yazarsınız çok sevinirim... Şimdiden teşekkürler...
İgneyi kullanmadım ama femara bende işe yaradı. Test pozitif çıktı daha yeni tabi benimki. Pazartesi tekrar kan verecem. Femarayi 2. Kez kullanisimda olumlu sonuç aldım. Allah size de nasip etsin.

İgneyi kullanmadım ama femara bende işe yaradı. Test pozitif çıktı daha yeni tabi benimki. Pazartesi tekrar kan verecem. Femarayi 2. Kez kullanisimda olumlu sonuç aldım. Allah size de nasip etsin.
Çok teşekkür ederimmm... Ama bende işe yaramayacak sanırım, 5 gün günde 2 tane femara kullandım ve şimdi 4 gündür iğne kullanıyorum daha 2 iğnem var, dün kontrole gittim ama büyüyen yumurta olmamış, doktorda şaşırdı açıkçası hiç bir sorun olmamasına ramen neden büyümüyor, 3 gün daha bekleyeceğiz dedi ve 3 iğne daha verdi pazartesi tekrar bakacak ve yine olumsuzsa bu ay öyle bırakacağız malesef...

Çok teşekkür ederimmm... Ama bende işe yaramayacak sanırım, 5 gün günde 2 tane femara kullandım ve şimdi 4 gündür iğne kullanıyorum daha 2 iğnem var, dün kontrole gittim ama büyüyen yumurta olmamış, doktorda şaşırdı açıkçası hiç bir sorun olmamasına ramen neden büyümüyor, 3 gün daha bekleyeceğiz dedi ve 3 iğne daha verdi pazartesi tekrar bakacak ve yine olumsuzsa bu ay öyle bırakacağız malesef...
Üzülmeyin inanın bunu tüm samimiyetimle yazıyorum. Bende de bir sorun olmamasına rağmen 2 yıldır olmuyordu. Nasibi bu ay demek. Sizinde öyle olacak. Tevekkül edin. Tedavi ise tedavi, dua ise dua..Mutlaka hayırlı olanı isteyin. Gerçekten olur yeter ki stres ve korku olmasın.

Gerçekten umudunuzu kaybetmeyin bundan 3 ay önce bende femeraya başladım çikolata kistim vardı ve büyüktü doktorum şansımızı deneyelim dedi ilk ay yumurtalarim gelişti fakat eşim şehir dışında olduğu için ikinci ay tekrar kullandım yine yumurtalarim büyümüş hatta kendiliginden catlamisti. Bu sefer olur dedim ama çok stresliyim olacakmi tutacakmi derken adetim geldi gerçekten çok üzülmüştüm. Doktorum kist engel oluyor ameliyat olman gerek dedi ama ben sağlık çalışanı olduğum için artık biraz daha erteleme kararı aldım. Fakat dün adetimin gecikmesiyle idrar tahlilim pozitifti kan verdim o da pozitif çıktı şuan 4 haftalık hamileymisim. İnşallah Allah tüm istiyenlere nasip etsin. Gerçekten herşey kafa da bitiyormus. Bana da hep böyle demişlerdi inanmamıştım gerçekten Allah vereceği nimetin önce duasını ettirirmis inşallah rabbim isteyen herkese nasip etsin sizede inşallah

Üzülmeyin inanın bunu tüm samimiyetimle yazıyorum. Bende de bir sorun olmamasına rağmen 2 yıldır olmuyordu. Nasibi bu ay demek. Sizinde öyle olacak. Tevekkül edin. Tedavi ise tedavi, dua ise dua..Mutlaka hayırlı olanı isteyin. Gerçekten olur yeter ki stres ve korku olmasın.
Çok teşekkür ederimmm... Bizimde öyle hiç bir sorun yok ama 2 yıldır maalesef nasip olmadı... 7 ay önce 2 ay tedavi uyguladık sonrasında devam edemedim pandemi nedeniyle, bu ay yeniden başladık... Hayırlısı bakalım neler olacak... Tavsiyeleriniz için çok çok teşekkür ediyorum... Sizin içinde herşeyin gönlünüze göre olmasını dilerim...

Gerçekten umudunuzu kaybetmeyin bundan 3 ay önce bende femeraya başladım çikolata kistim vardı ve büyüktü doktorum şansımızı deneyelim dedi ilk ay yumurtalarim gelişti fakat eşim şehir dışında olduğu için ikinci ay tekrar kullandım yine yumurtalarim büyümüş hatta kendiliginden catlamisti. Bu sefer olur dedim ama çok stresliyim olacakmi tutacakmi derken adetim geldi gerçekten çok üzülmüştüm. Doktorum kist engel oluyor ameliyat olman gerek dedi ama ben sağlık çalışanı olduğum için artık biraz daha erteleme kararı aldım. Fakat dün adetimin gecikmesiyle idrar tahlilim pozitifti kan verdim o da pozitif çıktı şuan 4 haftalık hamileymisim. İnşallah Allah tüm istiyenlere nasip etsin. Gerçekten herşey kafa da bitiyormus. Bana da hep böyle demişlerdi inanmamıştım gerçekten Allah vereceği nimetin önce duasını ettirirmis inşallah rabbim isteyen herkese nasip etsin sizede inşallah
Çok teşekkürler, bu süreçte herşey gönlünüze göre olur inşallah... Bizde 2 yıldır çok istiyoruz ama maalesef nasip olmadı daha yeni yeni tedavi sürecindeyim, geçtiğimiz ay rahim filmise çektirdim herşey normal hiç bir sorun yok ancak kısmet değilmiş demekki, bu ay da biraz yumurtalarım geç büyüyor hayırlısı olsun diyorum, sadece dua edip tedaviyi uygulayıp bekliyoruz... Allah hayırlısını nasip etsin inşallah vakti zamanı var demekki..

Çok teşekkür ederimmm... Bizimde öyle hiç bir sorun yok ama 2 yıldır maalesef nasip olmadı... 7 ay önce 2 ay tedavi uyguladık sonrasında devam edemedim pandemi nedeniyle, bu ay yeniden başladık... Hayırlısı bakalım neler olacak... Tavsiyeleriniz için çok çok teşekkür ediyorum... Sizin içinde herşeyin gönlünüze göre olmasını dilerim...
Çok teşekkür ederimm. Sağlıkla kalın 🌺

Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin🤲 Yapabilen arkadaşlar kafadan atma işi nasıl oluyor bana bir yol gösterin nolur. 2kaybım var şimdi de stresten duramıyorum doktorum bir nedeni yok stresten olmuyor kafani rahatlat diyor, sanki benim elimde..Ne yapacağımı bilemiyorum artık

Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin🤲 Yapabilen arkadaşlar kafadan atma işi nasıl oluyor bana bir yol gösterin nolur. 2kaybım var şimdi de stresten duramıyorum doktorum bir nedeni yok stresten olmuyor kafani rahatlat diyor, sanki benim elimde..Ne yapacağımı bilemiyorum artık
Evinizde uğrasacak biseyler bulun. Bi hobi edinin. Yoksa stres yapma demek bi işe yaramıyordu bende de tam tersi stres yapma diyenlere artık gıcık oluyorum. Çünkü elimizde olan bişey değil. Ama gerçekten bi uğraş bul evde seveceğiniz biseylerle meşgul olunca kafa dağılıyor. Geçmiş olsun. Allah kolaylastrsn.

Of melinda seni hep görüyorum benimde pıhtılaşma kaynaklı iki kaybım var şimdide hamilelik olmuyor kaderdaşım😐😐nasıl neyi yanlış yapıyoruz

Femara yada klomende yumurta büyümedigi icin mi igneye basladiniz yoksa büyüdü catladi ancak tutmadi diye mi? Cok bilgim yok öğrenmek için soruyorum yanlis anlamayın

Femara yada klomende yumurta büyümedigi icin mi igneye basladiniz yoksa büyüdü catladi ancak tutmadi diye mi? Cok bilgim yok öğrenmek için soruyorum yanlis anlamayın
İlk yaptığım tedavide klomen +femara ile Yumurta büyüdü çatlatma iğneside yapıldı ancak sonuç alamadık, şimdi tekrar başladık ve bu sefer klomen vermedi doktorum sadece femara verdi ancak istediği kadar büyümemişti o yüzden 10 tanede iğne kullandım, dün son kontrole gittim ve biri 19 biride 18 mm 2 yumurtam var onlar içinde bugün çatlatma iğnesi verdi ve yaptım, hayırlısı bakalım şimdi adete kadar bekleyeceğim inşallah busefer olur... Ama doktorun dediğine göre benim yumurtalarım çok geç büyüyor ve ilaca karşı biraz dirençliymiş...

İlk yaptığım tedavide klomen +femara ile Yumurta büyüdü çatlatma iğneside yapıldı ancak sonuç alamadık, şimdi tekrar başladık ve bu sefer klomen vermedi doktorum sadece femara verdi ancak istediği kadar büyümemişti o yüzden 10 tanede iğne kullandım, dün son kontrole gittim ve biri 19 biride 18 mm 2 yumurtam var onlar içinde bugün çatlatma iğnesi verdi ve yaptım, hayırlısı bakalım şimdi adete kadar bekleyeceğim inşallah busefer olur... Ama doktorun dediğine göre benim yumurtalarım çok geç büyüyor ve ilaca karşı biraz dirençliymiş...
İnsallah güzel sonuclar alirsiniz🙏🍀

Merhaba
Başka bir konu başlığında uzun uzun yazmıştım. Buraya da bırakayım. Sıkılıp da okumayacaklar kesinlikle haklılar :) baya uzun oldu. Ama umudunu yitirmek üzere olanlar okur ve umut olur belki. 5 yıllık zorlu bir yoldu benimki çünkü.

Ben söz veriştim kendime uzun uzun yazacağıma dair. Umut hikayeleri okudukça ben de bir gün yazacağım günü bekledim hep. Şu an çok uykusuzum ama sözümü tutmam lazım.
5 senelik bir serüven bizimkisi. 5 seneye Aşılama, tüp bebek ve ameliyat sığdırdık. Endometriyosiz hastasıyım. Çikolata kisti yani. Yıllarca ağrılı adetler yoğun kanamalar çektim. Bebek denemelerine başldığımızda bu kadar sorun olacağını tahmin etmemiştim. Soluğu doktorda aldığımızda kistler için ameliyat önerdi fakat ameliyat Olursam da Zaten süper olmayan yumurta rezervimin düşebileceğini de söyledi. (Düştü buarada) Bundan korktuğum için istemedik ameliyat. Hsg çekildi tüpler açık. Hadi bakalım başlayalım önce aşılamaya dedi doktorumuz. 2 aşılama ikisi de negatif. Tüp bebek yapalım dedş doktorumuz geç kalmadan. Tamam dedik. Tahliller hormon testleri vs. Tsh yüksekti biraz ilaç başladık. Sonra ki süreç işte bildiğiniz gibi. Başladık. İğneler. Kontroller. Yumurta toplama. Transfer. Bu arada ben çalışıyorum. Hiç ama hiç kimseye durumumdan bahsetmedik diye bu kontroller işlemler hep ara derede sıkış tıkış. Söylediğim yalanlar için affet 🙏🏻 tüp bebek de olmadı. Tutmadı. Çok üzülmüş çok yıpranmıştım. Oysaki bunlar daha başlangıçmış. Bir süre kendimiz denedik yine. Olmadı. Bu süreç bizim 2 senemizi aldı. :KK43:
Umutsuzluk fena bir şey. Benim umudumu yitirdiğim çok zamanlar oldu. Psikolojim bozuldu. Net. Çok agrasif mutsuz biri oldum çıktım. En kötüsü kimseyle paylaşamıyorum bunu. Bazen çok istiyorum bazen hayır diyorum sus! Ailem arkadaşlarım kimse bilmedi. Doktorumuzu seviyordum aslında ama bu süreç sonrası ona devam etmek istemedim. Başladık doktor araştırmaya. 3 ayrı doktor ile görüştüm. Yine hsgler tahliller falan. 2 si ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Biri ameliyatsız da hamile kalabileceğimi.. ben o birine inanmayı tercih ettim. Bir süre daha kendimiz denedik. Yumurtlama zamanlarını hesaplayarak ilişkiye girdik vs.. Olmadı. :KK43:
Zaman geçiyor. Benim ameliyat korkum bizi sürüklüyor da sürüklüyor. Son olarak bu işte en iyi olduğunu öğrendiğim doktorumuzu buldum. Evet en iyi! Kendisi de ekibi de! Ameliyat olacağım tamam. Ama dedikş önce yumurta toplayalım senden. Embriyo elde edelim bunları donduralım. Sonra ameliyat edelim. Yumurta rezervin zaten düşük. Ameliyat sonrası riskli olabilir. Tamam dedik. 5 kez arkadaşlar. 5 ayrı döngüde yumurta toplama işlemleri yapıldı. Yani 5 ayrı kez yumurta geliştirici iğneler, çatlama önleyici iğneler takipler tahliller sonrası çatlama iğnesi ve yumurta toplama. 1 tane büyüdü aa ikincisi büyüyor bazen 3-4 ay kist de büyüyor aman kiste yapışmasın aman yumurtalar çatlamasın kendi kendine biz çatlatalım hadi toplayalım. Sonra dölleyelim. Kaç sonra bekleyelim. Kaç tanesi sağlıklı embriyo oldu. 2. Bazen 3. Bazen hiç! 5 kez bu yumurta toplama işlemini yaptık. 10 adet embriyo vardı. 3.gün embriyosu. 5i orta kalite 5i iyi.
Bu iş kesinlikle ekip işi. Doktorum ayrı hemşiler ayrı. Embriyolog ayrı. İlaç kullanım detaylarıyla ilgilenenler ayrı... ben ve eşim de ekibin bşr parçası olduk. Düşünün bir ay yumurta toplanıyor. Bir ay dinleniyorum. Sonraki ay bir daha. Artık ismimi söylemeden dosyamı çıkaryor hemşireler. Herkes tanıyor beni. Bu işin sonunda beni işe alın diyeceğim yani o kadar bilgi sahibi oldum. Öyle..
Artık dedi doktorumuz ameliyata hazır mısın. Hayır tabiki! Korkuyorum ama el mahkum. Doktorumuza çok güveniyorum çünkü ennn iyisi. Oldum ameliyat. Laparoskopi. Gitti kistler. 3 ila 5 cm arası değişen toplam 3 kist. İçersi tertemiz dedi doktorumuz. İyi bir ameliyat oldu. Benim psikolojim baya düzeldi. Dondurulmuş embriyolarım var e ameliyat da oldum. Kistler de gitti. Tamam dedik bitti bu iş. Ameliyat (kiii laparoskopi ameliyat değil. ) geçtikten iyice iyileştikten sonra ben gittik yine. 2 ay sonra yani. Yeni Kist yok herşey süper. Hadi bakalım çözelim embriyoları transfer olalım. 3 tane embriyo çözülecek. 3 ü de 3. Gün embriyosu. Bunların 5. Güne varması beklenecek. Hangisi/hangileri varırsa onlar transfer olacak. Cuma günü çözülme işlemi başladı. Pazartesi sabah erkenden ben transfer için hastane yolunu tuttum. Gittik ki hiç biri 5.güne varamamış. Ağla ağla ağla. Mahvoldum. Herşeyi yapmıştık ameliyat da olmuştum ama hala transfer bile olamıyorum. Olmuyor olmuyor 😞😞 Çöktüm ben yine. Oysa nasıl umutluydum. Regl ol gel dediler..
Gittim. Muayene olduk. Tabi ben isyanlardayım. Bu embriyolar çözülğnce böyle uçup gidecek miydi? Olabiliyor böyle diyorlar. Üstelik bunlar iyi kalite olan embriyolar. Tamam dedim 5.gün olmadan transfer edin. O zaman tutma şansı daha azmış..
Doktorumuz dedi ki taze embriyo transfer edelim. Yani?? Yine iğneler?? Evet. Yine yumurta toplayalım. Taze transfer yapalım. Tamam dedim yine el mahkum. Doktora hala çok güveniyorum. Çünkü işinde en iyisi. Ama tabi bende bir umutsuzluk var. Baştan anlatmayın. Yine aynı dozda mı kullanıcam ilaçları diye soruyorum. Tam kapıdan çıkıyor hoca. Geri döndü. Femara kullanalım bu kez dedi. O ne dedim. Bir hap. Meme kanseri tedavisinde kullanılıyor ama sakın irkilme tüp bebek için de kullanılıyor çok başarılı dediler. Düşük doz bir yumurta geliştirici iğne ile sabah akşam femara ilaç birlikte başladııııııkk.
Bu arada ameliyat sonrası benim yumurtalık rezervi berbat. 0.01. Bittim yani. Başkadık sürece yine. 3 yumurta toplandı. 2 si döllendi. 1i iyi kalite 1i orta. 5.güne varır mı belli değil. Transfer sabahı gittik hastaneye. Ben de bir korku diyorum 2 taneydi biri zaten kesin varamamıştır 5. güne ama belki iyi kalite olan varmıştır. Ya o da olmadıysa. Offf. Hemen sorduk. Ne oldu embriyolar? İkisi de duruyor 2.si atak yaptı büyüdü. İkisini de transfer edelim. Nee iki mi. Ama ikiz olursa??? Olabilir. Ama hiç tutmayadabilir. 2 tane transfer edersek tutma şansınız artıyor karar sizin dediler. Ama karar vermemiz için 10 dk var. Tamam dedik ve ben NİHAYET transfer olabildim. Bu arada insanın çişini tutması çok zor bir şey 🙈
Transfer oldum. 14 gün sonra kan ver dediler. Ben dayanamadım 13. Gün idrar tahlili yaptım. Çift çizgi!!! İnanamıyorum gözlerime. Deliricem. Ağlıyorum sevinçten. Hemen koştuk hastaneye. Koştuk derken ben müthiş dikaktli sağlam adım. Kandan baktık O da pozitif!!!!! 131 çıktı değerim. 🙏🏻
Oldu. Sonunda oldu!
Sonrasını pek anlatmayayım. Çok ama çok zor bir gebelik geçirdim. Ama şükür kavuştum evladıma. 🙏🏻
Özetle,
1-Endometriyosizseniz. Yani çikolata kistiniz varsa. Doktor ameliyat dediyse kaçmayın. Soğan suyu incir kürü bunlar çikolata kistine iyi gelmiyor. Onları da yaptım. Yapıp hamile kalnlar basit kistlere sahip olan insanlar.
2-Bu iş ekip işi. Tek doktor ile olmuyor o iş. Asistanı hemşiresi embriyoloğu hepsi.
3- femara iyi bir ilaç. Tek başına o değil belki ama sonuca bakınca benim hamile olma hikayem o.
4- ve en önemlisi umudunu asla yitirme zafer inananlarındır! ✌🏻

X