Femara Yumurtalık Büyütme

yslelma

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2024
7
0
24
Merhabalar yaklaşık 1-2 ay boyunca doktor yumurtalıklarımı ultrason ile takip etti fakat büyümediğini anladı bir takım tahliller sonucu pcos teşhisi koydu ve sağ yumurtalığımda 8-9 mm boyutunda yumurtam var 5 gün femara kullandım tekrar kontrole gittiğimde aynı boyuttaydı bi 5 gün daha kullandım ve büyümedi yine aynı durumu yaşıyan var mı? Çok canım sıkıldı bu duruma

Merhabalar yaklaşık 1-2 ay boyunca doktor yumurtalıklarımı ultrason ile takip etti fakat büyümediğini anladı bir takım tahliller sonucu pcos teşhisi koydu ve sağ yumurtalığımda 8-9 mm boyutunda yumurtam var 5 gün femara kullandım tekrar kontrole gittiğimde aynı boyuttaydı bi 5 gün daha kullandım ve büyümedi yine aynı durumu yaşıyan var mı? Çok canım sıkıldı bu duruma
Femarayı sabah akşam mı kullandın

Benim doktorum sadece adet basindayken veriyor 5 gün sonra bir daha ilaç falan vermiyor. Tekrar neden ilaç kullandirdi? Kaçıncı gün kontrole gittiğinizde 8-9 mmydi. Pcos geç olgunlasabilir yumurta

Benim doktorum sadece adet basindayken veriyor 5 gün sonra bir daha ilaç falan vermiyor. Tekrar neden ilaç kullandirdi? Kaçıncı gün kontrole gittiğinizde 8-9 mmydi. Pcos geç olgunlasabilir yumurta
5 gün kullandım bir hafta ara verdim tekrar 5 gün kullandım bu sefer 2 şer tane içtim. 2.kontrole gittiğimde yani ilaç bittikten 2 gün sonra

5 gün kullandım bir hafta ara verdim tekrar 5 gün kullandım bu sefer 2 şer tane içtim. 2.kontrole gittiğimde yani ilaç bittikten 2 gün sonra
Bende de pco var bende 5 gün sabah akşam kullandım yeterli büyüklüğe ulaşmadığı için 3 gün daha kullandım o şekilde anca 17mm olmuştu

Bende adetin 3. Günü başladım 5 gün kullandım kontrole çağırıldığımda 9 mm di sonra tekrar gittim yine aynı boyuttaydı ilacın dozunu arttırıp 4 gün daha kullandım 19 mm oldu geç yumurtladım dün gece de çatlatma iğnesini yaptım yarın da aşılama için gidicem acele etmeyin pozitif düşünün umarım gelişir 😇

Merhaba bugün kontrole gittiğimde sağ yumurtalımda iki adet yumurtam 16 mm olmuş sol yumurtalığımda ise 12 mm olmuş doktor ikiz gebelik olanilir dedi 😄

Bende adetin 3. Günü başladım 5 gün kullandım kontrole çağırıldığımda 9 mm di sonra tekrar gittim yine aynı boyuttaydı ilacın dozunu arttırıp 4 gün daha kullandım 19 mm oldu geç yumurtladım dün gece de çatlatma iğnesini yaptım yarın da aşılama için gidicem acele etmeyin pozitif düşünün umarım gelişir 😇
Yumurta kaliteniz için e2 değerine bakıldı mı

Evet şimdi baktığımda ilaçlara başlamadan önce yaptığım tahlilde e2 değerim 95,1 miş
Benim cuma günü yumurtam gelişmiş olmasına rağmen değerim 138 çıktı doktorumda kaliteli değil değer düşük dedi bi tane daha olgunlaşan yumurtam vardı pazarteside ona bakalım dedi bugün gittim yine kan verdim değerim 405 çıktı kaliteliymiş bu kez büyüklükleride iyi dedi çarşamba aşılama yapılacak inşallah 🙏🏼

Benim cuma günü yumurtam gelişmiş olmasına rağmen değerim 138 çıktı doktorumda kaliteli değil değer düşük dedi bi tane daha olgunlaşan yumurtam vardı pazarteside ona bakalım dedi bugün gittim yine kan verdim değerim 405 çıktı kaliteliymiş bu kez büyüklükleride iyi dedi çarşamba aşılama yapılacak inşallah 🙏🏼
Umarım güzel haberler alırsını 🙏🙏

Ben klomen kullandım büyümedi sonraki ay femara kullandım adetin 5.gğnğ başladım 5 gün 2 tane olarak içtim sorma kontrole gittim ilkten büyümemişti 11 ve 13 olmak üzere 2 yumurta vardı sonra bana glifor verdi iç ve 2 gün sonra gel dedi içip 2 gün sonra gittim 16 +18, 5 olmuşlardı yanlış hatırlamıyorsam glifor yumurtaların direncini kırdı büyüdüler iğne vuruldum fakat tutmadı 3 ay ara verdim tekrar femara ya başladık glifor devam ediyorum bebe aspirini de verdi bu kez yine aynı şekilde adetin 5.günü başladım ikişerli içtim hatta şuan kontrolden çıktım 2 tane yumurta atak yapmış biri 11 diğerini söylemedi bende sormadım pazartesi gel dedi bilmiyorum inşallah sonuç alabilirim.

Benim de 10 gün önce gittiğimde sağda iki tane solda bir tane yumurtamın büyüdüğünü söyledi ve o kontrolden 3 gün sonra gittiğimde sağdaki iki tanesi çatlamışlardı fakat soldaki küçülmüştü iki haftaya kadar regl olmazsan gel test yapalım dedi bugün bir hafta oldu merakla önünüzdeki haftayı bekliyorum

X