Makarnalar Fettuccine Alfredo-Mis Krema Sponsorluğunda

N E S L i

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2021
2.851
12.775
Merhabalarrr
Bu ketegoride çok severek yediğimiz bir tarifi yaptım.sizler de beğenip denersiniz umarım.

makarnam adından anlaşıldığı gibi fettucini makarna ile yapılıyor.
Alfredo sos ise özünde krema,peynir,mantar bulunan ete,tavuğa, patatese çok yakışan bir sos.klasik bu sosa tavuk veya deniz mahsulü eklenerek makarnamizi yapabiliriz.
Ben yarışma için biraz farklı denemek istedim.ayrıntılarıyla tarifim
Malzemeler
1 paket fettucini makarna
2 paket sıvı krema
200 Gr kadar mantar
Peynir (parmesan)ben kaşar kullandım
Fesleğen
1 kg açılmış tavuk göğsü
Karabiber,tuz,toz biber,1 tatlı kaşığı salça,1 diş sarımsaköncelikle mantarlarımızı ince doğrayıp soteliyoruz.icine 1 pk krema koyuyoruz.tuz ve karabiber ekliyoruz.

Ince açılmış tavuk parçalarını birbirinin üzerine gelecek şekilde dizip tuz ve karabiber serpiyoruz.ben öncesinde bir marinasyon yapmadım.feslegenleri dizip üzerine mantarlı harcın yarısını döküyoruz.yagli kağıt yardımıyla rulo yapıyoruz.200 derecede 25 dakika pişiriyoruz.
Fırından çıkarıp üzerine salça,sarımsak ve baharat eklediğimiz sosu sürüyoruz.15 dakika da böyle kızartıyoruz fırında.makarnayı kaynamış suya atıp 15 dakika haşlayıp süzüyoruz.mantara 1 pk krema makarna ve peynir ekliyoruz.

servise hazır yemeğimiz not:tavuğu bu şekilde yapmak istemezseniz mantarla birlikte soteleyip ekleyebilirsiniz..sevgiler

Son düzenleyen: Moderatör:
Biri beni şu fotoğrafa ışınlasınnnnnnn

Harika olmuş ellerine sağlık olsun,sunumda zaten süper başarılar diliyorum sanada yarışmada.
Salçalı sosu sürdükten sonra yağlı kağıdamı sardın onu pişme aşamasında.

Harika olmuş ellerine sağlık olsun,sunumda zaten süper başarılar diliyorum sanada yarışmada.
Salçalı sosu sürdükten sonra yağlı kağıdamı sardın onu pişme aşamasında.
Çok teşekkür ederim ilk yağlı kağıtla fırına verdim 25 dakika sonra salçalı sosu sürünce açık koydum.. üzeri kızarınca tamamdır
Ama suyunu kaybetmedi

Çok teşekkür ederim ilk yağlı kağıtla fırına verdim 25 dakika sonra salçalı sosu sürünce açık koydum.. üzeri kızarınca tamamdır
Ama suyunu kaybetmedi
Rica ederim çok güzel olmuş çünkü,denemem lazım bunu çok beğendim,sulu kalması önemli zaten,göğüs değilde kalça kısmından da olur demi .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…