Fibreadenom kisti bilgi verir misiniz.

Zeynep demirli

Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2019
76
23
25
Merhaba arkadaşlar 22 yaşındayım bundan 8 9 ay önce koltuk altımda şişlik çıktı tabi hemen ben ölücem kafasına girip kendimi daha çok hasta ettim doktora gittim ultrason çekti ve koltuk altında yağ dokusu olmuş dedi ve de sol memede önemsiz bir fibreadenom var dedi 6 ayda bir kontrole gel dedi ama ben zaten çok minyon tipliyim göğüs bölgem 75 beden bile değil son zamanlarda çok az bir büyüme seziyorum belli belirsiz bu kistten dolayı mıdır yoksa 22 yaşında da büyüme devam eder mi ve bu fibreadenom kisti tehlikeli oluyor mu?

Bendede var yıllardır bu kistten göğsümde ben amelıyat olmadım cnku bıcak degdımı daha cogalma rıskı var yanı bır kere alınca maalesef bıtmıyo tekrar tekrar cıkabılıyo doktorda bunun garantısını vermemıstı evet cıkabılır tekrar demıstı sadece gogsumde hafif görüntü bozuklugu yapıyo dr bana eger bu senı rahatsz etmıyorsa 6 ayda bır kontrole gel baska bı sıkıntısı yok demıstı tabı öyle kaldı aslında gitmem lazım seneler gectı hala orda duruyolar bı sıkıntı yasamadım ben 6-7 sene oldu

Bendede var yıllardır bu kistten göğsümde ben amelıyat olmadım cnku bıcak degdımı daha cogalma rıskı var yanı bır kere alınca maalesef bıtmıyo tekrar tekrar cıkabılıyo doktorda bunun garantısını vermemıstı evet cıkabılır tekrar demıstı sadece gogsumde hafif görüntü bozuklugu yapıyo dr bana eger bu senı rahatsz etmıyorsa 6 ayda bır kontrole gel baska bı sıkıntısı yok demıstı tabı öyle kaldı aslında gitmem lazım seneler gectı hala orda duruyolar bı sıkıntı yasamadım ben 6-7 sene oldu
Banada korkulacak hiç bir şey yok dedi bayram sonu randevu alıp tekrar gideceğim ama zaten benim göğüslerimin biri daha büyüktü diğerine göre şimdi küçük olandada bir büyüme var gibi kistten dolayı mı yoksa bünyem gereği hormonlarım yeni mi başladı büyütmeye o yüzden korktum

Benim bu kistten dolayı orantısızlık oldu.Görüntü çok rahatsız edicekse sizi ameliyatla alıyolar ama dediğim gibi bıcak değdimi daha cıkabılıyolar garantısı yok.Randevu aldıysanız önceki cm le şimdi bakıcakları cm karsılastırıp büyüme olup olmadıgına bakıcaklardır ama cok veya devamlı büyüyeceğini düşünmüyorum bi şekilde alışıyosunuz.Çok şükür ki zararsız iyi huylu kistler

Bende de var canm. Bende 22 yasnda öğrendim 6 ayda 1 kontrolüm vardı evlendim 1yldr kontrollerim kaldı 😁😂hiiiççç korkulacak birşey değil.. belli bir boyuta gelince alınacak demişti doktorum.. seneden 1 m büyüdtüğü oldu yani.. korkma sakın ama büyüyor .. bazen ağrı da veriyor

Bende de var canm. Bende 22 yasnda öğrendim 6 ayda 1 kontrolüm vardı evlendim 1yldr kontrollerim kaldı 😁😂hiiiççç korkulacak birşey değil.. belli bir boyuta gelince alınacak demişti doktorum.. seneden 1 m büyüdtüğü oldu yani.. korkma sakın ama büyüyor .. bazen ağrı da veriyor
Çok teşekkür ederim inşallah fazla büyüme yoktur

X