Fight Club

sedulu

Hey seksi lady
Pro Üye
Anneler Kulübü
7 Haziran 2011
21.762
33.183
$MV5BMTc1ODg1NTMxNV5BMl5BanBnXkFtZTYwOTg4Njk4._V1._SY317_CR4,0,214,317_.jpg

[video]http://www.imdb.com/title/tt0137523/[/video]

Brad Pitt, Edward Norton, Helena Bonham Carter üçlüsünün kült filmi....

Konu:
Oregon Üniversitesinde yüksek lisansını yapan Chuck Palanhiuk'un uzak olmayan bir gelecekte geçen ve kafası karışık genç bir erkeği konu alan romanından yola çıkılarak çekilen Fight Club'da filmi anlatan, ünlü bir otomobil firmasında iyi bir işe sahiptir. Tek düze yaşamı kronik uykusuzluk sorunuyla çekilmez bir hale gelmiştir. Ailesi ve yakın bir arkadaşı olmayan Jack doktorunun tavsiyesi üzerine kanserli hastaların terapi grubuna katılır. Bu toplantılar esnasında Marla'yla tanışır o da genç adam gibi hasta olmadığı halde grubun toplantılarına katılmaktadır. Jack'in ve Marla'nın çabaları tüketici kültürünün anlamsızlığına karşı bir duruştur adeta kariyer sahibi ama yanlız insanların bir tepkisi. Jack'ın jenerasyonu ölü bir jenerasyondur. Bir yolculuk sonrası evinin yanmış olduğunu gördüğünde arayabileceği tek kişinin yolculuk sırasında tanıştığı sabun satıcısı Tyler Durden olmasıda adeta bunun bir kanıtıdır. İçilen birkaç biranın ardından park yerinde Tyler, kahramanımızı kendine vurması için kışırtacaktır. Aralarında başlayan bu kavga Jack'in hayatını değiştirecektir. Bir süre sonra Jack Tyler'ın yanına taşınır. Tyler'ın liderliğinde bir dövüş kulübünün kuruluşuyla bu kulübde sayıları elliyi aşmamak kaydıyla genç erkekler birbirleriyle dövüşmeye başlayacaklardır. Kısa sürede popüler hale gelen kulüp ve Tyler Durden hızlı bir şekilde bu ölü jenerasyonun mesihi haline gelir.

Filmin açıklaması özetle böyle... yıllardır izlemeye doyamadığım, her izleyişte ayrı bir keyif aldığım arşivimin baş köşesinde bulunan film...
Filmi ilk kez izleyeceğim zaman bu ne böyle dövüş kulübü falan demiştim fakat sonra film beni içine aldı hatta beni benden aldı :KK1:
Hala izlemeyenler için tavsiye edilecek mükemmel film
Bu arada filmin replikleri de izleyenleri baya bir etkiliyor. :KK34:

Filme benim gibi hayranlığı olanları konuya beklerim. Eminim ki daha bi çok ortak film çıkar böylece :KK34:

aslında konuyu edward norton olarak açsam da fena olmazmış :KK1::KK1:

aslında konuyu edward norton olarak açsam da fena olmazmış :KK1::KK1:

evet :))
norton u izlediğim her filmde bir kezdaha hayran oluyorum
üstelik hep zor roller oynuyor
üstelik başrol oyuncusu olmadığı filmlerde bile başrol oynuyor gibi çok baskın bir aktör bence

primal fear i izledin mi ?

sinemada izlemistik bu filmi ilk vizyonda oldugu zamanlarda...hatirliyor ve hatirlamiyor arasindayim :44:

evet :))
norton u izlediğim her filmde bir kezdaha hayran oluyorum
üstelik hep zor roller oynuyor
üstelik başrol oyuncusu olmadığı filmlerde bile başrol oynuyor gibi çok baskın bir aktör bence

primal fear i izledin mi ?

izledim izlemedim arası bişi
eski film olduğu için pek hatırlayamadım. ama bu akşam bi açıp bakarım tekrar.
adam hakikaten her rolün altından kalkıyor ama beni en çok etkileyen sesi
müthiş bi ses tonu var :KK16:

izledim izlemedim arası bişi
eski film olduğu için pek hatırlayamadım. ama bu akşam bi açıp bakarım tekrar.
adam hakikaten her rolün altından kalkıyor ama beni en çok etkileyen sesi
müthiş bi ses tonu var :KK16:

evet ses ve bakışlar muhteşem
american historx ,primal fear ve fight club ta resmen döktürüyor

replikler:

-herşeyden önce korkmayı bırakıp,bir gün öleceğini kabul etmek zorundasın

-sadece herşeyini kaybettikten sonra özgür kalabilirsin

-bütün bir nesil benzin pompalıyor...garsonluk yapıyor...yada beyaz yakalı köle olmuş...

-bizler tarihin ortanca çocuklarıyız..bir amacımız yada yerimiz yok..ne büyük savaş yaşadık nede büyük buhranı..bizim en büyük buhranımız...hayatlarımız...

-televizyonla büyürken milyoner film yıldızı yada rock star olacağımızı sandık...ama olmayacağız...bunu yavaş yavaş öğreniyoruz...ve çokça kızgınız...

Son düzenleme:
babalarımız bizim için tanrı modeliydi..eğer babalarımız bizi terkettiyse tanrı nasıl biri..

sahip oldukların sonunda sana sahip oluyor..

beni en çok etkileyen repliklerden biriydi :KK31:

Son düzenleme:
edward norton un american history x ve fight club gibi bi film daha yapmasını bekliyorum.
kesinlikle muhteşem bir ses tonu var beni bu dünyadan alıp başka yere götürüyor :KK31:

X