Fikir almak iatiyorum

Tayin işlemi için önceden yapıldı nikah o yüzden şu an ayrı yaşıyoruz ve hala nişanlıyız sayılır çünkü aynı evde yaşamadık hiç
Neden kredi cekiyorsunuz peki,hani yillardir evli olsaniz tamam da. Belli ki adam dolandirici.

Ayyy içim şişti.
Öğretmen oldugunuzdan emin misiniz?
Yazıyı anlamakta güçlük çektim çünkü. Ne bir imla ne bir noktalama,ne bir cümle bütünlüğü...

Düğün olmadı demissiniz,pandemi yüzünden mi olmadı?
Mehir istememişsiniz, gayet normal,sonradan sorun edecektiniz madem önceden isteseydiniz.
Lafı adam beni beleşe getirdiye getiriyorsunuz,neydi aceleniz niye böyle bir evlilik yaptınız.

Adam araba almak istemiş,hem siz hem o kredi çekmiş,çok normal,biz de aynı durumdayiz ve arabayı sürekli eşim kullanıyor ve araba eşimin üstüne. Ben bir sorun girmedim burada da.

Siz ne istiyorsunuz açık açık yazın anlayalim.

Valla katılıyorum bu yoruma çok.

Konu sahibi, sizin gibi o kadar çok başlık açılmaya başladı ki. Yani toplum baskısından kadınlar ne olursa olsun evleneyim diye düşünüyor. Sonra çok üzücü durumlar çıkıyor. Eşinize karşı herhangi bir sevgi beslediğinize dair hiçbir şey yok. Mecburen evlenmişsiniz resmen elalem boşanmış kadın demesin diye sanki.

Hayat müşterektir. Anlattıklarınızda tek sorun eşler arasında uyum olmaması. Bazı insanlar borca girmeyi sorun etmez, mal ancak sıkışarak yapılır der. Eşiniz böyle biri sanırım. Bazıları da borcum olmasın, kenarda garantim olsun, mal sonra olur der. Siz de böyle birisiniz gibi görünüyor. Yahu evlenmeden önce hiç mi anlamadınız? Görücü usulü mü? Evlenmek için evlenmişsiniz ve büyük hata yapmışsınız belli ki. Çok sevmeden evlenmek insanın hayatını çürütür. Hele de bu dönemde. Ekonomi berbat. Düzenli geliriniz olması önemli değil. Paranın bereketi yok. Doğal olarak insanlar üzerinde baskı var ve çok da sevmediğin adamın/kadının her şeyi batmaya başlıyor.

Arabanın üzerinize olması önemli değil. Evlilik içinde edinilmiş mal. Ancak anlaşmalı boşanırsanız sizde kalır, çekişmelide evlilikte edinilmiş her şey bölüşülür. Yarısı sizin, yarısı eşinizin olur. O nedenle sevmediğinizden eminseniz daha fazla mal mülk edinmeden boşanın ki en azından paranız daha fazla gitmesin.

İnşallah da bir sonraki evliliğinizi çok çok sevdiğiniz biri ile yaparsınız. O zaman bu günlere baktığınızda aynı şeyi gerçekten sevdiğiniz/saygı duyduğunuz bir adamla yaşamış olsaydınız problem etmeyeceğinizi görürdünüz. Tabi hakaret kısıtlama hariç. Böyle bir şeye eş dahil kimse cürret edememeli. Haddini bildirin.

Aynı durum bende de var. Zamanla geçer diyorsunuz ama geçmiyor. Çocuk yokken kararlıysanız yolunuzu kendiniz çizin derim. Tabii önce kredileri ödemesini bekleyin.

Konuştunuz mu eşinizle?
Sanki bir yabancı gibi bahsediyorsunuz.

Borçsa ikinizin, arabaya nikah sonrası alındıysa yine ikinizin.

O çalışmıyor mu?

Neden krediyi ödemiyor?

Ödeme yapamıyorsanız arabayı satıp krediyi kapatın.

Ama karşılıklı geçip konuşun.

Buradan anladığım kadarıyla sosyal hayatınızda da kendinizi anlatmak yerine beni anlasınlar diye bekliyorsunuz.

X