Fikircibey yazdı: OCCUPY CHP

weiss

Hayr-ül a-bı dıde
Pro Üye
7 Mart 2012
3.393
427
[h=2]60 yıldır solcuyuz diye kandırdılar.. Faşist dedikleri MHP ile kurtçu "şeriatçı" dedikleri Fethullah Gülen'le Cemaatçi oldular.[/h]
[h=4]"OCCUPY CHP"[/h] Ben olsam “occupy CHP” eylemi yapar ve adam gibi bir muhalefet deklarasyonu yazdırmadan CHP merkezlerini terk etmezdim.
Çünkü madem benden oy alıyorsun bu da benim hakkım.
Yapacaksın.
Sana oy vereceğim ama derdimi parkta bahçede tepinerek anlatmak zorunda kalacağım Sabrım taşacak sağa sola saldıracağım polisten gaz yiyeceğim Yok öyle şey! Oy aldıklarına hesap vereceksin.
Başka da bir çıkış göremiyorum ben. Millet olarak çaresiziz.
Allahtan halkın sağ duyusu sağlam ve halk onlardan kat kat demokrat da, iç savaş çıkmıyor. Halk onları oyları ile yavaş yavaş denize döküyor.


[h=4]"MHP KENDİ İÇİNDE TUTARLI YA CHP"[/h] CHP’yi dönüştüremiyorlar, gerçi değiştirmek istiyorlar mı o da belli değil ya.
Yeni parti kuruyorlar ama oylarımız bölünmesin diye başta kendileri oy vermiyorlar o partiye, dönüp dolaşıp yine CHP’de birleşiyorlar.
“Hırsız var” diyorlar, sonra partilerinden yolsuzluk nedeniyle atılan birine oy yağdırıyorlar.
Hatta 60 yıllık hatalarını da anlayıp aslında MHP’den farklı bir parti olmadıklarını kabullendiler, zımnen birleştiler. Bunda bir sakınca yok, MHP 60 yıldır ne söylüyorsa bugün de aynısını söylüyor.
Barıştan ve çözümden yana olmadığını da açıkça ilan etti, Yani kendi içinde tutarlı Ya CHP? Hem barıştan yana, çözümden yana görün, Hem de MHP’nin arkasına saklanıp bütün barışçı girişimleri baltala.
Ana dilde propagandayı bile AYM’ye götür Sonra solcuyum diye oy iste… 60 yıldır halktan yana, emekten yana insanları solcuyuz diye kandırdılar.
Şimdi hepsini cami avlusuna bırakır gibi bırakıp, bir yandan MHP ile bir yandan da yıllarca “şeriatçı” dedikleri cemaat ile kol kola girdiler. E, peki ne olacak bunca insan? AKP’ye muhalif ve farklı talepleri olan bu insanlar ne olacak?


Ne bekliyordunuz ki, 90 yıl akıllanmamış cahillerin bugün akıllanacaklarını mı? Daha seçimin ertesi günü başladı camı çerçeveyi kırmalar. Yerel seçimin tamamı iptal edilse ve yeniden yapılsa ne olacak sanıyorlar? Seçim mi kazanacaklar? Hayır, yine %30’lara varamayacaklar ve hemen ertesi gün yine tepinmeye başlayacaklar. Nitekim önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimleri var, 2015’de de genel seçimler yapılacak.

http://www.ensonhaber.com/fikircibey-yazdi-occupy-chp-2014-04-02.html
 

AngryPenguin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2012
5.394
1.442
#occupyCHP 2 gündür twitterda konuşuluyor tt ye girdi bir arada yazarın fikri değil.
Chp insan hakları genel başkan yardımcısının geceki tepkisi de bu olmuştu hatta :KK1:
Sezgin Tanrıkulu: #occupyCHP İşgalinizi dört gözle bekliyoruz, dükkan sizin gençler.:))
 
Son düzenleme:

weiss

Hayr-ül a-bı dıde
Pro Üye
7 Mart 2012
3.393
427
Tanrikulu nun bu yazdigi aslinda bu yazidan hicbir ders cikarmadiginin göstergesi..
Keske üzerinde az biraz düsünme zahmeti gösterselermis, hata nerde?
 

AngryPenguin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2012
5.394
1.442
Tanrikulu nun bu yazdigi aslinda bu yazidan hicbir ders cikarmadiginin göstergesi..
Keske üzerinde az biraz düsünme zahmeti gösterselermis, hata nerde?

Yazıya dayanarak çıkarmadı ki bunu twitter da konuşulanlara karşı çıkardı, güzel de cevap oldu:KK14:
 
Son düzenleme:

weiss

Hayr-ül a-bı dıde
Pro Üye
7 Mart 2012
3.393
427
Bu arada 2 gündür degil gezi olaylarindan beri "occupy CHP" insanlar arasinda konusuluyor hatta gezi olaylarindada yazilmis twitter de..
 

weiss

Hayr-ül a-bı dıde
Pro Üye
7 Mart 2012
3.393
427
Önemli olan yazidaki analizi anlayabilmek, baslik occupy CHP olur su olur bu olur..
Yazida dile getirilen konulari anlayabilmek, hata nerde? sorusunu sorabilmek ve düzeltmek icin birseyler yapmak yani baslik yada eylemin adi yada bir eylem yapilip yapilmamasi önemli degil önemli olan yazida ele alinan hatalar...