Fikirleriniz ? 2

Siz görümceyi sevmediğiniz için bu kadar çok hala denmesi sinirinizi bozuyor anlıyorum sizi.
Ama karnı doyacak çocuğu sonra yesin, uyuyan çocuğu halasıyla görüşsün diye uyandırırsa o zaman kızmakta haklısınız.
Fakat eşiniz aramış, kardeşi aramış bence takılmayın napiyorlarsa yapsınlar, çocuk zaten büyüyünce halasının samimi olup olmadığını anlar ona göre davranır
-köpek konusunda niye bu kadar tepki gösterdiğiniz anlamadım. Aşılı bakımlı hayvan ne zararı olur?

Son düzenleme:
Bu biraz mizaç biraz da farkındalık meselesi. Benim eşimde de evliliğimizden önce vardı bu tarz tavırlar. Fakat sonrasında bazı aile üyeleriyle benim de müdahale edemeyeceğim tarzda hak etmediği karşılıklar görünce kendisi düşünüp farkına vardı.
Yani ilişkilerde denge olması bence çok önemli. Eşin denge kuramaması maalesef teoride olmasa bile pratikte evliliği de etkiliyor. Sırf ilişki geliştirmek adına birileri her çağırdığında koşmak fakat kalan zamanlarda görüşmemek de bizim sorunumuzdu evlilikten önce. Hatta bana baskı yaptığı bir kaç durum olmuştu, ben de hoşlanmadığımı, beni normal zamanda aramayan insanlarla her işi düştüklerinde koşarak giden kişi olmayı istemediğimi, isterse yalnız gidebileceğini söyledim. Sonrasında da tavrımı değiştirmedim.

Ben bu anlamda rahatsız olurum. Nedenine gelince, bugün belki küçük meselelerde hep onay arama çabası, hep koşulsuz verici olma hali yarın karşı tarafın çıkarı daha büyük olduğunda beni de etkileyebilir. 3. kişiler kavga sebebi olabilir evlilikte, bu nedenle ben eşimin aldığı kadar vermesi taraftarıyım, bunun sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

Ve evet, o an biri istedi diye bebeğimi de uyandırmam, planımı da bozmam vb. Eğer anlayış ve özveri olacaksa karşılıklı olmalı.

Ben sizi haksız bulmadım, çocuk gibi ortak meselelerde ben de daha mesafeli olurdum. Geri kalanlarda eşiniz istiyorsa gidip kardeşinin her sabah ayakkabı bağcıklarını bağlasın evden çıkarken, ama ortak konularda bu şekilde istemezdim. Eşim onay almak istiyor diye ben de sürekli koşturmak zorunda değilim.

Sütte leke var sizde yok. Hiç ben de şu konuda hatalıydım, şöyle böyle yapmamalıydım yok. Her şeyi siz bilin siz öğretin insanlara. Herkese her yoruma tersleme cevap... Bize bile burada agresifsiniz. Eşinizin aklı varsa, mutluluk huzur arıyorsa sizden boşanması lazım. Hapishane gardiyanı gibisiniz. Siz gidersiniz ama ablası annesi orada kalır, üstelik çocuğunuzun babada kalacağı günlerde de götüreceği yer orası olacak. Bu kadar kişi bana böyle yorum yapıyor acaba biraz davranışlarımı gözden mi geçirsem demeyin.
Adamın burnundan getirmeye, rest çekmeye, geçimsizliğe, dediğim dedikliğe devam. Çocuğunuzun olmasına çok güveniyorsunuz, adam bu yüzden bırakamaz ayrılamaz, aynen .

Bu biraz mizaç biraz da farkındalık meselesi. Benim eşimde de evliliğimizden önce vardı bu tarz tavırlar. Fakat sonrasında bazı aile üyeleriyle benim de müdahale edemeyeceğim tarzda hak etmediği karşılıklar görünce kendisi düşünüp farkına vardı.
Yani ilişkilerde denge olması bence çok önemli. Eşin denge kuramaması maalesef teoride olmasa bile pratikte evliliği de etkiliyor. Sırf ilişki geliştirmek adına birileri her çağırdığında koşmak fakat kalan zamanlarda görüşmemek de bizim sorunumuzdu evlilikten önce. Hatta bana baskı yaptığı bir kaç durum olmuştu, ben de hoşlanmadığımı, beni normal zamanda aramayan insanlarla her işi düştüklerinde koşarak giden kişi olmayı istemediğimi, isterse yalnız gidebileceğini söyledim. Sonrasında da tavrımı değiştirmedim.

Ben bu anlamda rahatsız olurum. Nedenine gelince, bugün belki küçük meselelerde hep onay arama çabası, hep koşulsuz verici olma hali yarın karşı tarafın çıkarı daha büyük olduğunda beni de etkileyebilir. 3. kişiler kavga sebebi olabilir evlilikte, bu nedenle ben eşimin aldığı kadar vermesi taraftarıyım, bunun sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

Ve evet, o an biri istedi diye bebeğimi de uyandırmam, planımı da bozmam vb. Eğer anlayış ve özveri olacaksa karşılıklı olmalı.

Ben sizi haksız bulmadım, çocuk gibi ortak meselelerde ben de daha mesafeli olurdum. Geri kalanlarda eşiniz istiyorsa gidip kardeşinin her sabah ayakkabı bağcıklarını bağlasın evden çıkarken, ama ortak konularda bu şekilde istemezdim. Eşim onay almak istiyor diye ben de sürekli koşturmak zorunda değilim.
Teşekkür ederim .
Görüöcemin bana neden laf soktuğunu bilmiyorum 🤷 ama sanırım benim burada tavrım daha çok eşime hatta sanırım değil direk öyle . Yoksa dışarıdan her şey gelir önemli olan senin ona vereceğin tepki tavır ..
ama eşimde bu yok .. bazı şeyleri ona söylesem de ne yapayım değiştiremem modunda . Zaten değiştiremezsin ama ona göre az da olsa rahatsız olduğunu belli edebilirsin ..
he gmrümceyi arayıp söylesem sen yanlış anlamışsın modu olacak.
Öyle anlarda ses kaydımı almam lazım .
Sıkıntı laf sokması falan da değil soksun veriyorum cvbını ama neden yani .
Kavga olacak vs de eşim anca kendi aralarında yoksa beni ilgilendirmez aralarında ki ilişki .
Çünkü çoğu laf sokmaları çocuğumun üzerinden ..
bende görüşmek istemiyorum mesafeliyim söz konusu çocuğumsa benimle iyi geçinecek çocuğum ile aralarında normal ilişki istiyor ise kimse kbakmasın . Belki de eşim böyle olduğu için onu cezalandırıyorumdur bilemem doğrudur , yalnıştır.. ama yoruldum artık ve neden aramak istemiyorum. Bende arama mesafe koydum . Kendi ararsa yeğenini görmek için eyw , ama zırt pırt abisi arayamayacak yeğenini göstermek için .
Dediğim gibi eşim ne yapıyorsa yapsın .

Sütte leke var sizde yok. Hiç ben de şu konuda hatalıydım, şöyle böyle yapmamalıydım yok. Her şeyi siz bilin siz öğretin insanlara. Herkese her yoruma tersleme cevap... Bize bile burada agresifsiniz. Eşinizin aklı varsa, mutluluk huzur arıyorsa sizden boşanması lazım. Hapishane gardiyanı gibisiniz. Siz gidersiniz ama ablası annesi orada kalır, üstelik çocuğunuzun babada kalacağı günlerde de götüreceği yer orası olacak. Bu kadar kişi bana böyle yorum yapıyor acaba biraz davranışlarımı gözden mi geçirsem demeyin.
Adamın burnundan getirmeye, rest çekmeye, geçimsizliğe, dediğim dedikliğe devam. Çocuğunuzun olmasına çok güveniyorsunuz, adam bu yüzden bırakamaz ayrılamaz, aynen .
Yo çocuğumun olmasına güvenmiyorum gerekirse gidebilir kendisine de söylüyorum .. çocuk olmadan tartışmalarımız da da söyledim .. benim eşim kök aileci istersen gidebilirsin dedim

Siz görümceyi sevmediğiniz için bu kadar çok hala denmesi sinirinizi bozuyor anlıyorum sizi.
Ama karnı doyacak çocuğu sonra yesin, uyuyan çocuğu halasıyla görüşsün diye uyandırırsa o zaman kızmakta haklısınız.
Fakat eşiniz aramış, kardeşi aramış bence takılmayın napiyorlarsa yapsınlar, çocuk zaten büyüyünce halasının samimi olup olmadığını anlar ona göre davranır
-köpek konusunda niye bu kadar tepki gösterdiğiniz anlamadım. Aşılı bakımlı hayvan ne zararı olur?
Zararı olur demedim ki zaten . Fazla hareketli olduğundan heyecanlı bakmıyorum üstüne falan atlıyor yalıyor bu da benim hoşuma gitmiyor ondan .
Direk çocuğumun üstüne atlayabilir. Silkelenirken kıl yutabilir. Kp yalayımm derken adamı düşürmüş mesela .
Engel olmaya kalkıyorsun düşünün bende bir köpeğin beni yalamasından rahatsızım mesela köşe bucak evin bir köşesinde oturuyorum önümde sandalyeler eşim . Tuvalete gidemiyorum.

Cok garipsiniz.

Esim baska ulkede yasiyor. Evliligimizin galiba ilk 6 senesi hergun Ama hergun videolu ararlardi gorumceler, Annemler. (kv)
Elbetde gorup konusacaklar torunlari ile. Hic karismaya hakkimiz yok bu konuda. Sonucda zarari yok. Buyudukce azaldi cunku cocuklar pek ilgili degildi artik.

Siz Baya Baya huylanmissiniz gorumcede. Kp hastalandiginda sizinde bakmanizi istediginden mi bu?

Eeee kim ister çocuğu sigara içen üstü başı kokan biri sürekli kucağına alsın.Bende istemem akciğerden bile gidiyor vs diye bı sürü makale var.Cocuklar büyüyünce halaya bayilmiyor valla anne kimi severse onu seviyorlar kamu spotu yayalım .iyi olanları tenzih ederim.Ama gelinede böyle dayatmalar varsa az öteye valla.Kopekleri severim ama idare edilmesi zor büyük köpekleri var diye bu kadında mecbur değil oyun halısını kaldırmaya.İncelik karşılıklı olur.Görümcen yapsın kendine çocuk bu kadar bebek goresi varsa.Erkek tarafı kız tarafı gözüyle yazmadım.Kendimi koydum yerinize ben doğurdum benim çocuğum demi annesiyim ne var yani biraz da bana uyumlu olsalar dimi.

Konuşmasında sıkıntı yok kendi konuşmuyor ki oğlumu da sürüklüyor halanı arayalım halan görsün seni vs vs diye sürekli . Bi keresinde de halası yeğenini arasın belki kız istemiyor
Merhaba herkes fikrini yazmış fakat siz hiç iyi birşey yapmıyorsunuz .. bende görümceyim eğer görümce denirse çünkü 26 yaşındayım yengelerim benden yaşça oldukça büyük 6 yeğenim var canım isterse özlersem arıyorum onları genellikle abilerimi arıyorum çünkü gördüğüm değere göre hareket ediyorum ..bu zamana kadarda asla büyük problem yaşamadık saygısızlığımda hiç olmamıştır onlara kırılmış olsam dahi hissettirmem asla susmayı tercih ederim çok konuşan yanar çünkü ..

Gel gelelim kardeş meselesine benim 2 abim var abilerim de halanla konuş felan der çocuklarla sık görüşmediğimiz zaman görüntülü uzak olduğumuz için aile bağları kopuyor ve bu hiç hoş birşey değil. neden çocuklar aile bağları kopuk yaşasın? Ortak çocuğunuz sadece sizin çocuğunuz değil ki .. kimse kimseye zorla bişey yaptıramaz zaten bir insanın içinden gelecek gelmiyorsa bi sebebi vardır mesela birileri kendini sorgulamalı ben nekadar değer veriyorum ? Acaba yanlış bir davranış ta mı bulundum da bu kişi aramıyor kendiliğinden ? Gibi gibi çünkü insanlar herzaman suçu karşı tarafa atmayı sever düşünmek zor gelir insana kafayı yormak istemez. Halbu ki arada bir insan başını iki eline alıpta düşünmesi lazım.. ilerde çocuklarınız büyüdüğünde sormaya başlıyor halam nasıl biri severmiydi bizi.. amcam /dayım/ teyzem nasıl biri arayıp soruyor mu vs. Bu herkesin ailesinde yaşanan bir durum aile bağlarının kopuk olması tek sebebi de ailelerin aralarında yaşanan gerginliği 30-40 yıl kötü anılarını taze tutup çocuklarının beynine kazıya kazıya anlatıp doldurmaktan gelir.. kin nefreti bir köşeye bırakın genel konuşuyorum asla konu sahibi için extra değil yanlış anlaşılma olmasın bugün bebeğiniz çocuğunuz küçük onun adına karar verebilirsiniz ama büyüdüğünde sıkıntı ben 26 yaşımdayım şuan birçok şeyi sorguluyorum aile bağları kopuk üzgünüm yani isterdim halamla aram iyi olsun birtane halam var sonuçta .. e bende ailede tek kızım yani abilerimin tek bacısıyım neden bağlarımız kopuk olsun ? Bir fenalık yapsam veya sizin görümceniz fenalık etse o ayrı hiç kimse bir terbiyesizliği tolere etmek zorunda değil.. ama şunu unutmayın kızlar başta hiç iyi birşey yapmıyorsunuz derken şunu kastettim ..erkeklerin aileleriyle arası nekadar kötü olursa olsun iyi de olsa kötüde. Ailem der susar! Ben de evliyim ve malesef erkeklerin öyle huyu var ailem der susar kenara atılırsınız. Susmak en güzeli çok konuşan yanar yakarsa diliniz yakar sizi.. kimse dört dörtlük değil 3 günlük dünya gerek yok böyle şeylere aile güzel bişeydir güzelleştirebildiğinşz kadar güzelleştirin çünkü hayat fazlasıyla acı ve yük dolu bir yer ..insanlara iyi gelmeyi öğrenmeliyiz özellikle de ebeveyn olarak çocuklara örnek olmalıyız .. bugün ben 26 yaşında 6 yeğen sahibiyim yeğenlerim boyumu aştı görünce boynuma atlamaları derslerini benimle paylaşmalarını , hala sevgilim var kimseye deme deyip eeeen özelini bana anlatıp güvenmelerini size tarif edemem nasıl güzel bir duygu olduğunu okadar güzel bağ kurabiliriz ki insanlarla onların her biri benim evladım gibi 🥹❤️ lütfen ailelerinizle iyi anlaşın kızlar evliliğiniz içinde çok önemli sadece benim fikrim herkes istediğini yapmakta özgür .. hayatta çok kötü şeyler oluyor bunlar sorun değil inanın bana takmayın bişeyleri herkes iyi olsun sağlıklı olsun evinde mutlu huzurlu olsun.

X