Fikirleriniz ? 2

Sizi haksiz buldum nedense
Esiniz kardesini arasin cocugu da gostersin siz neden o da arasin şöyle yapsin diye yorum yapıyorsunuz ki?
Yani siz esinizin kök ailesiyle arasindaki iliskide neredesiniz neden bu kadar müdahalecisiniz?

Benim de yeğenim var ve kardesim görüntülü arar ben aramam çünkü kardesim vardiyali çalışıyor eşinin de kendine göre isleri oluyor ben rahatsiz etmemeye calisirim mesaj yazarim önemli bir durum olursa. Yani herkes bir değil esiniz de size zarar vermiyorsa istedigi gibi görüşsün dert tam olarak ne anlamadım

Kızlar yukarıda ki konumu biliyorsunuz :
Yorumlardan aldığım bir çok düşünce ile yavaş yavaş davranmaya başlıyorum eşime karşı .
En son görümcemin İş yeri ile alakalı bi davası var dün mahkemesi vardı . Bi suçu yok sgklı olduğu için onun adı geçiyor telefon görüşmelerinde . Eşim de ay halanı arayalım oğlum mahkemede şans dile şöyle böyle halan ne yaptı acaba bi görsün seni moral olur ama sürekli neredeyse 5-6 kere tekrarladı . Ya dedim arayacaksan ara plak gibi tekrarlama . Neyse Aradı açmadı görümcem .bu arada görümcem asla bizi görüntülü aramaz hep eşim arar kardeşini oğlumu göstermek için . Ya dedim bi kere de halası merak edip arasın yeğenini . Neden sürekli sen arayıp soruyorsun . Ya da sen ara benim oğlumu karıştırma dedim sen halanı arayıp soruyormusun dedim Allah aşkına . Adını bile anmıyorsun bende öyle dedim .. oğlumla halası arasında köprü olma sen kendin arayacaksan ara aramak isterse küçücük bebekten beklemesin arasın dedim . Neyse ses etmedi . Sonra ben istanbuldan döndükten sonra kv aradım . Görümcemin laf sokmaşarının sebebini sordum işte eşimde duymuş oğlun rahatsız olmuş hatta konuşacaktı ben engel oldum anne falan dedim . Kv klasik bilmiyorum 🤷 yok öyle bir şey duymadım ayağına yattı . Benim kızım böyle dedi . Beni karıştırmayın dedi .
Kızlar yalan yok eşimin duyduğu yok ben öyle söyledim çünkü kv min söylemeyeceğini biliyorum eşime . Kızını dürterse dürter ki sanmam onu da .

Oğlumu halasına gösterme konusunda sıkıntım yok . Sürekli bnu eşimin yapmasında sıkıntı var . Yoksa halası sevsin görsün ama neden hep eşim yapıyo. Bi keresinde halası arasın yeğenim napıyo diye .
Söyledim eşime ben aramak istiyorum dedi yapma dedim . Oğlum ayağına gittiği zaman yeğenimde yeğenim diye seviyor dedim eeee ayrıyken bi arama sorma yok kbakma dedim bende . 5aylık bebeğe sen mi sevgini göstereceksin bebek mi sevgi dilenecek dedim .
Kızlar dediğim gibi eşimin şu milleti memnun etme çabası , başkalarına düşkünlüğü benim hoşuma gitmiyor . Fikirlerinize ihtiyacım var.
Dediğim gibi halasının görmesinde söylenmesinde sorun yok eşimin olayları bu kadar abartması sinir ediyor . Düşkünsen sen düşkün ol oğlumla beni karıştırma . Kendi sevgisi ile kursun o bağı .

Hee bende taktım inkar etmiyorum bana laf sokmalarına yarın öbür gün yeğenimle arama girdin olacak yani arasaydı sorsaydı kim engel olurdu . Sürekli saçma sapan nedenden dolayı laf sokup duruyor yalnızken bende cvp veriyorum ama sıkıldım yani neden yapıyo anlamıyorum .
Görümceniz çocuğunuzun fotoğrafını sizden gizli çekti diye de konu açmıştınız iyi hatırlıyorum.Siz bu kadını takıntı haline getirmişsiniz,her hareketi batıyor size.Eşiniz ile kardeşi arasına girmekten vazgeçin, siz onunla görüşmek zorunda değilsiniz ama o kadın eşinizin kardeşi.

Evet babası lafım yok ..
Allah korusun bana bir şey olsa bebeğimi halasına emanet etmem vasiyetim olur .. kendi gibi fesat yetiştirir oğlumu . Kendini anası gibi tanıtır beni unutturur öyle biri ..
sürekli laf sokmaları imaları . Üstüme oynamaları . Cidden uğraşamayacağım kendisi ile bu yüzden kendimi de bebeğimi de uzak tutacağım
Siz kadından nefret ediyorsunuz sorun burda. Kadına karşı kötü düşünmeseniz çok takılmayacaksınız belki de. Ama eşler değişmiyor. Ben de eşimin abisinden rahatsızım. Sorumsuz, bencil, yüzsüz, sürekli araba ve para isteyen biri. Benim eşim de anne babasından çok abisiyle görüşür. Çünkü ailesi çocukken onları yalnız bırakmış abisine karşı vefa borcu olduğunu düşünüyor. Abisiyle konuşunca mesajlaşınca modum düşüyor rahatsız oluyorum. Yine ne isteyecek diye düşünüyorum ama yapabileceğim bişey yok maalesef. Kavga çıkmadıkça aralarında (ki inşallah çıkar) benim için muhabbetini kesmeyecek. Bu arada bizim çocuğumuz yok daha ama abisinin var. Zırt pırt çocuğun fotoğraflarını videolarını atar eşim sormamasına rağmen. Eşim sallamıyor işte attığı zaman yorum yapıp geçiyor. Çocuk olunca bi değişik moda giriyorlar belki de. Abisi atmasa eşim sormaz bile çocuğun fotoğrafını at diye aklına gelmez

Bana bir şey olsa vasiyetim olur halası bakamaz . . Çünkü kendisini o kadar iyi tanıyorum ki günün sonunda çocuk arkamdan dua edemez hale gelir beni tanımaz unutturur çünkü ..
Eee daha önce de iyi birisi yardımcı olur vs demiştiniz hangisi doğru?

Valla zirt pirt gorumce aramaya baslasa ondan daha cok rahatsiz olursunuz bence eger sizin vaktinizden calmiyorsa, siz cocukla bir sey yaparken esiniz cocugu alip isinizi engellemiyorsa naparsa yapsin bence. Obur turlusu daha zor. Olur olmaz zamanda aranmak. Bir de muhtemelen sizkisisel husumetinizden boyle dusunuyorsunuz ama cocugun gelisimini zedeleyecek bir davranisi yoksa sevgi gosterilmesi iyi bir sey. Kisisel husumetlerinizi bu ise karistirmayin sirf telefon gorusmesi icin. He yuzyuze zorlarsa orda problemli davranisi varsa gitmeyin ama telefonda hosunuza gitmeyen bir sey olursa da alirsiniz cocugunuzu baska odaya olur biter. Insanlar evlenince ailesinden kopmuyor. Burada sınırımız sizi bir seylere zorlamasi veya size ayiracagi vakitten cokca calmasi yoksa on dk onbes dk bir sey degil.

Bana bir şey olsa vasiyetim olur halası bakamaz . . Çünkü kendisini o kadar iyi tanıyorum ki günün sonunda çocuk arkamdan dua edemez hale gelir beni tanımaz unutturur çünkü ..

Siz kendi sorununuzu kendiniz çözün. Çocuğunuzun halası o siz ne kadar vasiyet etsenizde o iş öyle yürümüyor malesef. Büyünce halasıyla görüşüp görüşmemeye kendi karar verir. Şuan eşiniz kendine ait çocuğu kardeşine göstermek istiyor bunu engelleyemezsiniz.

Esiniz ablasına bağımlı da olsa bu evlenmeden öncesine kadar bildiğiniz bir gerçek. Evlendiniz kendisiyle, çocuk da yaptınız. Şimdi buradan taktik alarak 40 küsür yaşındaki adamı değistiremezsiniz.
Eşiniz çocuğa zorla bir şey yaptırmıyorsa,uykudan uyandırma gibi ablasını istediği zaman görüntülü arar. Ablasının görüntülü aramamasi eşinizin problemi.

Bu bağımlılık konusu da size göre öyle. Herkesin kardeş,aile ilişkisi farklıdır. Sizin abinizle problemleriniz vardı, görümceye de o yüzden taktınız belki de.

Son düzenleme:
Tek başıma yapmadım evet ama eşiminde sürekli kardeşim de kardeşim demesi bağımlı olması bazı konularda yok sayması hepsi sebep.
Eşim de oğlu gibi görse dediğiniz evet haklısınız . Hee yanlış evlilik konusunda bir şey diyemiycm maalesef içine girmeden anlaşılmıyor .
Eşimde oğlunun isteklerini ihtiyaçlarını öncelik tanısa zaten olmaz bunlar . Oğlum aç yada uykusu var kvakmasın kimse sırf halası ile konuşacak diye aç bırakamam eşim bunları isteyen bi insan çünkü
5 dk geç yiyebilir veya uyuyabilir. Aynı anda 2 bebek büyüttüm biliyorum o durumları. Merhaba naber dersiniz, bir iki cümle kurar bebeği gösterirsiniz sonra da müsade istersiniz uyutmaya yedirmeye götürüyorum dersiniz. Oğlumu götürme, oğlumu karıştırma, oğlumun yanında arama, oğlumun düzenini bozma, oğluma öncelik tanı... Sanki düşmanlarmış gibi bahsediyorsunuz bu aileden. Derdiniz abi kardeş ilişkisi, çocuğun düzeni değil. Takmışsınız kafayı görümceye. Eşimin önceliği çocuğum olsun değil, eşimin önceliği ben olmalıyım istiyorsunuz.

Benim de eşimle kardeşi arasında su sızmaz. Aynı eve doğmuşlar aynı kaptan yemiş içmişler etle tırnaklar. Benim bu kardeşlik ilişkisine müdahale hakkım yok. Eşi ayrı kardeşi ayrı. Benimle evlendi diye kardeşiyle ilişkisine sınır mı koyacak? Bazen planı programı onlar yapardı, önce burada yiyelim sonra da şuraya gidelim derlerdi, bana da uyduysa katıldım gittim, uymadığı zamanlar gitmedim. Bazen, siz takılın ben çocuğu yatırayım bir dahaki sefere beraber gideriz derdim ya da koyardım bebek arabasına gittiğimiz yerde uyurdu. Yani geçinmeye gönlüm olduğu için esnek davrandım. Sizin derdiniz; her şey sizin etrafınızda dönsün, her şeye siz karar verin, her olan biten sizden sorulsun. Kayınvalidenizi arayıp anlatıp üstelik yalan söylüyorsunuz. Doğru mu buluyorsunuz bu yaptığınızı? Kadın orada değilmiş, şahit olmamış görmemiş, niye olayın içine çekmeye çalıştınız? Kardeşim kardeşim diyorsa demek ki kardeşlik bağları çok derin.

Kötü niyetli biri olduğunuzu sanmıyorum ama fazla baskıcı ve müdahalecisiniz. Abi kız kardeş ilişkisini kabullenemeyip hazmedemeyince çirkin imada bulunuyorsunuz çünkü siz abinizle böyle değilseniz kimse de olmamalı. Size bir tavsiye, lütfen böyle bir şeyi bırak eşinize söylemeyi, imasını bile yapmayın. Şimdi ses çıkarmıyor olması size patlamayacağı anlamına gelmez. Eşinizin ailesinin kulağına giderse bedelini ödetirler size.

O kadar küçük bebek ekrana bakıyor mu?
İşte maalesef bakıyor . Uzaktayız . Zamanında söylediğimde eee babaannesi dedesi göremeyecek mi modu oldu .. bende bazen zamanı kısa tutuyorum kişiler aynı olduğundan

Yorumlardan aldığım bir çok düşünce ile yavaş yavaş davranmaya başlıyorum eşime karşı .
En son görümcemin İş yeri ile alakalı bi davası var dün mahkemesi vardı . Bi suçu yok sgklı olduğu için onun adı geçiyor telefon görüşmelerinde . Eşim de ay halanı arayalım oğlum mahkemede şans dile şöyle böyle halan ne yaptı acaba bi görsün seni moral olur ama sürekli neredeyse 5-6 kere tekrarladı . Ya dedim arayacaksan ara plak gibi tekrarlama . Neyse Aradı açmadı görümcem .bu arada görümcem asla bizi görüntülü aramaz hep eşim arar kardeşini oğlumu göstermek için . Ya dedim bi kere de halası merak edip arasın yeğenini . Neden sürekli sen arayıp soruyorsun . Ya da sen ara benim oğlumu karıştırma dedim sen halanı arayıp soruyormusun dedim Allah aşkına . Adını bile anmıyorsun bende öyle dedim .. oğlumla halası arasında köprü olma sen kendin arayacaksan ara aramak isterse küçücük bebekten beklemesin arasın dedim . Neyse ses etmedi . Sonra ben istanbuldan döndükten sonra kv aradım . Görümcemin laf sokmaşarının sebebini sordum işte eşimde duymuş oğlun rahatsız olmuş hatta konuşacaktı ben engel oldum anne falan dedim . Kv klasik bilmiyorum 🤷 yok öyle bir şey duymadım ayağına yattı . Benim kızım böyle dedi . Beni karıştırmayın dedi .
Kızlar yalan yok eşimin duyduğu yok ben öyle söyledim çünkü kv min söylemeyeceğini biliyorum eşime . Kızını dürterse dürter ki sanmam onu da .

Oğlumu halasına gösterme konusunda sıkıntım yok . Sürekli bnu eşimin yapmasında sıkıntı var . Yoksa halası sevsin görsün ama neden hep eşim yapıyo. Bi keresinde halası arasın yeğenim napıyo diye .
Söyledim eşime ben aramak istiyorum dedi yapma dedim . Oğlum ayağına gittiği zaman yeğenimde yeğenim diye seviyor dedim eeee ayrıyken bi arama sorma yok kbakma dedim bende . 5aylık bebeğe sen mi sevgini göstereceksin bebek mi sevgi dilenecek dedim .
Kızlar dediğim gibi eşimin şu milleti memnun etme çabası , başkalarına düşkünlüğü benim hoşuma gitmiyor . Fikirlerinize ihtiyacım var.
Dediğim gibi halasının görmesinde söylenmesinde sorun yok eşimin olayları bu kadar abartması sinir ediyor . Düşkünsen sen düşkün ol oğlumla beni karıştırma . Kendi sevgisi ile kursun o bağı .

Hee bende taktım inkar etmiyorum bana laf sokmalarına yarın öbür gün yeğenimle arama girdin olacak yani arasaydı sorsaydı kim engel olurdu . Sürekli saçma sapan nedenden dolayı laf sokup duruyor yalnızken bende cvp veriyorum ama sıkıldım yani neden yapıyo anlamıyorum .
Üstüne vazife olmayan şeylere karışarak kendi evliliğine incir ağacı diktiğini unutma. Sana ne adamın kardeşini kaç defa aradığından ya da bebeğinizle birlikte aramasından. Çocuk mu kontrol ediyorsun. Bu hata yarın sana fena patlayacak haberin olsun

Konuşmasında sıkıntı yok kendi konuşmuyor ki oğlumu da sürüklüyor halanı arayalım halan görsün seni vs vs diye sürekli . Bi keresinde de halası yeğenini arasın belki kız istemiyor
Adamın bir tanecik evladı var, icazet mi alacak birilerine gösterirken. İsterse fotoğraflı ilan verir bakın benim oğlum var diye. O oğlan sadece sizin değil çünkü

Esiniz ablasına bağımlı da olsa bu evlenmeden öncesine kadar bildiğiniz bir gerçek. Evlendiniz kendisiyle, çocuk da yaptınız. Şimdi buradan taktik alarak 40 küsür yaşındaki adamı değistiremezsiniz.
Eşiniz çocuğa zorla bir şey yaptırmıyorsa,uykudan uyandırma gibi ablasını istediği zaman görüntülü arar. Ablasının görüntülü aramamasi eşinizin problemi.

Bu bağımlılık konusu da size göre öyle. Herkesin kardeş,aile ilişkisi farklıdır. Sizin abinizle problemleriniz vardı, görümceye de o yüzden taktınız belki de.
Eşim evlenmeden önce böyle değildi yani nişanlı iken bu durumu görmedim yada ben göremedim yada sakladı bilemem .
Aslında görünürde bi sıkıntım yok görümcemin yalnızken laf sokması dışında sebebini de bilmiyorum 🤷 . Bazen gülüp geçiyorum bazen laf söylüyorum bende ..

Üstüne vazife olmayan şeylere karışarak kendi evliliğine incir ağacı diktiğini unutma. Sana ne adamın kardeşini kaç defa aradığından ya da bebeğinizle birlikte aramasından. Çocuk mu kontrol ediyorsun. Bu hata yarın sana fena patlayacak haberin olsun
Neden patlasın ki çocuk bizim bu kadar basit anne ve babası olarak istemediğimiz şeyleri söyleriz .
Evet görümcemin saçma sapan laf sokmalarına sinir olduğumdan bunu istemiyorum .
Arasın yeğenini bir şey dediğim yok .. ne patlayacak ben eşime söylüyorum çok patlarsa alsın bavulunu gitsin ailesinin yanına .

Neden patlasın ki çocuk bizim bu kadar basit anne ve babası olarak istemediğimiz şeyleri söyleriz .
Evet görümcemin saçma sapan laf sokmalarına sinir olduğumdan bunu istemiyorum .
Arasın yeğenini bir şey dediğim yok .. ne patlayacak ben eşime söylüyorum çok patlarsa alsın bavulunu gitsin ailesinin yanına .
O noktaya da gelirsiniz hiç merak etmeyin.

Aşırı yorucusunuz aşırı.

1 tane de konunuz olmasın ki is ve es ailesi dışında. Gorumceye daha foto cekmesinden taktınız, darladiniz , babası hasta oldu , darladiniz , esinizin görüntülu aramasinda darladiniz, es ailesi geldi 2 haftayi kalmayi ne kadar uzun kaldilar diye darladiniz ama anneniz sizle yasarken , ya da 40 li kisisin disariya cikamazsin dediginde ayni darlamayi annenize yapıp 50 konu acmadiniz.

Gerçekten Allah sizin gibi evlat ya da gelin nasip etmesin. Eşinize ve evladiniza yazık.

Aşırı yorucusunuz aşırı.

1 tane de konunuz olmasın ki is ve es ailesi dışında. Gorumceye daha foto cekmesinden taktınız, darladiniz , babası hasta oldu , darladiniz , esinizin görüntülu aramasinda darladiniz, es ailesi geldi 2 haftayi kalmayi ne kadar uzun kaldilar diye darladiniz ama anneniz sizle yasarken , ya da 40 li kisisin disariya cikamazsin dediginde ayni darlamayi annenize yapıp 50 konu acmadiniz.

Gerçekten Allah sizin gibi evlat ya da gelin nasip etmesin. Eşinize ve evladiniza yazık.
Ben görümceye foto çekmesinden değil gizli gizli arkamdan çekmesine sinir oldum yoksa halası çeker öper sever .
Babası hasta oldu gittik gördük ..
eşimin ailesi geldi 2 ay kaldı annesi ve babası .
Görümcem kalamaz evde köpeklerini bırakamaz .. keşke kv kp bebek görmeye geldiğinde 2 saat oturup gittiler neden evde köpekler yalnız kaldı diye ..
kv gelip kalabilir kp var diye gelemiyor . Ayrıca annem bana bit şey dediğinde de ses çıkarıyorum neden çıkarmayayım .. ki eşim anneme gereken cvbı veriyor istemediği bi şeyde söyleniyor ..

Vallahi aşırı takmissiniz. Zaten kocan birakmiyor ki hala arasin. Sürekli kocan arıyor.

X