Fikirlerinize ihtiyacım var

neyapar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2021
411
253
Merhabalar. Daha önce görücü usulü tanışmış konuşmuş arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var. Yaşım 26. Akrabamızın bir tanıdığı var görüşmemizi istiyorlar o 29 yaşında işide düzgün, efendi, sakin biri. İki gün sonra bir çay içeceğiz. Hayalimde hep sevgili olup o şekilde evlenmek vardı bu şekilde görüştüğüm kimse olmadı daha önce. Sadece aklıma takılan şey dışardan gözlemlediğim kadarıyla çok sessiz ve çok çok az konuşan birisi ailesine karşıda öyleymiş yapısı öyleymiş yani çok fazla gördüm o kişiyi ama bir duygu oluşmadı bende, konuşunca değişiklik olabilir belki diye bir şans vermek istedim.

Böyle bişey yaşayan arkadaşlar; ne gibi sorular sormam lazım yada mantığıma yatsa ama duygu çok oluşmasa da yinede şans vermelimiyim? Hangi hal ve hareketleri bir mesaj olarak kabul etmeliyim? Bilmiyorum nasıl yapsam lütfen bana bir yol gösterin :)

Son düzenleme:
Merhabalar. Daha önce görücü usulü tanışmış konuşmuş arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var. Yaşım 26. Akrabamızın bir tanıdığı var görüşmemizi istiyorlar o 29 yaşında işide düzgün, efendi, sakin biri. İki gün sonra bir çay içeceğiz. Hayalimde hep sevgili olup o şekilde evlenmek vardı bu şekilde görüştüğüm kimse olmadı daha önce. Sadece aklıma takılan şey dışardan gözlemlediğim kadarıyla çok sessiz ve çok çok az konuşan birisi ailesine karşıda öyleymiş yapısı öyleymiş yani çok fazla gördüm o kişiyi ama bir duygu oluşmadı bende.

Böyle bişey yaşayan arkadaşlar; ne gibi sorular sormam lazım yada mantığıma yatsa ama duygu çok oluşmasa da yinede şans vermelimiyim? Hangi hal ve hareketleri bir mesaj olarak kabul etmeliyim? Bilmiyorum nasıl yapsam lütfen bana bir yol gösterin :)
Daha once bu karakterde biriyle konusmustum hep yonelendirme bekliyorlar konulari hep siz acmak zorunda kalcaksiniz gibi. Duygu olusmazsa sans vermeyin. Genel olarak aile yapisindan konusabilirsiniz. Nelerden hoslandigindan felan klasik normal biriyle yeni tanisiyormus gibi dusunun icinizden ne geliyorsa oyle davranin.

Merhabalar. Daha önce görücü usulü tanışmış konuşmuş arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var. Yaşım 26. Akrabamızın bir tanıdığı var görüşmemizi istiyorlar o 29 yaşında işide düzgün, efendi, sakin biri. İki gün sonra bir çay içeceğiz. Hayalimde hep sevgili olup o şekilde evlenmek vardı bu şekilde görüştüğüm kimse olmadı daha önce. Sadece aklıma takılan şey dışardan gözlemlediğim kadarıyla çok sessiz ve çok çok az konuşan birisi ailesine karşıda öyleymiş yapısı öyleymiş yani çok fazla gördüm o kişiyi ama bir duygu oluşmadı bende.

Sessiz insanlardan hoşlanır mısınız? Eğer cevabınız hayır ise bu iş olmaz gibi.

Merhabalar. Daha önce görücü usulü tanışmış konuşmuş arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var. Yaşım 26. Akrabamızın bir tanıdığı var görüşmemizi istiyorlar o 29 yaşında işide düzgün, efendi, sakin biri. İki gün sonra bir çay içeceğiz. Hayalimde hep sevgili olup o şekilde evlenmek vardı bu şekilde görüştüğüm kimse olmadı daha önce. Sadece aklıma takılan şey dışardan gözlemlediğim kadarıyla çok sessiz ve çok çok az konuşan birisi ailesine karşıda öyleymiş yapısı öyleymiş yani çok fazla gördüm o kişiyi ama bir duygu oluşmadı bende, konuşunca değişiklik olabilir belki diye bir şans vermek istedim.

Ben 25 yaşındayım, doğrusu yerinizde olsam ben bir görüşürdüm yalnız olarak. Hangi ortamlarda gördüğünüzü yazmamışsınız, eğer sadece aile ortamlarında gördüysenz belki aile ortamında sessizdir. Arkadaş, flört olarak nasıldır bilemezsiniz.

Ben 25 yaşındayım, doğrusu yerinizde olsam ben bir görüşürdüm yalnız olarak. Hangi ortamlarda gördüğünüzü yazmamışsınız, eğer sadece aile ortamlarında gördüysenz belki aile ortamında sessizdir. Arkadaş, flört olarak nasıldır bilemezsiniz.
Iki gun sonra cay iceceklerini yazmis zaten konu sahibi. Bencede gorussunler ama duygu olusmazsa gorusmeye devam etmesin.

Daha yaşınız 26, ben görücü usulü işlerden uzak durun derim. Sizin sanırım atanma işleriniz vardı, çalışın, ortamınızı genişletin, ailelerden değil kendi çevrenizden birini bulun. Zaten sessiz bir erkekle iletişim kurmak, aile kurmak çoook zor bence. Kavga edersiniz susar, doğum gününüz yaklaşır öylece susar, her şeyi yanlış anlar, her şeyi içinde yaşayıp içinde karar verir, dışarıya-ailesine karşı sizi savunamaz vesaire. Zor bir karakter yani.

Konuyu muhtemelen hep siz açacaksınız. Başıma geldi oradan biliyorum. Aşırı sıkıcı bir durum. Hoşlanacağım varsa da sessiz insanlardan çok hoşlanmam. Biraz atılgan, konuşkan olmalı. Ben ikinci görüşmeden sonra karşımdaki kişiye söyleyerek bitirmiştim.
Hobilerinden, nelerden hoşlandığından, boş zamanlarında neler yaptığından vs. açın konuları. Zaten konu konuyu açar ortak noktalarınız varsa. Umarım karşınızdaki kişide dahil olup konuşur, açılır biraz.

Daha yaşınız 26, ben görücü usulü işlerden uzak durun derim. Sizin sanırım atanma işleriniz vardı, çalışın, ortamınızı genişletin, ailelerden değil kendi çevrenizden birini bulun. Zaten sessiz bir erkekle iletişim kurmak, aile kurmak çoook zor bence. Kavga edersiniz susar, doğum gününüz yaklaşır öylece susar, her şeyi yanlış anlar, her şeyi içinde yaşayıp içinde karar verir, dışarıya-ailesine karşı sizi savunamaz vesaire. Zor bir karakter yani.
AA nasıl hatırladınız 😇 evet sınavım bitti çok güzel bir derece yaptım ilk atama haberinde atanıyorum inşallah. Kendi çevremden atanınca mutlaka çıkar diyorum ama bi taraftanda tanıştığım birinin ailesini içini nasıl öğreneceğim bunun ailesini herşeyini biliyorum diye bi şana vermek istedim ama içime sinen pek bişey yok şimdilik belki görüşünce değişir 🤷🏻‍♀️

Utangaçtır belki.
Aslında ben çok konuşan da sevmem cak cak kadın gibi.
Az ve yerinde konuşacak erkek dediğin.
Sakin cool tavırlar güzel duruyor erkekte.
Zamanla tanı seversin belki şans ver
Kestirip atma.
Görücü usulü kötü bir şey değil ama iyice tanı hemen karar verme tabi.

Bazen aile çevresindeki hali ile normal hali farklı olabiliyor insanların. Bi görüşün ama duygularınızda bir pırıltı olmazsa hiç gerek yok uzatmaya. Siz nasılsınız mesela sosyal olarak. Bazı insanlar kendisi tanışıp, sorumluluğu alıp ben bununka sevgiliyi evleneceğim diyebilir. Bazısı ise aileden bir referanslar ancak tanışıp devam eder. Kendinizi siz tanıyor biliyorsunuz. Ona göre adım atın. Ben aracı usulü ile tanışmalarda kişilerin olduğu gibi kendini gösterdiğini düşünmüyorum. Sosyal ortamda tanıdığınız birisi ile sonradan oluşan duygusal bağ ile devam etmek mümkün olduğu sürece daha iyi oluyor.
Hakkınızda hayırlısı olsun. Her ne şekilde olursa olsun mutlu olursunuz umarım.

Eşimle ilk tanıştığımızda sessiz sakin biriydi, arkadaş ortamında da sohbet eden ama öyle her şeye de bir yorumu olan insanlardan değildi, karşıdakini dinler gerek görürse fikrini söylerdi, ben de her şeye bir lafı olan tiplerdendim.

Başlarda yapamayız sanıyordum ama önemli olan ortak paydalarınızın olmasıymış, samimi olduğumuz arkadaşlar arasında konuşkan, ama hala gerekli gereksiz konularda fikir beyan etmez, yabancı ortamlarda da sorulursa cevap verir. Ama ev içinde iletişimimiz kuvvetli, çocuklarıyla ve benimle saatlerce sohbet edebilir.

Bazı insanlar samimiyet kurmadan kendini açmayabiliyor. Gerçekten sessiz mi yoksa ortamına göre ağır mı ona bakın derim, bir kaç görüşmeden sonra anlarsınız zaten

Arkadaş çevresi var mı bu kişinin yoksa asosyal mi buna dikkat edin derim. çevresi vardır ama sakin mizaclıdır eğer kafa yapınız da uyarsa zamanla açılır diye düşünüyorum.Ama evden çıkmayan, sürekli oyun oynayan , iletişim kuramayan biriyse tanışmasanız da olur.

aile ortamında gördüm evet

Olaya görücü usulü olarak bakmayın bence.
Beni de zamaninda arkadaşlarım tanıştırmak istedi arkadaşıyla. Yasim küçüktü ,direkt tanışmak istememiştim. Sonra bana bir sekilde ulaştı. Ve o an hoslanmasamda tamam dedim.
Şimdi evliyiz☺️

Konuyu muhtemelen hep siz açacaksınız. Başıma geldi oradan biliyorum. Aşırı sıkıcı bir durum. Hoşlanacağım varsa da sessiz insanlardan çok hoşlanmam. Biraz atılgan, konuşkan olmalı. Ben ikinci görüşmeden sonra karşımdaki kişiye söyleyerek bitirmiştim.
Hobilerinden, nelerden hoşlandığından, boş zamanlarında neler yaptığından vs. açın konuları. Zaten konu konuyu açar ortak noktalarınız varsa. Umarım karşınızdaki kişide dahil olup konuşur, açılır biraz.
Bende bunu merak ediyorum hep benim bişeyler sormamı konu açmamı beklerse cevabım olumsuz olur zaten

Eşimle ilk tanıştığımızda sessiz sakin biriydi, arkadaş ortamında da sohbet eden ama öyle her şeye de bir yorumu olan insanlardan değildi, karşıdakini dinler gerek görürse fikrini söylerdi, ben de her şeye bir lafı olan tiplerdendim.

Başlarda yapamayız sanıyordum ama önemli olan ortak paydalarınızın olmasıymış, samimi olduğumuz arkadaşlar arasında konuşkan, ama hala gerekli gereksiz konularda fikir beyan etmez, yabancı ortamlarda da sorulursa cevap verir. Ama ev içinde iletişimimiz kuvvetli, çocuklarıyla ve benimle saatlerce sohbet edebilir.

Bazı insanlar samimiyet kurmadan kendini açmayabiliyor. Gerçekten sessiz mi yoksa ortamına göre ağır mı ona bakın derim, bir kaç görüşmeden sonra anlarsınız zaten
İlk görüşmesiniz de bi duygu oluştumu sizde peki

Olaya görücü usulü olarak bakmayın bence.
Beni de zamaninda arkadaşlarım tanıştırmak istedi arkadaşıyla. Yasim küçüktü ,direkt tanışmak istememiştim. Sonra bana bir sekilde ulaştı. Ve o an hoslanmasamda tamam dedim.
Şimdi evliyiz☺️
İlk görüşmede bi elektriklenme hiç olmadı mı yani

Aile ortamında sessiz sakin diye, arkadaş ortaminda- ikili ilişkisinde de öyle sessiz birisi olacak diye bir şey yok bence .

Normalde ağır başlı olup sevgilisi ile cıvıl cıvıl olanlar var .
Belki de öyledir.

İlk buluşmalar gergin de geçebilir, insan heyacanli olur . İki taraf içinde ne desem ne konuşsam endişesi olabilir .
Biraz tanımak lazım aslında.

Yani aileler uygun buluyorsa , gerçekten profil olarak da düzgün biriyse şans vererek tanımak isteyerek doğru yapmışsınız

İlk görüşmede bi elektriklenme hiç olmadı mı yani
Olmadı. Çünkü tanistirilmak istemiyordum. Komik geliyordu bana . Bir ortamda aşık olurum gibi bir hayalim vardı. Sonra ulaştı bana ,kendi görüşmek istedi, ben de tamam dedim 😅 denemek istedim nedense. Zamanla gerçekten aşık oldum.
12 yıllık evliyiz, hala aynı duyguları yaşıyoruz.

X