Doğuma Hazırlık Fikirlerinize ihtiyacım var.

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Hira m bekliyoruz

DeryaMikail <3
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2015
26
3
27
Kızım 3 ay sonra gelicek allahın izniyle ama
1.Hira nın yanına bi isim arıyoruz.
2.alışverişi ne zaman yapmalıyım.oda yapmak istiyorum ama bütçemiz kısıtlı

Merhabalar..
Allah hayirlisiyla kucaginiza almayi nasip etsin..
Alisverisi son aya birakmamanizi oneririm..
Oda konusunda da butceniz kisitliysa erteleyebilirsiniz.. Bebek henuz kucukken odaya ihtiyac duyulmuyor. Surekli emzirdiginiz icin yaninizda oluyor. Kiyafetleri zaten ufak tefek az yer kapliyor. Ben 6 aylikken gardrop ve sifonyer almistimm biraz daha sabredip tam takim almak istiyordum olmadi. Bir de park yatagimz var. Biraz buyusun normal bir yatak almayi dusunuyoruz..
Hira tek basina guzel aslinda.
Sare Asya Azra Şura Elif ..

Ya ilk çocuk ya çok sabırsızlanıyorum alışveriş için bebek için içim kalıcak gibi düşünüyorum ama yaparsamda baya sıkışcam daha özeldemi devlette mi olcak doğum ona bile karar vermedim hira aslı koymayı düşünüyorum ama işte daha güzel bulabilirim diye düşünüyorum fikrin için teşekkürler

Rica ederim.
Sabirsizlanmaniz cok normal.
Biz 7 aylikken kiyafetlerimizin cogu alinmisti. Dogmadan once aldiklarim da vardi.. Azar azar surekli bisetler aldik.. En son ay kuvet, termometre vs. Gibi malzemelerini almistik..

Canm ben hastane çıkışı aldım kalın ve değişik bi battaniye aldım tutumlar aldım zıbın takım yelek aldım eşimde bu haftasonu odayı şeker pembeye boyayacak senin bi tanemi çocuğun var

alısverıse baslayın bence
kız bebek oldugunu ogrenır ogrenmez bana okadar hedıye geldıkı :KK70: kıyafetlerden cok eksık kalmadı sımdıden :KK70: :KK70:
bızde kız kıymetlıdırde :KK66:
hayırlı ugurlu olsun bebısın

merhabalar inşallah tüm bebeklerini sabırsızlıkla bekleyen anneler sağlıkla kucağına alır. ben 7 ayımıza girince almıştık cicilerini kızımın çok fazla birsey almadım çünkü abimizin de kıyafetlerı var ee gelende olur anneannemizde aldı bır sürü. ama senin ilk cocugun. dengeli almanı tavsiye ederim çünkü doğum kısa denk gelecek kalın kıyafetlere daha fazla ihtiyacın olacak suanda yazlıklar ve baharlıklar var onun için çok çok alıp da elinde kalmasın. uzun kollu badiler patikli patiksiz altlar tulumdan cok ikili takım almanı tavsiye ederim çünkü minik kuşlar öyle çabuk büyüyorlar kı nasıl olduğunu anlamıyorsun. olur ya doğumdan sonra hemen evden çıkıp alış veriş yapamazsan diye 2-3 aylık buyuk kıyafette al bir iki elinin altında buluyorsun. bir de hediye geliyor ya tam oluyor yada buyuk. bence her zaman tek isim dah rahat oluyor iki isim olunca ya kullanılıyor ya kullanılmıyor hira hem anlam olarak cok güzek hem de kullanıs olarak. bende melek koyacagim kızımın adını melekler kadar saf temiz ve güzel olsun diye. simdiden yavrularımız adlarıyla uzun sahlıklı mutlu huzurlu güzel bir hayat yasarlar inşallah.:emir_bebek:

Aminn ama iki isim sünnettir o yüzden öyle istiyorum galiba hira aslı olcak ayy sizinde çok az kalmış ne heyecanlısınızdır beklemeyi hiç sevmiyorum tahmini doğum 12 12 2015

Hayırlı günler sorduğunuz için yorum yapmıştım tabiki de size kalmış birşey. bende melek sare koyacaktim ama vazgeçtim sadece melek koyacağım. eğer 3. Çocuk yine kız olursa onun adını sare koyacağım ALLAH izin verirse.evet benim melegime kavusmama çok az kaldı inşallah hepimiz sağ saglim sağlıklı sihhatli aliriz yavrularimizi kucagimiza.

X