Tatlı Tarifi Fincan Tatlısı - Dr. Oetker Vanilin Sponsorluğunda

SekerliYogurt

Kuşlar kanatlarıyla, insanlar umutlarıyla yükselir
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2018
1.073
2.524
Merhaba kızlar. Kandiliniz mübarek olsun 🌹 yarışmaya ilk defa katılıyorum hatam olursa affola. ❤
Evet fincan tatlısı için malzemeler ;
  • 🌺1 litre süt
  • 🌺1 su bardağı toz şeker
  • 🌺1 su bardağı un
  • 🌺1 yemek kaşığı tereyağı
  • 🌺1 paket vanilya
Üzeri için;
  • 🌺Hindistan cevizi
IMG_20230125_151830.jpg

Yapılışı;
  1. 🌺 Muhallebisi için tencereye sütü, unu ve şekeri alıp karıştıralım ve ocağı açalım.
  2. 🌺 Muhallebimiz koyulaşıp göz göz oluncaya kadar sürekli karıştırarak pişirelim.
    IMG_20230125_152052.jpg
IMG_20230125_152141.jpg

IMG_20230125_152847.jpg
3. 🌺Muhallebi piştikten sonra ocağı kapatalım. Son olarak muhallebiye tereyağı ve vanilyayı ilave edelim. Tereyağı eriyip pürüzsüz bir kıvam alıncaya kadar karıştıralım.
IMG_20230125_152918.jpg

4. 🌺Hazır olan muhallebimizi içerisini çok az ıslattığımız fincanlara paylaştıralım. Muhallebi soğudukça yoğunlaşacağı için bu aşamada hızlı olmanızda fayda var.
5. 🌺Tüm fincanları doldurduktan sonra oda sıcaklığına gelinceye kadar bekletelim.
IMG_20230125_153042.jpg

6. 🌺 Ardından tatlılarımızı buzdolabına kaldırarak 3-4 saat dinlenmeye bırakalım. Sürenin sonunda dinlenen ve soğuyan tatlılarımızı dolaptan alalım, ters çevirerek fincanlardan çıkartalım.
7. 🌺Tatlıları daha sonra Hindistan cevizine bulayarak servis edebilirsiniz. Afiyet olsun...
IMG_20230125_153411.jpg

" Ben fincanlarımı tam ıslatamamışım biraz zorlandım çıkartırken. Siz yaparsanız suyla heryerini ıslatın ki kolay çıksın." ❤️ Bu arada nar o kadar yakıştı ki "lezzetine lezzet kattı" diyebilirim... Hepimize başarılar diliyorum... ❤️🌹❤️
IMG_20230126_104216.jpg

IMG_20230126_104233.jpg

IMG_20230126_104158.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba kızlar. Kandiliniz mübarek olsun 🌹 yarışmaya ilk defa katılıyorum hatam olursa affola. ❤
Evet fincan tatlısı için malzemeler ;
  • 🌺1 litre süt
  • 🌺1 su bardağı toz şeker
  • 🌺1 su bardağı un
  • 🌺1 yemek kaşığı tereyağı
  • 🌺1 paket vanilya
Üzeri için;
  • 🌺Hindistan cevizi
Eki Görüntüle 3197742
Yapılışı;
  1. 🌺 Muhallebisi için tencereye sütü, unu ve şekeri alıp karıştıralım ve ocağı açalım.
  2. 🌺 Muhallebimiz koyulaşıp göz göz oluncaya kadar sürekli karıştırarak pişirelim.Eki Görüntüle 3197744
Eki Görüntüle 3197745
Eki Görüntüle 3197746 3. 🌺Muhallebi piştikten sonra ocağı kapatalım. Son olarak muhallebiye tereyağı ve vanilyayı ilave edelim. Tereyağı eriyip pürüzsüz bir kıvam alıncaya kadar karıştıralım.
Eki Görüntüle 3197747
4. 🌺Hazır olan muhallebimizi içerisini çok az ıslattığımız fincanlara paylaştıralım. Muhallebi soğudukça yoğunlaşacağı için bu aşamada hızlı olmanızda fayda var.
5. 🌺Tüm fincanları doldurduktan sonra oda sıcaklığına gelinceye kadar bekletelim.
Eki Görüntüle 3197754
6. 🌺 Ardından tatlılarımızı buzdolabına kaldırarak 3-4 saat dinlenmeye bırakalım. Sürenin sonunda dinlenen ve soğuyan tatlılarımızı dolaptan alalım, ters çevirerek fincanlardan çıkartalım.
7. 🌺Tatlıları daha sonra Hindistan cevizine bulayarak servis edebilirsiniz. Afiyet olsun...
Eki Görüntüle 3197755
" Ben fincanlarımı tam ıslatamamışım biraz zorlandım çıkartırken. Siz yaparsanız suyla heryerini ıslatın ki kolay çıksın." ❤️ Bu arada nar o kadar yakıştı ki "lezzetine lezzet kattı" diyebilirim... Hepimize başarılar diliyorum... ❤️🌹❤️
Eki Görüntüle 3197756
Eki Görüntüle 3197757
Eki Görüntüle 3197758
Canım benim gerçekten nar çok yakışmış 🤩🥰😍🍒🍒 çok güzel gözüküyor 💜🥰😍 sana ikinci yarışma için tavsiye vermek isterim nacizane🙈 daha çok foto çek lütfen,birde daha yakın çekimlerin olsun 🥰😍 kamera ne kadar yiyeceğe yakın olursa o kadar dikkat çekiyor 🥰😍🤩🍒🍒🍒😘 başarılar dilerim kuzum💜🥰🍒🍒😘

Canım benim gerçekten nar çok yakışmış 🤩🥰😍🍒🍒 çok güzel gözüküyor 💜🥰😍 sana ikinci yarışma için tavsiye vermek isterim nacizane🙈 daha çok foto çek lütfen,birde daha yakın çekimlerin olsun 🥰😍 kamera ne kadar yiyeceğe yakın olursa o kadar dikkat çekiyor 🥰😍🤩🍒🍒🍒😘 başarılar dilerim kuzum💜🥰🍒🍒😘
Canımsın ❤️ 🌺 çok teşekkür ederim 😘 😘 ilklerin günahı olmaz derler 😂😂 Bidaha hep katılmayı düşünüyorum inşallah 😍 Tavsiyelerin içinde çok çook teşekkür ederim bidahaki sefere dediğin gibi yaparım. ❤️🌺 :KK74: :KK37::KK60:

Canımsın ❤️ 🌺 çok teşekkür ederim 😘 😘 ilklerin günahı olmaz derler 😂😂 Bidaha hep katılmayı düşünüyorum inşallah 😍 Tavsiyelerin içinde çok çook teşekkür ederim bidahaki sefere dediğin gibi yaparım. ❤️🌺 :KK74: :KK37::KK60:
Özelden de yaz, her türlü yardımcı olur fikir veririm kuzum,çekinme 🤩🥰💜🍒🍒😘

Ilk yarışmana rağmen gayet güzel olmuş canım benim ellerine sağlıkk bol şanss 😍😍🥰🥰
Yaa çok teşekkür ederim 😍🌼 bu yarışmadan bir beklentim yok çok daha güzel tarifler sunumlar var 🌺 hepimizin eline emeğine sağlık ❤️ 🌺😘😘

• Muhteşem
Reactions: Jou
X