Tatlı Tarifi Fırında Sütlaç - Pınar Süt Sponsorluğunda

Canım sana yazdım sanıyordum ama yazmamışım :ıslık:
Ellerine sağlık çok güzel görünüyor, basarılar :KK200:

Bizim evin en sevilen tatlısı fırında hiç denemedim.ilk fırsatta deniycem
Ellerine sağlık N Nana

Oooo nanam, ellerine sağlık, şahane görünüyor :confused:
BAŞARILAR dilerim kaçak başkanım :KK15:

Döktürmüş maşallah :nazar: başarılar diliyorum:KK5:

Katılan:KK8:(@Hazal ) , katılacak :KK53:(diğerleri) tüm üyelere başarılar dilerim :KK68:

Malzemeler;
Yarım litre süt (klasik 2.5 su bardağı.)
1 çay bardağı
2 yk pirinç
1 yk mısır nişastası
1 vanilya
1 yumurta sarısı
1 çay bardağı sıcak su (pirinci haşlamak için)

Eki Görüntüle 1933300
Yapılışı;

Pirinçleri tencereye ekleyip suyumuzu ekleyip kaynatalım daha sonra altını kısıp pirinçler yumuşayıncaya kadar pişirelim.
Eki Görüntüle 1933302

Başka bir tencerede sütümüz ve toz şekerimizi ekleyip kaynatalım. Sütümüz kaynadıktan sonra haşlanmış pirincimizi ekleyip biraz kaynatalım. Sonra vanilya ekliyoruz.

Eki Görüntüle 1933304

Bir kapta nişasta, yumurta sarısı ve 1 çay bardağı soğuk su karıştırıp, tenceremize yavaş yavaş karıştırarak ekliyoruz.

Eki Görüntüle 1933306

Sütlacı birkaç dakika kadar kaynatılıp ocaktan alıyoruz(Ben koyu kıvam sevdiğim için biraz fazla kaynattım) ve sütlaç kaselerine koyup, kasenin yarısına kadar su ekleyip 200 derecede önceden ısıtılmış fırında üzeri kızarana kadar pişiriyoruz.

Eki Görüntüle 1933309

Eki Görüntüle 1933310

Eki Görüntüle 1933311

Üzeri kızaran sütlaçları biraz ılındıktan sonra dolapta 2-3 saat dinlendiriyoruz. Afiyet olsun.

Not: Bu tariften 2 kase fırın sütlaç çıktı. :KK200:

Eki Görüntüle 1933316

Eki Görüntüle 1933320

Eki Görüntüle 1933318
Eki Görüntüle 1933319
Ellerine sağlık tatlım canım çekti. Harika görünüyor :KK66: ♡♡♡

sütlaç varmış ve ben görmemiişim sütlü tatlı dendiğinde aklıma gelen ilk lezzet bayılırım.
ellerine sağlık yalnız tarifte 1 çay bardağı yazan nedir. sanırım şeker olacak canım istedi bugüne yetiştiremem ama yarın bende yapayım hazır karne alıyorken çocuk :)

Döktürmüş maşallah :nazar: başarılar diliyorum:KK5:
Çok teşekkür ederim :KK68:

Ellerine sağlık tatlım canım çekti. Harika görünüyor :KK66: ♡♡♡
Teşekkür ederim kuzum :KK200:

sütlaç varmış ve ben görmemiişim sütlü tatlı dendiğinde aklıma gelen ilk lezzet bayılırım.
ellerine sağlık yalnız tarifte 1 çay bardağı yazan nedir. sanırım şeker olacak canım istedi bugüne yetiştiremem ama yarın bende yapayım hazır karne alıyorken çocuk :)

Evet canım şeker, nereye uçmuş yazım :KK53:
Çok teşekkür ederim canım :KK36:

X