Fit Kertenkeleler ✨

Merhaba herkese;
Fazla zorlama olmadığını gördüm.Daha konu başlangıcındayken ben de sizlerle ilerlemek isterim :)

Ben de 14 ay önce doğum yaptım. 1.69 boyundayım. Çok zor kilo veririm genelde :KK43: Hala emzirdiğim için de pek zorlamayı da seçmiyorum (sütüm biraz azalınca korktum)
Ancak 1 sene içinde hamilelik öncesi kiloma geri döndüm. 74 kiloyum.
Hedefim 65 kiloya geri dönmek, ama 70 de olur sorun değil :)

Merhaba herkese;
Fazla zorlama olmadığını gördüm.Daha konu başlangıcındayken ben de sizlerle ilerlemek isterim :)

Ben de 14 ay önce doğum yaptım. 1.69 boyundayım. Çok zor kilo veririm genelde :KK43: Hala emzirdiğim için de pek zorlamayı da seçmiyorum (sütüm biraz azalınca korktum)

Hosgeldin, verirsin inan sadece hareketini arttirip azicik porsiyonunua dikkat etmen lazim
Yiye ice verecegiz bu kilolari
Ben iki dogum yaptim emzirerek verdim
Tek yaptigim yürüyüs ve platesti, diyetsiz zorlanmasiz verdim kilolari
Burada birbirimize destek olarak daha saglikli ve mutlu olacagiz insallah

Alışkanlıkların Gücü isimli bir kitap okuyorum. Bu kitapta bir rutini değiştirmenin hayatımızda bir çok alanı etkileyebileceği yazıyor.

Sabah erken 1 saat kendime ayırmak rutinim olsun benim de. Bu 1 saatin yarım saati spor yapıp, yarım saati kitap okuyabilirim. İş yerimde de bir adım atma hedefi koyarsam, hedefime kısa sürede ulaşırım diye düşünüyorum.

Üc aydir haftada en az dört gün on dakika mekik cekiyorum sonuc simdiden mükemmel, kaslarim yirtilmasaymis dümdüz olacakti karnim, ki simdi bile güzel fazla deli geliyor elime kurcalayinca
Ama iste kaslar cok önemli yirtilinca geri dönüsü cok zor oluyor
Ben de göbek takintiliyim zaten, crop top hastasiyim
Sen göbeğe bende bacağa takıntıliyim ya şöyle hemen hemen 2 beden inceltmek istiyorum 38-40 arasi kivamdayim 36 olmak istiyorum
Merhaba herkese;

Hoşgeldinnn bizde zorlama yok yeterki az az gitsin ama gitsinnn :))

Alışkanlıkların Gücü isimli bir kitap okuyorum. Bu kitapta bir rutini değiştirmenin hayatımızda bir çok alanı etkileyebileceği yazıyor.

Sabah erken 1 saat kendime ayırmak rutinim olsun benim de. Bu 1 saatin yarım saati spor yapıp, yarım saati kitap okuyabilirim. İş yerimde de bir adım atma hedefi koyarsam, hedefime kısa sürede ulaşırım diye düşünüyorum.

Kesinlikle :KK200:

Ben de geldim, işte aradığım yer 😍 ömrü hayatı boyunca spor sevmem diye gezdim durdum 🤦🏻‍♀️ Ama artık yaşam biçimim haline getirmek istiyorum vermem gereken de 3-5 kilo var. Ama sıkılaşmak kilo vermemden daha iyi olacak gibi. Kardiyo hareketleriyle başladım ama 6-7 dk yı geçemiyorum :KK43: tatlialirim tatlialirim kardiyo yaparken spor ayakkabı giymem gerekiyor mu? Bi de ip aldım duruyor öyle 🙈

Sen göbeğe bende bacağa takıntıliyim ya şöyle hemen hemen 2 beden inceltmek istiyorum 38-40 arasi kivamdayim 36 olmak istiyorum

Cok degilmissin, sikilastigin anda beden olarak düsersin zaten
ben 36 bedenim ama 54 kilo falanim 158 boyumla
Cocuktan önce göbegim 60 santim ve daha da incesiydi
Simdi tabi genisledi, eski belimi istiyorum ben
Alismisim bu halimi kabullenemedim, simdi yine ince ama eskisi kadar degil

Hosgeldin, verirsin inan sadece hareketini arttirip azicik porsiyonunua dikkat etmen lazim
Yiye ice verecegiz bu kilolari
Ben iki dogum yaptim emzirerek verdim
Tek yaptigim yürüyüs ve platesti, diyetsiz zorlanmasiz verdim kilolari
Burada birbirimize destek olarak daha saglikli ve mutlu olacagiz insallah
Hoşbulduk :) Ben mimarım. Şantiye ortamında çalışıyorum. Her gün 14 katlı büyük bir binada adım atma olasılığım var. Üstelik çıkan yemekler gerçekten kötü. Çoğu zaman öğle yemeklerinde çorba, pilav(mecburen) ve salata yiyorum.
Başka konulara da giriş yaptım ancak tehlikeli ortamlarda yürürken aç olmak bana uymadı. Onlara da durumu anlatamadım :KK43:
Umarım birlikte keyif içerisinde zayıflar, sıkılaşırız.

Ben de geldim, işte aradığım yer 😍 ömrü hayatı boyunca spor sevmem diye gezdim durdum 🤦🏻‍♀️ Ama artık yaşam biçimim haline getirmek istiyorum vermem gereken de 3-5 kilo var. Ama sıkılaşmak kilo vermemden daha iyi olacak gibi. Kardiyo hareketleriyle başladım ama 6-7 dk yı geçemiyorum :KK43: tatlialirim tatlialirim kardiyo yaparken spor ayakkabı giymem gerekiyor mu? Bi de ip aldım duruyor öyle 🙈

ben kardiyo olarak acik havada tempolu yürüyüs yapiyorum kosu ayakkabilariyla, enerjime göre kisa araliklarla kosuyorum da, evde hic kardiyo yapmadim zorlanirim gibime geliyor iki cocugum var zaten evde on dakikadan uzun spor yapma sansi vermiyorlar bana, sürekliligi olmuyor, cünkü kardiyoda belli bir ritimle ilerlemek gerekiyor ara vererek olmaz
Ama senin imkanin varsa evde yapacaksan spor ayakkabi kullanman gerekir bence, belin zarar görebilir, ne hareketi yapacaksin bilmiyorum ama spor ayakkabi olsun yine de ayaginda

Hoşbulduk :) Ben mimarım. Şantiye ortamında çalışıyorum. Her gün 14 katlı büyük bir binada adım atma olasılığım var. Üstelik çıkan yemekler gerçekten kötü. Çoğu zaman öğle yemeklerinde çorba, pilav(mecburen) ve salata yiyorum.
Başka konulara da giriş yaptım ancak tehlikeli ortamlarda yürürken aç olmak bana uymadı. Onlara da durumu anlatamadım :KK43:
Umarım birlikte keyif içerisinde zayıflar, sıkılaşırız.

O zaman isin kolay, yaninda götür yiyecegini eger yemekler kötüyse
Ac kalmaktan ben de hoslanmam
Arabaya binerken bir saatlik yolsa yanima muzumu alirim, canim ne cekiyorsa alirim
Haftasonlari yemeklerini ayarlayip, liste yapip hafta icin yaninda getirebilirsin aslinda zamanin varsa

Bu seneyi kendimle ilgili alışkanlıklarımı düzenleme ve yeni alışkanlıklar oluşturarak hedeflerime ulaşma yılı ilan ettim.
Sabah erken kalkıp, sporumu ve kitap okumamı yaptığım günler için kendime bir ödül mekanizması yaratıcam.
Mesela 10 gün spor yaparsam kendime istediğim bir kaçamak hakkı vereceğim.(kazandibi yemek gibi)
Okuduğum kitapta alışkanlık edinmek için bir ödül sistemi olması gerektiğinden bahsediyorlar. :)

O zaman isin kolay, yaninda götür yiyecegini eger yemekler kötüyse
Ac kalmaktan ben de hoslanmam
Arabaya binerken bir saatlik yolsa yanima muzumu alirim, canim ne cekiyorsa alirim
Haftasonlari yemeklerini ayarlayip, liste yapip hafta icin yaninda getirebilirsin aslinda zamanin varsa
Evet ya. Zaten yemekhane soğuk oluyor. Çorbayı orda içip sonra salatamı sıcak ofisimde yiyebilirim :)

Evet ya. Zaten yemekhane soğuk oluyor. Çorbayı orda içip sonra salatamı sıcak ofisimde yiyebilirim :)

sütlü tatlilarini, ya da yorgutlu tatlilar yapip yine götürebilirsin
Seversen yulafla meyveli yogurt güzel oluyor
Ben evde tatli niyetine evde mayaladigim yogurttan üc kasik alip icine muz dograyip yiyorum mesela
Esim de alisti cok hafif oluyor
Seversen bir tane avakado bile seni güzel besler
Evde lahmacun yapabiliyorsan mesela haftasonu yapip bes tane soka atsan
Hergün icin bir tane cikarip icine maydanozu doldurursun
Ay ben bogazima cok düskünüm yaa :KK69:

Aynen canim Leslie 3 mil :)
İpide şimdilik 20 tane atladım yavaş yavaş cogalticam alıştıra alıştıra sanırım.bide bugün dışarı çıktım tempolu yürüyüş yaparak gittim geldim eve öyle bakalım :)
Ben de Leslie 3 mile ile başlayabilirim gibi. Bir tane video buldum 15 dakikalık. Onu yapmayı planlıyorum. Yapacağım ve buraya yazacağım. :)

sütlü tatlilarini, ya da yorgutlu tatlilar yapip yine götürebilirsin
Seversen yulafla meyveli yogurt güzel oluyor
Ben evde tatli niyetine evde mayaladigim yogurttan üc kasik alip icine muz dograyip yiyorum mesela
Esim de alisti cok hafif oluyor
Seversen bir tane avakado bile seni güzel besler
Evde lahmacun yapabiliyorsan mesela haftasonu yapip bes tane soka atsan
Hergün icin bir tane cikarip icine maydanozu doldurursun
Ay ben bogazima cok düskünüm yaa :KK69:
Evet ya. Süt sağma makinemi işyerime bırakıyorum. Dolayısıyla çantam nispeten boş. Mutfak imkanım da var. Gerçekten değerlendirilebilir. :)

ben kardiyo olarak acik havada tempolu yürüyüs yapiyorum kosu ayakkabilariyla, enerjime göre kisa araliklarla kosuyorum da, evde hic kardiyo yapmadim zorlanirim gibime geliyor iki cocugum var zaten evde on dakikadan uzun spor yapma sansi vermiyorlar bana, sürekliligi olmuyor, cünkü kardiyoda belli bir ritimle ilerlemek gerekiyor ara vererek olmaz
Ama senin imkanin varsa evde yapacaksan spor ayakkabi kullanman gerekir bence, belin zarar görebilir, ne hareketi yapacaksin bilmiyorum ama spor ayakkabi olsun yine de ayaginda
Fat burning cardio workout diye bi YouTube videosundan yapıyorum ya da yapamıyorum mu desem 🤦🏻‍♀️

X