Folik asit

smtekece

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2014
137
37
Arkadaşlar 1 sene kadar folik asit kullandım fakat hamilelikten vazgeçtim bıraktım ama şimdi tekrar hamile olmak istiyorum bu kullanmış olduğum folik asitler boşa mi gitti :KK43:( ayrıca bu adetimden sonra korunmayi bırakıcaz simdi almaya baslasam tekrardan bu kadar kısa sürede etkili olur mu

Arkadaşlar 1 sene kadar folik asit kullandım fakat hamilelikten vazgeçtim bıraktım ama şimdi tekrar hamile olmak istiyorum bu kullanmış olduğum folik asitler boşa mi gitti :KK43:( ayrıca bu adetimden sonra korunmayi bırakıcaz simdi almaya baslasam tekrardan bu kadar kısa sürede etkili olur mu

ah ah içimden geçenleri tamı tamına sormuşsun.Ben de 7 ay kullandım ama geçen ay çocuk düşüncesinden vazgeçtiğim için bıraktım.Birkaç aya bebiş düşünücez galiba.Bıraktım iyi mi ettim,tekrar nezaman başlasam bilemiyorum.Sana yardımcı olamadım ama olan birileri olursa ben de rahat edicem.

Yani hemen yarın başlarım sorun değil de ne kadar etkili olur bilmiyorum bu aya

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Yani hemen yarın başlarım sorun değil de ne kadar etkili olur bilmiyorum bu aya

bence boşa gitmez ya,vitamin depolamışsın zaten vücuduna hemen atamazsın ki ama düşünüyosanız yarın hemen başla.Ben öyle düşünüyorum.

Folik asit alımına ne zaman başlamalı?Folik asit, bebeğin beyin ve sinir sistemi gelişimi için kilit öneme sahip olduğundan hamile kalmadan önce alınmaya başlanması gerekir. Yapılan araştırmalar sonucunda, gebelik planlanmaya başlandığı zaman, diğer bir deyişle en az gebelikten 3 ay öncesinden başlayarak, gebeliğin 3. ayının sonuna kadar günlük 400 mikrogram folik asit kullanılması önerilmektedir. Unutulmaması gereken önemli bir nokta da; folik asitin vücutta depolanmadığıdır. O yüzden her gün alınması gereklidir.

Tibbi olarak yanit bu olacaktir senin icin saniyorum...
Vucutta depolanmadigi icin zaten takviye olarak alinmasi gerekiyor.
O yuzden en kisa zamanda tekrar Folik Asit almaya basla derim...

Rabbim hayirlisi ile hasretini gidersin, saglikli bebislerin olsun insallah...

Hmmm aldiklarim boşa gitti o zaman...neyse yarın başlarız artık ne yapalım:)

Olur canim olur 1 gun 1 gundur vitamin bu cok onemliymis...sen basla cunku bebek sendeki tum o vitamoni aliyormus yetmedigindede hem bebiste hem annede kalici sorunlar oluyormus cogunlukla bebislerde tabi.rabbim gostemesin iyo eysin insallah..m

valla ben de habire içiyorum ama daha bebiş yok:KK9: bakalım hayırlısı Rabbim hayırlı evlatlar versin inşaallah:KK16:

Evet onu bende o şekilde biliyorum canım işte ben biraz yanlış yaptım ara vermekle neyse kısmet yine başlarız ama 3 ay beklemek istemiyorum yaa ben bu ay hamile kalmak istiyorum kalan folik asidi hamilelikte takviye ederiz :)

Evet onu bende o şekilde biliyorum canım işte ben biraz yanlış yaptım ara vermekle neyse kısmet yine başlarız ama 3 ay beklemek istemiyorum yaa ben bu ay hamile kalmak istiyorum kalan folik asidi hamilelikte takviye ederiz :)

ne kdar yardımcı olurum sana bılemıyorum ama ıncır kuru denesene bnm etrafımdakı bı kadının 15 seneden sonra beklemedıgı bı anda bebegı oldu sadece 40 gun yapacaksın o kadar

valla ben de habire içiyorum ama daha bebiş yok:KK9: bakalım hayırlısı Rabbim hayırlı evlatlar versin inşaallah:KK16:

Amin cnm allahim isteyen herkese versin insallah...benee 4 gozle bebis bekleyenlerdenim :KK66:)))))

aynen oyle sen hatta hemen git ic simdi bi tane karnin acsa ....hic bekleme basla ...gebe olursanda devam edersin artik bisi olmazmis zaten...yani etkisi az olur gebeelik oncesi kadar etkili olmazmis ..

ben hamile kaldığımı öğrenip doktora gittiğimde folik asit kullanmaya başladım.. hiçbir eksiklik yaşamadık allaha şükür.. hamilelik öncesi 3 ay önce başlamak tavsiye ediliyor.. hamile kalmak üzerinde etkisi yok sadece folik asit eksikliğine bağlı fetusta deformasyon olmasın diye önlem.. 1 tabak mercimek günlük ihtiyacın %90ını karşılıyor zaten.. beslenmeye genel olarak dikkat etmek lazım.. özellikle yeşil yapraklı sebzeler.. folik kelimesi yeşillik kelimesinden geliyormuş o kadar yani:) bol bol sebze yemeli..

canım sen yine de bir doktora danış istersen. bana 1 sene çok gibi geldi

X