Folikasit kullanıp hamile kalanlar var ?

Crnysf

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2022
16
2
28
Hanımlar merhaba,
Yaklaşık 7 aydır bebiş düşünüyoruz. Hamile kalmaya bi etkisinin olmadığını düşündüğüm için bu geçen ayda folikasit kullanmadım ama sonradan çevremde folikasit kullanıp 2 ve ya 3. Ayında hamile kalanları duydum onun için bende bir aydır folikasit kullanıyorum. Şimdi size de soruyorum folikasit kullanıp hamile kalanlar var mı ?

Hanımlar merhaba,
Yaklaşık 7 aydır bebiş düşünüyoruz. Hamile kalmaya bi etkisinin olmadığını düşündüğüm için bu geçen ayda folikasit kullanmadım ama sonradan çevremde folikasit kullanıp 2 ve ya 3. Ayında hamile kalanları duydum onun için bende bir aydır folikasit kullanıyorum. Şimdi size de soruyorum folikasit kullanıp hamile kalanlar var mı ?
Tabiki folik asit kullanılmalı gebe kalırsan inşallah doktorlar bazen 3 ay daha kullan diyo

Folik asit hamile kalmaniza yardımcı bir etken değildir gebelik düşünmeye başladığınız zaman vitamin olarak kullanilmasi onerilir. ( hamile kaldignizda bebegin beyin ve omurilik gibi gelisimlerinde etkisi olacak)
Yani folik asitin hamile kalmaniza yardımcı olmasi mümkün değil lutfen o mantikla kullanmayın , kullandım kaldim diyenlerede inanmayın.

Hanımlar merhaba,
Folik asit takviyesinin hamile kalmaya olumlu etkisi oldugunu okumustum, bir de bazı vitaminlerin yumurta büyümesine ve kalitesine etkisi var bu nedenle hepsi birlikte yani multivitamin kullanmanız yararlı olur
it starts with eggs diye bir kitap var, bende kitabin ingilizcesi bulunuyor okumak isterseniz bana özelden mail adresinizi gönderebilirsiniz

Hanımlar merhaba,
Folik asit bebeğin beyin gelişimi için iyi bence kullan ben kullanıyorum kaç ay oldu hamile kalmadım ama kalana kadar kullanmak gerekiyor hatta bazen hamilelikte de ilk 3 ay kullan diyolar

X