Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Fondotenin gazabına uğrayıp gözenekleri tıkananlar?

Lionn

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2014
110
62
28
Arkadaşlar 19 yaşındayım.cildim çok hassas hemen herşeye kızarıp bozarır.bu yüzden dışarı çıkarken okula giderken vs. fondoten sürüyorum cilt tonumu eşitlemek için.son 1 yıldır özellikle yanaklarımda ve çenemde gözeneklerim açıldı.sivilceli ve sorunlu bir cildim var zaten.hergün aynanın karşısına geçip uğraşırım yüzümle.özellikle son 2 aydır fondoten yüzünden gözeneklerim dolup tıkanmaya başladı.bb krem kullansam daha hafif olduğu için gözeneklerime bu kadar zarar vermez diye düşünüyorum ama daha denemedim.benim gibi fondoten kullanıp da cildi zarar gören var mı? Cîldinizi makyajdan nasıl koruyup temizliyorsunuz? (Maybeline affinimat kullanıyorum bu arada)

üniversite yıllarımda bende çok kullandım fondöten , ve maalesef gözenekler oluştu
neredeyse 4 yıldır yüzüme fondöten sürmüyorum ama gözenekler hala aynı geçmedi yani

Bu kadar sık fondöten kullandığın sürece cilt problemlerinden kurtulamazsın.
Yaşın daha çok genç, yazık cildine.
en azından her gün güzelce temizle, asla yüzünde makyaj bırakma. Nefes alsın cildin.
Buz kompresi hem sivilcelere hem de gözeneklere çok şyi gelir, her gün yapmaya çalış.
İyi bir nemlendirici kullan, çok önemli.
Bb kremler gayet güzel hem fondöten kadar ağır değil, hem yüzünde tabaka oluşturmuyor. Cildine uygun olanı alırsan gayet güzel kullanırsın.

Arkadaşlar 19 yaşındayım.cildim çok hassas hemen herşeye kızarıp bozarır.bu yüzden dışarı çıkarken okula giderken vs. fondoten sürüyorum cilt tonumu eşitlemek için.son 1 yıldır özellikle yanaklarımda ve çenemde gözeneklerim açıldı.sivilceli ve sorunlu bir cildim var zaten.hergün aynanın karşısına geçip uğraşırım yüzümle.özellikle son 2 aydır fondoten yüzünden gözeneklerim dolup tıkanmaya başladı.bb krem kullansam daha hafif olduğu için gözeneklerime bu kadar zarar vermez diye düşünüyorum ama daha denemedim.benim gibi fondoten kullanıp da cildi zarar gören var mı? Cîldinizi makyajdan nasıl koruyup temizliyorsunuz? (Maybeline affinimat kullanıyorum bu arada)
Max Factor Creme Puff kullanın, fondöten & pudra olarak geçiyor.
Altına yine de fondöten uygulamak istiyorum derseniz, yine Max Factorden Lasting Performance öneririm.
Ucuza kaçmamak lazım bu konuda.
Maybelline de hatrı sayılır bir marka ama yeterli değil.
Merak edip almayı düşündüm o ürünü ama güvenemedim, hassas bir cildim olduğu için.
Max Factor tek geçerim ortalama bütçe için.

BB krem daha iyi ama daha kapatıcı değil. Cilt temizliği önemli, uzun süre ciltte tutmamalı hele yatmadan mutlaka temizlemelisiniz yüzünüzü. Tonik kullanmanız lazım, hem temizlik hem de sıkıştırma için. Tonik+peeling maske uygulaması nispeten düzelme sağlar.

Bu kadar sık fondöten kullandığın sürece cilt problemlerinden kurtulamazsın.
Yaşın daha çok genç, yazık cildine.
en azından her gün güzelce temizle, asla yüzünde makyaj bırakma. Nefes alsın cildin.
Buz kompresi hem sivilcelere hem de gözeneklere çok şyi gelir, her gün yapmaya çalış.
İyi bir nemlendirici kullan, çok önemli.
Bb kremler gayet güzel hem fondöten kadar ağır değil, hem yüzünde tabaka oluşturmuyor. Cildine uygun olanı alırsan gayet güzel kullanırsın.
Teşekkür ederim.hergün değil ama haftada 3-4 kez kullanıyorum.eve gelince de hemen temizlerim makyajımı.arada bir garnierin üçü bir arada temizleme jeliyle peeling yapıyorum.ama yine de tertemiz değil cildim :KK43: bb krem deneyeceğim sanırım

konunuzu ilgili bölüme taşıyorum.
bilginize
oky sen her bu mesajı yazdığında benim gözümde, başlığa ip bağlayıp çeke çeke taşımaya çalışan bir okypete canlanıyor :KK70:
konu dışı oldu özür dilerim ama çok gülüyorum bu duruma :KK70::KK70:

gözenekler için de maya maskesi öneririm, bende baya işe yaramıştı..

oky sen her bu mesajı yazdığında benim gözümde, başlığa ip bağlayıp çeke çeke taşımaya çalışan bir okypete canlanıyor :KK70:
konu dışı oldu özür dilerim ama çok gülüyorum bu duruma :KK70::KK70:

gözenekler için de maya maskesi öneririm, bende baya işe yaramıştı..
bir çeşit nakliyeci gibiyim zaten:)

lancome Teint Visionnaire fondoteni öneririm.iki ürün bir arada satılıyor alt tarafı fondoten üst tarafı concealer.kapatıcılıgı çok iyi ve aynı zamanda gözenek sıkılaştırmayı vaat ediyor.ben de yeni aldım ve çok memnunum..
b_29201x.jpg

ben işe giderken artık surmuyorum. bi tek göz altı kapatıcısı kullanıyorum. yüzüm anında bozuluyo cunku.

X