Formasyon kaldrlyor mu? Peki imdi ne olacak?

arkadaşlar ben böyle bir haber hiç okumadım gerçekten doğru mu acaba?Bu tür haberler arasıra çıkıyor,nette bile göremiyorum.Haberlerde de duymadım hiç.Ah keşke şu sorunu çözseler,bende bu yıl alese hazırlanıyorum ama yüksek bir puan alacağımı hiç sanmıyorum,geleceğe umutla bakamıyorum işsiz bir öğretmen olmak,dersanelerde çalışmak istemiyorum,hayırlısı olsun inşallah...

zannedersem yök genel kurulunda sadece kürtçe bölümle ilgili konuşulmuş,başka haber yok maalesef..

eğitim fakultelı ya da tezsizli fen-edebiyatcılar işsizlikten kırılıyor.. çoğu branşa 3-5kişi atanıyor zaten.. ben de var bir tane tezsiz yüksek lisans diplaması..hiç kullanmıyorum. devren satılıktır!! :emir_bebek:

10 eylülde 2. topanltı yapılacakmış... lütfen yöke kendi sitesinden devamlı maillerle ve telefonlarla ulaşıp bizi bilgilendirmesini isteyelim... 10 eylülü bekleyeceğiz...

istanbul üniversitesi,uludağ üniversitesi ve atatürk üniversitesi öğrencilerini kapsıyor. diğer üni.ler başvuruda bulunmamıs.

bence de kabul edilir.çunku 2 yıldır fen edebiyat öss de tercih edilmiyor bunu engellemek için bu adım atıldı.benim merak ettiğim mezunların durumu ne olacak

yeni durum kabul edilsede edilmesede mezunlarla bi alakası olmaz..

yani kabul edildiğini varsayalım mezunları kapsamaz çünkü okulla birlikte formasyon dersleri verilecek

yani mezun olanlar için artık biraz geç olmuş oluyor..

hali hazırda okumaya devam edenlerin durumuda aynı olur tahminimce

1. sınıfa başlayacaklarla birlikte yürürlüğe konur..

eğitim sisteminde yapılan değişiklikler hep bu yönde oldu çünkü

bu ne demek biliyor musunuz?
fizik kimya biyoloji matematik tarih coğrafya vs. branş öğretmenliğinde açık pek yok. eğitim fakültelerinde zaten meslek dersleri görülüyor. fen edebiyatta meslek dersi yok. koyarlarsa da çok getirisi olmaz. sanki çok branş öğretmeni atanıyor da, fen edebiyatın önünü açtık işte biz buyuz der gibi bişey oluyor bu.
peki o halde fen edebiyatta okuyanlar daha az puanla yerleşmiş o bölüme ama eğitim fakültelerinin puanları yüksek. e bunlar enayi mi hayır değil..

ales her zaman alestir .. ayrı tutmak lazım.. formasyon veriliyorsa almak gerek. değilse, gerekmezse yine ales e girilir, eğitim bilimlerinde master yapılır.. O da ileriye yatırım olur.. Ben eğitim yönetimi ve denetimini bitiriyorum bu yıl .. Bir de fransa da master yapıyorum.. 2 master 1 arada heheh :)

bu ne demek biliyor musunuz?
fizik kimya biyoloji matematik tarih coğrafya vs. branş öğretmenliğinde açık pek yok. eğitim fakültelerinde zaten meslek dersleri görülüyor. fen edebiyatta meslek dersi yok. koyarlarsa da çok getirisi olmaz. sanki çok branş öğretmeni atanıyor da, fen edebiyatın önünü açtık işte biz buyuz der gibi bişey oluyor bu.
peki o halde fen edebiyatta okuyanlar daha az puanla yerleşmiş o bölüme ama eğitim fakültelerinin puanları yüksek. e bunlar enayi mi hayır değil..

valla o puan pek işi öyle değil..
ben galatasaray'ı bitirdim.. öss ye girdiğimde sözeldi alanım Türkiye 22.siydim, yabancı dilde istanbul 10.suydum, istanbul 2.si.... Puandan bahsetmiyorum bile..

alakasız bir üniversitenin, yetersiz eğitimini almış, altyapısı olmayan bir adamdan ne olur, ona bakmak lazım esas..

ışin özü okul var okul var, herkesi öğretmen yapmayacaksın , üniversite ''olsun'' diye oraya buraya dandik üniversitemsiler, gecekondumsu binalar yapıp içine yetersiz hocalar koymayacaksın, herkesi mezun etmeyeceksin o kadar..

yoksa diplomalı işsiz de olur, kötü öğretim görevlisi de, öğretmen de..sonu gelmez..

Son düzenleme:
yeni durum kabul edilsede edilmesede mezunlarla bi alakası olmaz..

yani kabul edildiğini varsayalım mezunları kapsamaz çünkü okulla birlikte formasyon dersleri verilecek

yani mezun olanlar için artık biraz geç olmuş oluyor..

hali hazırda okumaya devam edenlerin durumuda aynı olur tahminimce

1. sınıfa başlayacaklarla birlikte yürürlüğe konur..

eğitim sisteminde yapılan değişiklikler hep bu yönde oldu çünkü

aynen öyle..

mükteseb hak diye birşey var sonuçta.. her diplomalı da kendi müktesabatı dolayısıyla yeni uygulamaladan etkilenmez.

bende fen edebıyat cıkıslıyım we formasyon ıcın 1 yıl bekledım suanda formasyon alorum..bence cok gereklı..onceden bole dusunmuodum ama aldıgım derslerden sonra kesınlıkle gereklı olduguna ınanıorum

Eğitim Fakültesinin ne özelliği kaldı pardon ama... herkes birbirinin mesleğine göz dikmese ve buna izin vermeseler bu ülke çok yere gelecek ama hadi hayırlısı bir çok eğitim fak mezunu bu formasyon yüzünden açıkta bunu göremeyen gözlere yazık

X