Frekans mı uymuyor acaba?

Alyaninannesi

Guru
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2010
50
35
Merhaba herkese,

Uzun zamandır hissettiğim ama içinden çıkamadığım bir durum var.
1 senelik evliyim. Eşimle neredeyse zorlama konuşuyoruz. İte kaka muhabbet ilerliyor.
Genelde şu şekilde:
"Naptın bugün?"
"Çalıştım, sen?"
Ben anlatıyorum ve bitiyor. Bu kadar.
Eşimin zaten ne maç be tv ye merakı vardır.
Konu açayım diyorum çalışmak dışında bir faaliyeti de yok. Arkadaşları var ara sıra gider o kadar.
Ailesinde de suskundur. Onlara gittiğimizde annesi, ben ve kardeşi konuşuruz.

Zorlama gidiyor gibi ama o halinden memnun.
Birbirimizi seviyoruz ama enerji yok.
Böyle kabul et diyorum ama bie sıkıntı olduğu belli. Ben zaten hayatı paylaşayım diye evlendim ve bana göre evliliğin temeli buna dayanır.
Bilemiyorum ne yapmalı? Önerisi olan var mı?

Merhaba herkese,

1 senelik evliyim. Eşimle neredeyse zorlama konuşuyoruz. İte kaka muhabbet ilerliyor.
Genelde şu şekilde:
"Naptın bugün?"
"Çalıştım, sen?"
Konu açayım diyorum çalışmak dışında bir faaliyeti de yok. Arkadaşları var ara sıra gider o kadar.

Böyle kabul et diyorum ama bie sıkıntı olduğu belli. Ben zaten hayatı paylaşayım diye evlendim ve bana göre evliliğin temeli buna dayanır.
Bilemiyorum ne yapmalı? Önerisi olan var mı?[/QUOTE

adamın belli ki huyu bu. düzeltemezsin canım sen açacaksın zamanla ilerleme olur belki ama yıpranacağın kesin.

Hepinize önerileriniz için çok teşekkür ederim.

Gezi, sinema, tiyatro gibi etkinliklere katılırız ama bu etkinlikler hakkında konuşmak istersek, iki cümleyi geçmiyor:)
Ne kadar sevsek de, evlilikte bize kalan paylaştıklarımız oluyor sonunda o yüzden hala çabam var.
Aynı şekilde yaşayan ve eşinde pozitif değişim yaratabilen varsa ve yazarsa çok sevinirim.

bu erkeklerin hepsi böyle zaten bende evlendim ama malesef kazayla hamile kaldım 3 aylık hamileyim çok pişmanım çocuğun olmasına evlendiğime çünkü ben şuan miğde bulantılarıla hastalıkla cebelleşirken o ailesile tatil yapıyo sahil kasabasında yok anasını kızkardeşlerini almaya gidiyormuş 4-5 gündemi alınır lanet olsun evlendiğim güne nefret ediyorum annesindende kızkardeşlerindenden zaten beni istemediler başından beri
Allahın belaları gidişleri olsa dönüşleri olmasa onları görmem yetiyor tüylerimin diken diken olmasına zaten okadar soğuklarki samimiyet yok yalandan oğullarımın karısıyım diye arada konuşuyorlar oturmaya gelip yoksa benden nefret ediyorlar ısınamadım oyüzden hiçbirine

aklı olan varsa evlenmesin benden tavsiye en mükemmel adam bile evlenince değişiyor
seviyormuştuda bensiz yaşayamazmışta ölürmüşte iyiki hayatındaymışımda palavraaaa palavraaa
:kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::KK61::KK61::kusmuk::kusmuk::kusmuk::KK42::KK42::KK42::KK42::KK42::KK42:

Biz de az konuşuruz. Ortak bir şeyler yapmak lazım. Gezmek sinemaya tatile gitmek gibi..

evlenince bizde sinema faslıda olmuyor canım evde izliyoruz işe git eve gel tv izle nekadar monoton evde bide yemek hazırla isten gelince yarım da etmesin böyle bir hayat oluyor evlenince bekarlığımı ve arkadaşlarımı çok özledim offff

Merhaba herkese,

Genelde şu şekilde:
"Naptın bugün?"
"Çalıştım, sen?"

Bilemiyorum ne yapmalı? Önerisi olan var mı?

karşına alıp konuşabilirsin cnm bu halimizden memnun musun hayatımızda değiştirmemizi istediğin birşey var mı diye?bi durummu var dersede sanki mutsuzsun evliliğimizle alakalı hoşuna gitmeyen birsey mi var diye merak ettim dersin yani ben böyle yapmıştım:) ama değişen bisey varmı hayır insanın içinden gelmesi lazım galiba genelde erkekler böyle çözemedim.. eşinin burcu ne canım?

Yani bende bi bakayim dedim.acaba benim yasadiklarimi hissettiklerimi paylasan varmi die.yanliz diilmisim sevinsemmi uzulsemmi bilemedim.ama soyle soliyim bazilari bole kabullenmesemde.yani sinemada tiatro vs denedik.aldim karsima oturduk konustuk ben boyleyimde demio dikkat edicem dio ama hep oke kalio hic bisekilde cabasi yok.o an uzamasin die kabbullenio hepsi o.ve gercekten takmamaya calissanda olmuyo onun gibi yapsanda olmuyo.hic bisekilde cozumu yok gibi.kisinin kendisine bagli.ama cok zor bi durum ayni evin icinde yasayip 2 yabanci olmak.

Bence genel olarak esler oyle. Yorgun gelip kanepeye uzanmak icin yasiyor gibiler :KK66: benim esimde konusmazdi ben ortam yaratarak biraz alistirdim. Bazen telefonlari evde birakip yurus yapariz, bazen birlikte kahve icip konusuruz. Her gun de uykumuz gelmeden en az yarim saat once yatip gun boyu neler yaptigimizi konusuruz, planlar yapariz. Hatta dalga bile geciyor senin sohbet saatin geldi yatalim diye :) zamanla yontulurlar..

bu erkeklerin hepsi böyle zaten bende evlendim ama malesef kazayla hamile kaldım 3 aylık hamileyim çok pişmanım çocuğun olmasına evlendiğime çünkü ben şuan miğde bulantılarıla hastalıkla cebelleşirken o ailesile tatil yapıyo sahil kasabasında yok anasını kızkardeşlerini almaya gidiyormuş 4-5 gündemi alınır lanet olsun evlendiğim güne nefret ediyorum annesindende kızkardeşlerindenden zaten beni istemediler başından beri
Allahın belaları gidişleri olsa dönüşleri olmasa onları görmem yetiyor tüylerimin diken diken olmasına zaten okadar soğuklarki samimiyet yok yalandan oğullarımın karısıyım diye arada konuşuyorlar oturmaya gelip yoksa benden nefret ediyorlar ısınamadım oyüzden hiçbirine

aklı olan varsa evlenmesin benden tavsiye en mükemmel adam bile evlenince değişiyor
seviyormuştuda bensiz yaşayamazmışta ölürmüşte iyiki hayatındaymışımda palavraaaa palavraaa
:kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::KK61::KK61::kusmuk::kusmuk::kusmuk::KK42::KK42::KK42::KK42::KK42::KK42:

Canım.sen baya dertlisin ya üzüldüm Allah yardımcın olsun

X