FSH yüksekligi ve tüp bebek tedavisi

aycammmm

Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2019
33
4
31
Anadolu Sağlık Merkezi-Joh Hopkins -İzmit 'e gitmeyi düşünenler dikkatli olsun. Bana ilk görüşme ücretsiz dediler ve görüşmede doktor muayene etmek istedi.Doktor ilk görüşmede muayene etti.Eğer o gün ilk görüşmede muayene olduğunda, ücretli olduğu iletilseydi. Kabul etmeyebilirdim. Ve uygulanacak paketin içeriğinden de bahsetmediler. Pakette muayene varmış. Ben bunu bilemem ve nitekim bilmiyordum. Şimdi paket iptal olunca benden muayene olmuşsunuz ödeme yapmalısınız diyorlar. Bu nedenle dikkat etmenizi tavsiye ederim.

tozsims

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2020
9
4
41
Evet ben bir defa tup bebek yaptirmistim. Daha doğrusu 2 defa yumurta toplanıp 2 embriyo transfer edilmisti. Sonrasinda kalp atisi olmadigindan kurtaj olmak zorunda kalmıştım.
Simdi tekrar deniyorum. 2 defa daha yumurta toplandi. Ben bu surecte merkezi degistirdim ve yukarıda yazdığım takviyeleri kullandim. Yazdığım ilaclarin markası solgar ve her yerde bence bulabilirsiniz. Ne kadar erken başlarsanız o kadar önemli bence. Benim son 2 yumurta toplama da embriyo sayısında artış oldu. Ben hem merkezin değişmesine hem de kullandığım takviyelere bağlıyorum.
Cok üzüldüm kurtaj olmak zorunda kaldiginiza, cok gecmis olsun. Allahim insallah bu sefer nasip eder. Ne güzel sizde yumurtalar oluyor ve toplaniyor. Cok olumlu, insallah bu denemede tutar. Hangi merkezdesiniz acaba suan ? Bütün ilaclara baktim. Maalesef Prowoman ve taze ari sütünü bulamadim. Mayisin 15´de türkiyeye ucuyorum, ordan bütün dediginiz takviyeleri almak istiyorum. Tam olarak nerede bulabilirim acaba? Simdiden cok tesekkür ederim cevabiniz icin.

pinkbuyu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2012
1.957
1.258
Cok üzüldüm kurtaj olmak zorunda kaldiginiza, cok gecmis olsun. Allahim insallah bu sefer nasip eder. Ne güzel sizde yumurtalar oluyor ve toplaniyor. Cok olumlu, insallah bu denemede tutar. Hangi merkezdesiniz acaba suan ? Bütün ilaclara baktim. Maalesef Prowoman ve taze ari sütünü bulamadim. Mayisin 15´de türkiyeye ucuyorum, ordan bütün dediginiz takviyeleri almak istiyorum. Tam olarak nerede bulabilirim acaba? Simdiden cok tesekkür ederim cevabiniz icin.
Merhaba
Ben internet üzerinden sipariş verdim.
Prowomen için godermo sitesinden almistim. Hatta cimri.com q prowomen yazıp en uygun fiyatlı olup guvenilir olan sitelerden alabilirsiniz.
Ari sutunu arifoglu marka kullandim. Yine İnternet üzerinden sipariş vermiştim.
Ben takviyelerin cok jse yaradığını dusunuyorum.
Umarim tedavilerimiz olumlu ilerler

gltrkalperdl

Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2021
106
36
36
Merhaba arkadaslar, ben burda yeniyim. Suan pek iyi durumda degilim. Kisaca hikayemi anlatmak isterim. Ben 40 yasindayim, almanyada oturuyorum. 2014 senesinde maalesef endometrioz sebebiyle sol yumurtaligimi kayip ettim. Sag taraf mevcut. 2015 ile 2019 arasi endometrioz tekrarlamasin diye, dogum kontrol hapini araliksiz aldim, kanama olmasin diye. 2019 senesinde evlendim ve hapi biraktim. Biraktikdan sonra maalesef adetim gelmedi. Suan cyclo progynova ile adet görüyorum. Almanyada tüp bebek merkezine bas vurduk. Birtanesi hic olmaz dedi, Kibrisa yönlendirdi. Baska bir tüp bebek merkezi, deneyelim ama cok zor dedi. Ekim 2020´den buyana FSH degerimin düsmesini bekliyoruz ama düsmüyor maalesef. FSH bu ay 53´deydi, Ocak ayinda ilk defa 20 düsdü. Ama 15 altina düsmeden baslamiyorlar tedaviye. Gecen ay ve bu ay yine yüksek cikti. AMH 0,06. Tek umudum türkiye kalmisdi. Ordada bugün Bahceciyle konusdum, Doktor olmaz sansiniz yüzde 5 dedi, umudumu yikti. Asistani cok umut vermisti, AMH 0,01 olupta hamile kalanlar varmis. Baska Doktor PRP yapabiliriz dedi. Bu tedavi yöntemide cok yeni oldugu icin, kesin birsey söylemiyorlar. Ne yapacagimi sasirdim arkadaslar, cok kötü durumdayim. Böyle durumda olupta hamile kalan varmi? Suan Maca tohumunun hapini aliyorum, bir umut düsürür FSH degerimi diye. Hayit tohumu bende maalesef ise yaramadi. Baska neler yapa bilirim? Böyle zor bir durum icin, önerebileceginiz tüp bebek uzmani varmi? Simdiden yazanlara cok tesekkür ederim. Allah hepimizin yardimicisi olsun.
Bence denemeye devam edin. Türkiye de irenbe symrna ve efe üniversite ile görüşün. İzmir de...

Esrakcshn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2021
1.602
873
Merhaba,

Testeredişli aslanpençesi,
Hayıtotu,
Civanperçemi,
Adaçayı

Kaynar suyun için birer tutam atın üstünü kapatıp 4 dk kaynatın sonra süzüp ılıyınca için. Benim fsh 16dıydı erken menopoz başlangıcı demişlerdi normal gebe kalamazsın tüp bebeğe git dediler. 1 ay sabah akşam içtim 8e düşmüştü ve stress en büyük etken şuanda kafanızı da boşaltmanın bir yolunu bulun. Omepa Q10 kullandım ama o ay mı kullandım emin değilim. Ve beslenmenizi mümkün olduğunca doğala çekin alkol sigara varsa bırakın. Umarım işinize yarar
Merhabalar öncelikle hayırlı olsun bugün hayatımın şokunu yaşadım 2 ay önce normal olan değerlerim alt üst olmuş ve erken menapoz olabilecegimi söyledi doktor çok üzüldüm amh değerime baktircam ve siz bana ümit oldunuz inşallah tez zamanda benimde değerler düzelir

gnsss

Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2021
113
214
Merhabalar öncelikle hayırlı olsun bugün hayatımın şokunu yaşadım 2 ay önce normal olan değerlerim alt üst olmuş ve erken menapoz olabilecegimi söyledi doktor çok üzüldüm amh değerime baktircam ve siz bana ümit oldunuz inşallah tez zamanda benimde değerler düzelir
Merhaba umarım değerleriniz normale döner stresste çok etkiliyor 1-2 ay dikkat edin kendinize sağlıklı beslenin sigara alkol varsa ara verin testi tekrarlayın. Yaşınız kaç? Ailede erken menopoz hikayesi var mı? Benim annem 38de girmişti ilaçlarla 42ye uzatılmıştı. Bana 36da başlangıcı demişlerdi. Allah çok şükür gebe kaldım sizde düşünüyorsanız inşallah en kısa zamanda sağlıkla gelsin bebeğiniz :dua:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-12-2021

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 176 gün kaldı.

Bebeğinizin kalbi dördüncü ay boyunca günde yaklaşık 20-25 litre kan pompalayacaktır. Doğduğu zaman bu değer günde 280-300 litreye kadar çıkacaktır. Bu ay sonuna kadar rahminizin büyüklüğü kalça kemiğinizin sınırlarını aşacaktır. Bebeğiniz yeterince hareketli olsada hala onun hareketlerini hissedemiyorsunuz. Bunun sebebi bebeğinizin rahim duvarına henüz çarpmaması ve bunu yapacak kas gücüne henüz erişmemiş olmasıdır. Anneler bacak krampları yaşayabilirsiniz. Kramp oluştuğunda bacağınızı uzatmak yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Esrakcshn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2021
1.602
873
Merhaba umarım değerleriniz normale döner stresste çok etkiliyor 1-2 ay dikkat edin kendinize sağlıklı beslenin sigara alkol varsa ara verin testi tekrarlayın. Yaşınız kaç? Ailede erken menopoz hikayesi var mı? Benim annem 38de girmişti ilaçlarla 42ye uzatılmıştı. Bana 36da başlangıcı demişlerdi. Allah çok şükür gebe kaldım sizde düşünüyorsanız inşallah en kısa zamanda sağlıkla gelsin bebeğiniz :dua:
Sigara alkol yok ama işte stres var bide test vermeden 1 gün önce cenazem oldu çok ağlamıştım. Babaannemde varmış öğrendim 38 de kesildim demiş ama maşallah 5 yasayan çocuk 2 ölen çocuk doğurmuş. Peki siz kendini halinizemi hamile kaldınız birde ne kadar süre denediniz benim 6 ay oldu 35 yaşındayım yeni evlendim dostinex ve angucaston verdi doktor reglden beri sol kasik agrım var reglim bitti yumurtlama zamanına giriyorum acaba ondan mi ilaçtan mi doktora sorcam siz o ilaçları kullandinizmi birde ❤ çok soru sordum kusura bakmayın merak ediyorum 🤗

gnsss

Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2021
113
214
Sigara alkol yok ama işte stres var bide test vermeden 1 gün önce cenazem oldu çok ağlamıştım. Babaannemde varmış öğrendim 38 de kesildim demiş ama maşallah 5 yasayan çocuk 2 ölen çocuk doğurmuş. Peki siz kendini halinizemi hamile kaldınız birde ne kadar süre denediniz benim 6 ay oldu 35 yaşındayım yeni evlendim dostinex ve angucaston verdi doktor reglden beri sol kasik agrım var reglim bitti yumurtlama zamanına giriyorum acaba ondan mi ilaçtan mi doktora sorcam siz o ilaçları kullandinizmi birde ❤ çok soru sordum kusura bakmayın merak ediyorum 🤗
Başınız sağolsun bence salim kafayla mutlaka testi tekrarlatın. AMH baktırdınız mı? Ben 2018 yılında yaklaşık 8 yıldır doğum kontrol hapı ile korunurken nasıl olduysa gebe kalmışım. Ama 6. haftada düşük oldu. Kürtajdan sonra adet görmeden yeniden gebe kaldım. Sanırım vücudum artık anne olmalısın diyordu bana:KK48: Ama ondada sağlık problemi nedeniyle 19. haftada sonlandırıldı. Sonra 1 yıl kalamadım. 2019 Ocakta Dr.a gittiğimde erken menopoz başlangıcı dendi kendin kalamazsın dendi. Hemen takviye başlandı Şubat döngümde Klomen kullandım olmadı Mart döngümde Letrol kullandım gebe kaldım ama dış gebelik oldu. Sonra işte bu mart döngümde kendiliğimden gebe kaldım. Sadece tavsiyem şu kendinizi oyalayacak birşey bulun 10 ay vitaminlermiş, soğan sularıymış, macunlarmış, ovulasyon testleriymiş herşeyi yaptım olmadı ama son 2 ay hepsini bıraktım bebek düşünmeden ilişkiye girdim. Takip etmedim canımız istediğinde ilişkiye girdik ki gebe kaldığım ay 5-6 kere falan oldu. Hiç beklemediğim ay gebe kaldım. Aslında bıraksak gebe kalacağız ama sürekli düşündüğümüz için bunu engelliyoruz:KK12: Aklına takılan ne olursa sorabilirsin. Bildiğim bir şeyse yardımcı olmaktan mutluluk duyarım. Bu arada Agnucaston kullanmıştım ama diğerini kullanmadım. Yumurtalar büyüdüğü için ağrı olabilir siz yinede sorun dr.unuza

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-12-2021

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 176 gün kaldı.

Bebeğinizin kalbi dördüncü ay boyunca günde yaklaşık 20-25 litre kan pompalayacaktır. Doğduğu zaman bu değer günde 280-300 litreye kadar çıkacaktır. Bu ay sonuna kadar rahminizin büyüklüğü kalça kemiğinizin sınırlarını aşacaktır. Bebeğiniz yeterince hareketli olsada hala onun hareketlerini hissedemiyorsunuz. Bunun sebebi bebeğinizin rahim duvarına henüz çarpmaması ve bunu yapacak kas gücüne henüz erişmemiş olmasıdır. Anneler bacak krampları yaşayabilirsiniz. Kramp oluştuğunda bacağınızı uzatmak yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Esrakcshn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2021
1.602
873
Başınız sağolsun bence salim kafayla mutlaka testi tekrarlatın. AMH baktırdınız mı? Ben 2018 yılında yaklaşık 8 yıldır doğum kontrol hapı ile korunurken nasıl olduysa gebe kalmışım. Ama 6. haftada düşük oldu. Kürtajdan sonra adet görmeden yeniden gebe kaldım. Sanırım vücudum artık anne olmalısın diyordu bana:KK48: Ama ondada sağlık problemi nedeniyle 19. haftada sonlandırıldı. Sonra 1 yıl kalamadım. 2019 Ocakta Dr.a gittiğimde erken menopoz başlangıcı dendi kendin kalamazsın dendi. Hemen takviye başlandı Şubat döngümde Klomen kullandım olmadı Mart döngümde Letrol kullandım gebe kaldım ama dış gebelik oldu. Sonra işte bu mart döngümde kendiliğimden gebe kaldım. Sadece tavsiyem şu kendinizi oyalayacak birşey bulun 10 ay vitaminlermiş, soğan sularıymış, macunlarmış, ovulasyon testleriymiş herşeyi yaptım olmadı ama son 2 ay hepsini bıraktım bebek düşünmeden ilişkiye girdim. Takip etmedim canımız istediğinde ilişkiye girdik ki gebe kaldığım ay 5-6 kere falan oldu. Hiç beklemediğim ay gebe kaldım. Aslında bıraksak gebe kalacağız ama sürekli düşündüğümüz için bunu engelliyoruz:KK12: Aklına takılan ne olursa sorabilirsin. Bildiğim bir şeyse yardımcı olmaktan mutluluk duyarım. Bu arada Agnucaston kullanmıştım ama diğerini kullanmadım. Yumurtalar büyüdüğü için ağrı olabilir siz yinede sorun dr.unuza
Öncelikle çok çok geçmiş olsun Rabbim tekrarını yasatmasin saglikla bebisi almayı ve ona güzel ömürler sunmayı Allahım size nasip etsin amh baktiricam ama henüz baldıran hastane bulamadım üni ve araştırmaya gidicem izmirde özeller ya yapmıyo ya fiyat vermiyor muayene desen ateş pahası 6 ay önce istanbuldan geldik orası aslında daha buyuk ve secenek cok bakalim amh degeri ve rahim filmi yaptırıcam inşallah ❤ inşallah bende tez zamanda hamile kalirim bu mutluluğu tadarim 🙏 banada dua edermisiniz lütfen hamile duası kabul olur derler 🎈