Fuzul evimle ilgili bilgiye ihtiyacım var.

Selmainces

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2017
81
48
36
Merhaba arkadaşlar fuzul evimden daha önce başvurup daire alabilen varmı acaba? bu sisteme ne kadar guvenebilirim.Basvurmak istiyorum bu sisteme ama araştırmama göre magdurda çok varmış birturlu emin olamiyorum.Yakin çevremde eski tarihlerde ev alan oldu yeni tarihlerdede araba alan oldu hiç sıkıntı yasamadilar. Şubelerine gidip bilgi alsak istesem kimse kendi sistemini kotulemiyeceginden bu konu hakkında görüşü olan arkadaşlara sormak istedim. Sizce guvenebirmiyim?

Ben fikrimce bu tarz oluşumlara pek güvenmiyorum, şikayetvar’da şikayetleri okumuştum bi dönem, pek inandırıcı gelmiyor
Bende o yorumlari okudum ama bu devirde banka kredisiylede bir ev almaya kalkışsan banka faizi ana para derken bütçeyi aşiyor ama bu şekilde olursa faiz olmadığından akıllıca geliyor ama birçok sebeple mağdur olanlarda var o konuma düşmemek adına bende celiskideyim.

Sanırım bankalar da ev kredisini çok düşük veriyorlar şu ara, 1 milyonluk ev için 500’den fazla peşinat olması gerekiyor diyorlar, çok zor haklısınız.. inşallah bilgisi olan arkadaşlar gelir🙏🏼

Aynen zaten benim ayda odeyebilcegim taksit fiyatı belli o taksit fiyatiylada zaten bankadan kredi asla çekemem bir eve kendi cabanla girsen taksitleri 6000 TL den basliyo oda en minimum ücreti bunuda her ay verebilecek insan çok az ondan zaten bu fuzul evimi düşündüm en azından taksit miktarını oturup belirleme şansın oluyomus öyle okudum.Ondan kafama yattı ama sıkıntı işte şikayetim var da yazanların yaşadığı problemleri yaşarsam korkusu bilmiyorum cesaret edemedim birturlu zaten ben basvursamda bir 15 yıl rahat taksit ödemem lazım bütçeme göre belki hayal ama işte adımı atsam 15 yıla gerceklesirmi fikrim yok.

Bakın bu sistemler artk enflasyon olunca mantıklı değil diye biliyorum en son arastrdktan sonra.
Mesela ben Eminevim 8 ay sonra kurada kesin çıkmalı düşünüyordum ki 2021 temmuzda enflsyn da böyle değildi. Sağolsun sitedeki Arkadaslar mantıklı değil bankadan aldığın faiz fazla görünse de 2 yıl sonra yaptığın ödemede para erir gibi şeyler söyleyince kredi ile aldım.
Tabi o zaman ev 450 bin kredi de 200bin TL çıkmıştı.( 7.yil vade 340 bin nerdese 2 katı ödeme olack ama evin değeri 1 yilda %300 arttı faizi kısa sürede almis oldum)
Şimdi küçük de olsa 2.el eve girip kredisini en iyi odeyecgn seceneklere bakmalisn.
Yoksa bankanin aldığı faizi dusunursen ev alamzsn

Zaten şuan bir yatirimlik param yok anca ayda odeyebilcegim 2 bin TL para verebilirim taksit olarak bu paraylada bir bankaya gidsem bana zaten kredi çıkmaz kesin zaten ev fiyatları da ortada ben ev hanımıyım anca ayda eşimden alcabildigim miktarı bağlayabilirim takside buda bankayla zor olur bende uzun vadeli olsun ama 2 bin 2 bin ödeyerek ayda belki bir ümit 15- 20 yıl sonra gerçek olur diye düşündüm hayalim çünkü eşime kalsa bir ev sahibi olmamız imkasizin Üstünde durum.İste çevremde bu sistemden araba ev alıp sorun yasamayanlar olduğundan acaba bir bakiyim diye araştırdım işte baya şikayet goruncede emin olamadim

Zaten şuan bir yatirimlik param yok anca ayda odeyebilcegim 2 bin TL para verebilirim taksit olarak bu paraylada bir bankaya gidsem bana zaten kredi çıkmaz kesin zaten ev fiyatları da ortada ben ev hanımıyım anca ayda eşimden alcabildigim miktarı bağlayabilirim takside buda bankayla zor olur bende uzun vadeli olsun ama 2 bin 2 bin ödeyerek ayda belki bir ümit 15- 20 yıl sonra gerçek olur diye düşündüm hayalim çünkü eşime kalsa bir ev sahibi olmamız imkasizin Üstünde durum.İste çevremde bu sistemden araba ev alıp sorun yasamayanlar olduğundan acaba bir bakiyim diye araştırdım işte baya şikayet goruncede emin olamadim
Ben o paraları 24 k gramlık külçe altın alırım kenara koyarım. 15 20 yılda kenarda paranız olur. Bu şekilde kör kuyuya taş atmazdim.

S Selmainces merhaba ben bir fuzul evden ev alan bir kişi olarak bir sakınca görmüyorum bende cok tedırgın olarak girdim 100 kişilik bir gruba yazıldım gecense mayıs veya hazıran olarak yazıldım 6 çekiliş de bana cıktı evi bulup alana kadar idare ettiler o zaman dek ödemeleri de ev cıkmamış gibi tasitle ödeme yaptım ben belkı sanslıydım erken cıktı giriş oldugum fiyata şimdi cıksa hiç birsey alınmaz​

Merhaba arkadaşlar fuzul evimden daha önce başvurup daire alabilen varmı acaba? bu sisteme ne kadar guvenebilirim.Basvurmak istiyorum bu sisteme ama araştırmama göre magdurda çok varmış birturlu emin olamiyorum.Yakin çevremde eski tarihlerde ev alan oldu yeni tarihlerdede araba alan oldu hiç sıkıntı yasamadilar. Şubelerine gidip bilgi alsak istesem kimse kendi sistemini kotulemiyeceginden bu konu hakkında görüşü olan arkadaşlara sormak istedim. Sizce guvenebirmiyim?
Kesinlikle katılmayın derim. Biz katıldık kurada keisnlikle çıkmıyor. 3 yıl sonunda ev alabilirsiniz dediler ama 3 yıl önceki tutarla 2 ev alabilirken 3 yıl sonraki tutarla ev almak imkasızdı. ödemeler o kadar yüksekti ki zaten ayrı olarak para biriktirmeniz imkansız hale geliyor. Dedikki arabaya çevirelim olmaz BDK izin vermiyor dediler. Arsaya çevirelim dedik olmaz BDK izin vermiyor dediler. Hiç bir konuda yardımcı olunmadı.Bizde paramızı çektik. İlk girişteki katılım parası yandı tabiki üstlerine kondular. İlk anlaşmayı yaparken bize yardımcı olan eleman 3 yıl içinde 10 kez değişti. Elemanları bile durmuyor siz düşünün . Biz hataya düştük siz düşmeyin.

X