Galiba ayriliyoruz :(

Fevri davranan taraf ayrilalim soyle boyle diyen ben olurdum genelde. Ilk kez ondan bosanalim kelimesi duymak beni sarsti sanirim
Nasıl hissetiriyormuş anlamış oldunuz. Birbirinize değer veriyorsanız, daha fazla yıpratmayın sevginizi.

Eksik bir sey yok aslinda. Biz yurtdisinda yasiyoruz burada sifirdan bir hayat kurmaya calisiyoruz ikimiz de 28 yasindayiz. Onun kendisiyle ilgili buyuk hayalleri var olmak istedigi gelmek istedigi yerler var. Fakat ben mezun oldum o hala okuyor, ne yapacagina bir turlu karar veremiyor kendisini hem kendisine karsi hem bana karsi cok yetersiz hissediyor. Ayda bir kez bir hafta depresyona giriyor ben ne yapacagaim ben cok basarisizim benimle evlendigine pisman misin minvalinde konusuyor. Sik sik bana onun hayatina ne kattigimi soruyor. Fakat o butun bu duygularla bogusurken benimle de her an patlamaya hazir. Yani bardagini neden biraktin ben sana birakma dedim beni adam yerine koysan birakmazdin beni dinlerdin derecesinde bilmem anlatabildim mi? Sen beni duymuyorsun sen beni anlamiyorsun diyor surekli. Ve ben hayir hayatim anliyorum soylediklerini anladim tamam bir daha olmayacak diyorum. Susuyorum asil sorunun ne oldugunu biliyorum ama hep susuyorum. En son kavgamizda ise sorun senin komplekslerin dedigim icin patladik gitti gibi bir sey oldu. Artik benim icin bitti sen beni en yarali oldugum yerden vurdun diyor sadece. Ve ben caresiz hissediyorum. sustuklarim icin suclu konustuklarim icin suclu her sey icin ben sucluyum sanki..
aslında bir nevi dediği doğru, siz onu tartışmada yaralı olduğu yerden vurmuşsunuz gerçekten. zaten kendini yeterince yetersiz hissediyormuş, söylemeymişsiniz de olurmuş. fakat iki taraftan baktığımda sizin için de zor bir durum. bence eşinizin dediğini uygulayın ve bir aile terapistine gidin. düzelmeyecek şeyler değil

Eksik bir sey yok aslinda. Biz yurtdisinda yasiyoruz burada sifirdan bir hayat kurmaya calisiyoruz ikimiz de 28 yasindayiz. Onun kendisiyle ilgili buyuk hayalleri var olmak istedigi gelmek istedigi yerler var. Fakat ben mezun oldum o hala okuyor, ne yapacagina bir turlu karar veremiyor kendisini hem kendisine karsi hem bana karsi cok yetersiz hissediyor. Ayda bir kez bir hafta depresyona giriyor ben ne yapacagaim ben cok basarisizim benimle evlendigine pisman misin minvalinde konusuyor. Sik sik bana onun hayatina ne kattigimi soruyor. Fakat o butun bu duygularla bogusurken benimle de her an patlamaya hazir. Yani bardagini neden biraktin ben sana birakma dedim beni adam yerine koysan birakmazdin beni dinlerdin derecesinde bilmem anlatabildim mi? Sen beni duymuyorsun sen beni anlamiyorsun diyor surekli. Ve ben hayir hayatim anliyorum soylediklerini anladim tamam bir daha olmayacak diyorum. Susuyorum asil sorunun ne oldugunu biliyorum ama hep susuyorum. En son kavgamizda ise sorun senin komplekslerin dedigim icin patladik gitti gibi bir sey oldu. Artik benim icin bitti sen beni en yarali oldugum yerden vurdun diyor sadece. Ve ben caresiz hissediyorum. sustuklarim icin suclu konustuklarim icin suclu her sey icin ben sucluyum sanki..
Kompleksli degıl aslında, kolay şeyler yaşamıyor ama sende yaşamıyorsun. Onun acısından henüz bır başlangıc yapamamış kafası karışık depresyon, stresli ,kaygılı ve yetersiz hıssedıyor. Hem sana hem kendıne karşı yetersizlik hıssedıyor. Bunlarla başa cıkabılmek kolay degıl. Sizinde sureklı bunları taşımanızda kolay degıl. Ama bitirecek bır durumda degılsınız. Sizde stres yapıyorsunuz onunla bırlıkte. Bırde şu an bıtırırsenız onun ıcın cok daha zor bır durum. Belkı intihara kadar gidebilir. Ama sız onu psıkologa yönlendırebılırsınız, kafasını toparlar ve tam olarak ne yapmak istediğine, nasıl başlamak ıstedıgıne ve nerde olmak ıstedıgıne dogru bır adım atar. Sızı yoran bır yerde onun negatif enerjisi ve sureklı onu toplamaya calısmak. Haklısınız depresif biriyle yaşam zordur. Ama boyle ruh hali olan birine konuşurken de dikkat etmek gerekiyor zaten kendını yeterince silik hıssedıyor ve size deger verıyor kı cok kırılmış. Guzel bı evlılıgnız var ama uzman degılsınız . Psıkolog ilgilensin. Ben uzuldum eşinize ama kadın olarak sizinde yorgunluğunuzu anladım. Ikınızde çok şanslısınız, sen onu anlamışsın neyı neden yaptığını ne dusundugünü gözlemlemışsin. Bırbırınıze haksızlık yapmayın, yazarken birbirinize değer verdiğiniz anlaşılıyor, herşeyın bır cozumu var bu bir süreçde geçici. Eşinin yanında ol, sende onunla birlikte bu süreçte destek alabılırsın. Tabı birde bu durumu taşımak zorunda degılsın ama evlılık de böyle bırsey ıyı günde kötü günde sorunlar aşıldıkca olgunlaşıyorsunuz ve sevginiz güçleniyor.

Erkeğin de komplekslisi hiç çekilmiyor 😒 yani evet içindeko yetersizlik duygusu onu dürtüsel davranmaya sevk etmiş olabilir ama bunu sizin ifade etmeniz kırıcı olmuş. Terapistten duysa hak verebilirdi belki ama eşinden duyması yetersizlik hissini körüklemiş. İletişim sorunlarını çözmenin yolu çift terapisi olabilir pekâlâ ki eşiniz de kestirip atmamış çözüm arıyor gibi anladım. Biraz kendi hâline bırakın, çift terapisi alın sonrasına bakarsınız.

Kendisini eksik hissedecekse niye evlenmis ?

Sizde bazı şeyleri büyütüyorsunuz gibi geldi konunuzdan . Tabi ne yaşadığınizi en iyi siz bilirsiniz . Terapiste gitmek çok güzel fikir . Sorunlarınız çözülmeyecek şeyler değiller .

valla duşu indirmek yerine birlikte duşa girseniz daha iyi olurdu.

kocalar ilişkide erkekliğini kadınlar da kadınlığını tamamen hissettikçe mutlu oluyorlar.

bence de evlilik terapisti size iyi gelecek.

Bir şeyi çözememiş, bir davranışınızı. Bu yüzden sakinlesemiyor. Her kavgada bunların hıncını almaya çalışıyor. Mantıklı öneri yapmış, bugün terapist bakın. Gidin bakalım ne diyecek.

X