galiba bunalımdayım

dglsmk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2020
6
0
33
hayırlı aksamlar
nasıl başlasam bilmiyorum çok aşırı boşluktayım en son burda bir kaç kişi görünce belki rahatlarım diye yazmak istedim.
aşırı bir bunalımdayım kendımı tanıtayım hareketlı gulen bırıyım cevrem boyle bılıyor üniversite mezunuyum gorevımın basındayım dogum ıznıne ayrıldım
koyde oturuyoruz annem pasıf bır kadın babamın aılesınden durmadan dayak yemıs kendı aılesı arkasında durmamıs babamın da konusma hakkı olmadıgı bır yasamları vardı dedem sırf keyıf olsun dıye annemı doverdı eskı kafa en buyuk abımı annemın elınden almıslae anne dedırtmeyıp gelın dedırtmısler annem kızmasınlar dıyerek durmadan ıs hızmer yaptı onlara hep bastırılmıs ve bızım ıcın kalmıs burda abımın kalbı delın oldugu ıcın bırakamamıs ıkı abım var bn tek kızım annem bn kucukken 8,9 yaslarındayken kalp krızı gecırdı ve bılıncını kaybettı bızlerı tanımadı evdekı ısılero babam abılerım bn yaptık yemek yapmayo o zman ogrendım dedem durmadan baskı halındeydi annemden babamın bosanmasını ıstıyordu uvey babaannemın kızını getırmek ıstıyordu babam yapmadı ben ortaokula abılerım lıseye baslayınca yurtlara verdı annem bazen anı patlama yasayıp kesıcı alet atabılıyordu durmadan yatıyordu benı bıraktıgında alacagım demıstı cuma bekledım babamın herkez gıttı gelmedı almadı suan normal gelmeyebılır ama o zman nobet sıstemı vardı buyukler kendı tutamadıgı nobetı bız kucuklere tuttururdu aylarca 12-4 gece nobetı tuttuğu mu bılıyorum ve hala gece olunca korkarım canları ıstesın kogusumuza gelır uzerımızde saatlerce cekırdek cıtlatıp tukurebılırlerdı bırgun tuvaletın bırı tıkanmıstı 2. kat tuvaletı pet atılmıs 8.sınıfından x öğrencı arkadaslarıyla kımın hasta oldugunu öğrenmek ıcın kızların ozel bolgelerıne bakıyorlardı yada banyoda rahatszı edıp perdesını acıyorlardı ıyı yonlerı de vardı ama ıste cocuk aklı beynım bunlara kodlanmıs herkez ailesının yanına gıdınce sarmalar dolmalar yaparlardı bnm tek duam hafta sonu gıdınce cok bulasık olmasın ev toplu olsun artık yanık tava yıkamaktan mıdem bulanırdı ortaokuldayken abım kanser oldu kaybettık annem yenı yenı kendıne geldı sahıp cıktı bıze okul bıtınce ara verdım annem hamıleydı doktor ya bebek ya anne vefat eder dedı annem dogum yaptı şükür ıyıyıdı küçüğüme baktım sonra gene yurda gıttım lıse ıcın abımın ılaclarına cok para gıttı hersey sattık abım vefat edınce halam bıle verdıgı parayı ıkıncı gun ıstedı hersey kotuye gıttı babam pazarcının yanında calsımaya basladı haftalık 20 lıra kazanıyordu onuda bana verıyorlardı 4. sınıfta dersaneye ıl merkezıne gıdıyordum yıyecegıde sebzecı verıyordu zar zor okuttular abım üniversite okurken ınsaatta calısmıs yada ozel ders vermıs abım cok calıskan bırıdır elınden gelenı yaptı o koyden cıkalkm dıye babam benım gıbı olmayın derdı lıse sonda arkadasım vasıtası ıle bırıyle tanıstım telefondan cok sevdım askı o zman ogrndım görmeden mal gıbı sevdım üniversiteyı kazandım en büyük abımde unı sondaydı bn 1 deydım farabıyle aynı üniversıtede okuduk bır sekılde erkek arkadasım duyuldu babam gondermek ıstemedı babam korkuyordu dedem benı evlendırmek ıstıyordu bu orosbu olacak gelecek dıyordu dedeye bak :) abım baba yapma bn kefılım dedı gıttım ayrıldım babam yolladı okul son sınıftayken durmadan ulasmaya çalıştı o cocuk sonunda dayanamadım gene ılk askımdı buda benım hatam o okumuyordu elımdne gelenı yaptım okuması ıcın lıseye kayıt ettım sertıfıkalar aldırdım okul bıttı aıleme dedım babam arastırmıs ıpsız sapsız demısler onlar yok dedıkce bn dahada ıstedım kazandım kpss gıttım baska sehre görüşüyorduk yasımda ılerlıyordu 6 ev degıstırdım aılem yanıma gelemdı bırıne hırsız gırdı bırı ev arkadasım takıntılıydı bırı sevgılısını almıs eve 40 yasında adamdı amcaydı daha dogrusu sabah bır geldım adam sortla bırı evlendı bırı tayın cıktı derken 3 yılda altı ev degıstırdım tabı erkek arkadasım bn atanınca degısık davranmaya basladı vardı üslupsuz bırıydı ama hakaretler arttı tehtıtlee arttı durmadan agır konuşuluyor baskı yapılıyor ve bunların hepsını sevgıden yaptıgını beyan edıyor yıl gectıkce artık dayanma gucum kalmadı toplantı oluyor gırmezsın edemezdın kendısını yetersız hıssetmeye basladı ıse gırınce artık paranda var gel hep gel modunda yada kacalım edelım bunu dıyor bn aılemı asla cıgneyemyecegımı anlatıyordum artık o kadar kotuydu durmadan durmadan hakaret kufur akla alınamayack tehtıtler bırsey oldumu dırek iş yerıme gelmesı yasadıgımız sehır arasında mesafe vardı ama sırf goz dagı vermek ıcın gelıyordu gızlı gızlı takıp edıyordu artık korkmaya basladım ayrılırsan aılemı oldurecegını soyluyordu bulundugum yerde bır kac tanımadıgım adam takıldı pesıme kendı evımı bulmasınlar dıye arkadasımda kalmak zorunda kaldım o detayı demıyorum bıle bır gun gene geldı telefonumu aldı benı sokaklarda saatlerce aglattı rezıl oldum ve yuzube kezzap doksem kımın haberı olur hayatını mahvederım dedı aglamaktan bıtap dusmusum bıraktı sonunda tamm dedın artık bıtırecektım plan kurdum barısalım dedım gonderdjm bunu telefon bozuldu dıye faceden arada gırıyormus bılgısayarsan gıbı yaptım bu surecte evımı ıs yerımı yenı hat hersey ayarladım ayrılmak ıstıyorum arama dedım kufur hersey saydı sonunda bana kızlığını ver dedı bn ıste orda bu adamın benı öldürebileceğinı bıle düşündüm aıleme bırının rahatsız ettıgını soyledım hattıda kırdım hersey kapattım tek uyuyamayan bn tek basıma eve cıktım bır yıl sonra bır polıs cıktı aılemle tanıstırdım hersey olacaktı sonra hızlı davrandım dedı benı oylece bıraktı agladım gıttıgıne degıl benı bulduğuna boyle seylerın sonra esım cıktı karsıma dunyanın en ıyı en ıyı adamı askerdı aılem esımı cok sevdı be basımdan gecenı anlatımevlendık o eskı kurtulmaya calıstıgım adam dugunume cıcek yolladı esım arkamdayım korkma dedı panıkten oluyordumo polıs olan ıse tekrar nısanlıyken geldı ama nısanı duyunca hakaretler vs ettı dert ne anlamadım neyse esımle gayet guzeldı benı anlıyor benı cekıyordu bu surecte asırı sınırlı olmustım yakınlarıma esımle cocuk ıstıyorduk oldu 4.5. ayda dort bucuk bes aylıkken olamayacak oldu esımın surıyeye tayını cıktı bn bılmıyorum krız gecırdum aglamaktan cok kotu oldum esımın aılesıyle ılk kotu seyler yasadık ama sonra normal donduk esım dengeyı buldu sagolsun esım gıttı ben toparlayamadım ıkı ay kımseyle konusmadım annemlerde kaldım durmadn agladım babamdan bırsey ıstemek bıle benı cok uzuyordu karnım burnunda babamın yanına gelmıstım esım surıyede kalbım sankı ıkı tas arasında kalmıs gıbıydı arkadasım dostum akrabam herseyım gıtmıstı o gelecek dıye bır saat oncesınden kalbım yerınden carpard sonra bebek 36 haftalıkken benı zehırleyıp beynıme pıhtı atıyıe böbreklerımı olduruyormus acıl aldılar esım olmadan dogum yaptım bnden beterlerı var evet ama atlatamadım dogumdan bellı sure sonra esım gıttı kalakaldım bebekle evet bıraz daha ıyıyım hamılelıgıme gore ama dusunun ntsy gırerken bıle aglıyordum kan. testınde bıle aglıyordum psıkolojım o kadar bozulmustu yılarım yorgunluguda vardı sımdı bebısım 2 aylık dıyeceksınız cocugun var su bu ama gıttıgı yer surıye herkes rahat yatarken onlar suan sogukta lar bn ona kıyamazken o botlerın ıcınde ayakarlı param parca oluyor arkadaşı bombadan patlamıs parcalarını topladılar esı goremedı bıle evet hepımız ölecegız ama bu zor gelıyor esım ordakı durumlara ragmen bn ona olacakken o bana oluyor farkındayım bununda ama durduramıyorum kendımı toplayamıyırum ıse baslayacagım bır kac hafta sonra belkı duzelırım dıyorum aılemleyım bır odanın ıcınde bunaldım kendı evıme geçince belkı normal olur dıyorum esım ıkı yıl orda nasıl demek ıstemıyorum keske demek ıstemıyorum ama beynım yoruldu özlüyorum cok ozluyorum cocugumuz vsr daha dık durmaylıyım ama ona cok ıhtıyacım var korono yuzunden ızınlerde kapandı oda bızden ayrılırken cok agladı onada uzuluyorum bebısten ayrı babasıda erken vefat etmıs kımse yok cocugunun en guzel zamnalarında yok o hep ıyı düşün dıyor onu uzmemek ıcın telefonda aglamıyorum ama gece tek uyumak onsuz cok uzuyor bnı kalp yoruldu sankı cok yazdım kusura bakmayın 😔

Son düzenleme:
Allah yardımcınız olsun. Uzun biraz ve noktalama işaretleri yok. Gözlerim ağrıdı okurken. Malesef kimsenin hayatı dört dörtlük değil. Herkesin sıkıntıları var. Sizde tez zamanda bu günlerinizi atlatır huzura kavuşursunız.

Allah yardımcınız olsun. Uzun biraz ve noktalama işaretleri yok. Gözlerim ağrıdı okurken. Malesef kimsenin hayatı dört dörtlük değil. Herkesin sıkıntıları var. Sizde tez zamanda bu günlerinizi atlatır huzura kavuşursunız.
normalde dılcıyım etmem gerek ama ona bıle üşeniyorum ınsallah 😔

Psikolojik destek alin desem köyde yasiyorsunuz. Bence ailenizin yaninda olmak da size iyi gelmiyor. Kendi eviniz yok mu su anda
evim merkezde doğum için geldım alemin yanına eşimin orda olması hersey eskı duzenıne sokuyor yoruyor benı onun gıbı cok ana kusuzu var ama bılmıyorum yanı bunu kelımeye dökmek cok zor

biliyorum alıyorum ama eşimin orda olması herseyi geri eski duzenıne yokluğuna sokuyor
Biraz daha okudum konunuzu. Eski ask hikayelerinizi de anlatmışsınız. Sizin çok boş vaktiniz var sanirim. geçmişe anlamsız şekilde yonelmissiniz. En büyük düşmanlığı kendinize siz yapiyosunuz. Gerekirse koktorunuzla konuşun ilacinizin dozunu arttırın. Bu nedir böyle yahu. Agladiniz ettiniz geçmişte kaldı çocuğunuz için sağlam durun bazı şeyleri kabullenin artık. Kocanizin mesleği bu bakabilirsiniz ki evlenmeden önce biliyodunuz. Allah sıralı ölüm versin şuan Suriye'de sistematik bı çatışma yok kendi kendinizi karartmayin. Bu lafı etmem size çok acı gelicek ama hepimizin bir gün kocası annesi babası ölücek. Hayatınızdaki gerçeklerle barışın. Bu size çok acı veriyosa kocanizla meslek değişikliği üzerine karar almaya çalışın. Ama mutlaka uğraşlar edinin derim.

Biraz daha okudum konunuzu. Eski ask hikayelerinizi de anlatmışsınız. Sizin çok boş vaktiniz var sanirim. geçmişe anlamsız şekilde yonelmissiniz. En büyük düşmanlığı kendinize siz yapiyosunuz. Gerekirse koktorunuzla konuşun ilacinizin dozunu arttırın. Bu nedir böyle yahu. Agladiniz ettiniz geçmişte kaldı çocuğunuz için sağlam durun bazı şeyleri kabullenin artık. Kocanizin mesleği bu bakabilirsiniz ki evlenmeden önce biliyodunuz. Allah sıralı ölüm versin şuan Suriye'de sistematik bı çatışma yok kendi kendinizi karartmayin. Bu lafı etmem size çok acı gelicek ama hepimizin bir gün kocası annesi babası ölücek. Hayatınızdaki gerçeklerle barışın. Bu size çok acı veriyosa kocanizla meslek değişikliği üzerine karar almaya çalışın. Ama mutlaka uğraşlar edinin derim.
bazı şeyler bazı seylerın bırıkıntısı olabılıyor bende bilıyorum çoçugum var o yüzden toplamaya çalışıyorum kendımı ılac kullanmıyorum bebegımı emzırıyorum doz artınca uyku verılınce bırseyler duzelmıyor surıyeye gıttınız mi? orda ne oldu bılıyor musunuz ? Evet iş değişikliği istedık o da bende ama askerıye de bellı yıl tamamlanmayınca terke etme olmuyor bıraz arastırabılırsınız bunu yanı akıl vermek ıcın degıl var oldugunu kanıtlamak ıcın söylüyorum evet herkes olecek olum haktır ama nasıl öldüğüne bağlı demek sıze kolay anlıyorum sızıde destek olmayı sert sekılde soyleyınce kendıme gelmemı saglamak ıcın dıyorsunuz ben kendımın olayların farkındayım ama buna engel olamıyorum bunu anlatamıyorum yıne uzun yazdım özür dilerım

bazı şeyler bazı seylerın bırıkıntısı olabılıyor bende bilıyorum çoçugum var o yüzden toplamaya çalışıyorum kendımı ılac kullanmıyorum bebegımı emzırıyorum doz artınca uyku verılınce bırseyler duzelmıyor surıyeye gıttınız mi? orda ne oldu bılıyor musunuz ? Evet iş değişikliği istedık o da bende ama askerıye de bellı yıl tamamlanmayınca terke etme olmuyor bıraz arastırabılırsınız bunu yanı akıl vermek ıcın degıl var oldugunu kanıtlamak ıcın söylüyorum evet herkes olecek olum haktır ama nasıl öldüğüne bağlı demek sıze kolay anlıyorum sızıde destek olmayı sert sekılde soyleyınce kendıme gelmemı saglamak ıcın dıyorsunuz ben kendımın olayların farkındayım ama buna engel olamıyorum bunu anlatamıyorum yıne uzun yazdım özür dilerım
Ben özür dilerim sert olduysa. Çocuğu sütten kesinceye kadar sabredin sonra ilaca başlayın. Yakın zaman öncesi panik ayağım vardı mide sorunum yüzünden içemiyodum. Benim faydasını gördüğüm şeyler her akşam sarı kantaron çayı içmek ve dram dizisi filmi müziği kitabına yönelmemek. İç açan güldüren ne varsa bunlara yönelin. Komedi dizim var benim içim sistikce onu açar izlerim. Yalnız hissettikce kedime sarilirim. Allah mutlu etsin

Ben özür dilerim sert olduysa. Çocuğu sütten kesinceye kadar sabredin sonra ilaca başlayın. Yakın zaman öncesi panik ayağım vardı mide sorunum yüzünden içemiyodum. Benim faydasını gördüğüm şeyler her akşam sarı kantaron çayı içmek ve dram dizisi filmi müziği kitabına yönelmemek. İç açan güldüren ne varsa bunlara yönelin. Komedi dizim var benim içim sistikce onu açar izlerim. Yalnız hissettikce kedime sarilirim. Allah mutlu etsin
bende evıme geceyım belkı toparım dıye düşündüm sadece bu ıkı yıl aklıma geldıkce ıstemsız oluyor amın cümlemizi mutlu etsın inşallah allah şifa versin

Bu dönem bunalıma girmeyen yok.sizde ekstra durumlarda var.internetten bir çok psikoloğu videosu var izleyip kendinizi tedavi edebilirsiniz belki.deneyin ne kaybedersiniz?

Sarı kantaronu nasıl kullandınız? İyi geldi mi?

Sarı kantaronu nasıl kullandınız? İyi geldi mi?
Her akşam iki çay kaşığı çaya bı fincan aralıksız içtim. Fazlası kesinlikle zararlı ve akşam içilmeli mutlaka. Çok etkili bi çay olduğu için gündüz içerseniz güneşe çıktığınızda cildinizde leke bırakır. Ve bunun yanında fondü takimi aldım kensime buhurdan gibi kullanmak için. Lavanta yağı damlatıp bulunduğum ortami kokuttum. Lavantanin da sakinleştirici özelliği vardır. Sarı kantaronu pek içmiyorum artık ilaçla beraber kullanilmiyo önemli bı detay. Artık lavanta kokutmaktansa her duş sonrası yuzumu lavanta yağıyla nemlendiriyorum onun kokusu hep burnuma geliyo. Bunlar gerçekten kucumsenmiycek kadar etkili insanın hayatında. Siz yeter ki iyi olmayı isteyin

Her akşam iki çay kaşığı çaya bı fincan aralıksız içtim. Fazlası kesinlikle zararlı ve akşam içilmeli mutlaka. Çok etkili bi çay olduğu için gündüz içerseniz güneşe çıktığınızda cildinizde leke bırakır. Ve bunun yanında fondü takimi aldım kensime buhurdan gibi kullanmak için. Lavanta yağı damlatıp bulunduğum ortami kokuttum. Lavantanin da sakinleştirici özelliği vardır. Sarı kantaronu pek içmiyorum artık ilaçla beraber kullanilmiyo önemli bı detay. Artık lavanta kokutmaktansa her duş sonrası yuzumu lavanta yağıyla nemlendiriyorum onun kokusu hep burnuma geliyo. Bunlar gerçekten kucumsenmiycek kadar etkili insanın hayatında. Siz yeter ki iyi olmayı isteyin
Evet bende passiflora ile melisa kullanıyorum, sabah passiflora akşam melisa şeklinde epey faydasını gördüm. Lavantayı bende aldım ama gardrobuma damlatıyorum şimdilik. Bunun dışında papatya aldım ama henüz kullanmadım. Arada adaçayı tüketiyorum, melisaya ara verdiğim zamanlar. Bu sarı kantaron çiçekli olandan mı yoksa tohum gibi olandan mı? Bende demet şeklinde var çiçeği ve sapıyla beraber şu fotodaki gibi
sari-kantaron-otu-2-bag-160-gr-kc3663423-1-7da04f53c6cc4aa892bbc39200dca276.jpg

Evet bende passiflora ile melisa kullanıyorum, sabah passiflora akşam melisa şeklinde epey faydasını gördüm. Lavantayı bende aldım ama gardrobuma damlatıyorum şimdilik. Bunun dışında papatya aldım ama henüz kullanmadım. Arada adaçayı tüketiyorum, melisaya ara verdiğim zamanlar. Bu sarı kantaron çiçekli olandan mı yoksa tohum gibi olandan mı? Bende demet şeklinde var çiçeği ve sapıyla beraber şu fotodaki gibi
sari-kantaron-otu-2-bag-160-gr-kc3663423-1-7da04f53c6cc4aa892bbc39200dca276.jpg
Benim aldığım aktardan toz halinde alıyorum sapsız. Ama böyle saplı daha güvenilir doğal olup olmadığını anlayabilmek icin

Annenizin yaninda kalin ya da kayinvalide varsa belki esiniz gelinceye kadar sizle kalir cocuklada yalniz kalmamis olursunuz. Allah yardimciniz olsun

X