Galiba sinir hastası olma yolunda emin adımlarla ilerliyorum

imran

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2008
145
0
merhaba meltem hanım, ben imran 21 yaşındayım ve 2,5 yıllık evliyim 1yıldır bir çocugumuz olsun istiyoruz ama malesef.benim pko im var ve tüplerim kapalıydı geçtigimiz temmuz ayında laparoskopi olmama ragmen hala bebek sahibi olamadık doktorum bende bir sorun kalmadıgını söylüyor.eşimin spermiyogram sonucu pek iyi çıkmadı onu ürologa gitmeye ikna edemiyorum.fazla üstüne de gidemiyorum.son zamanlarda eşimde cinsel isteksizlik başladı onunla konuşmaya çekiniyorum çünkü onu kırmaktan ve beni yanlış anlamasından korkuyorum.bu durumdan çok rahatsız oluyorum eşime de kızıyorum kendime de kızıyorum ama hep içime atıyorum.ikimizde tedavi görmeliyiz ama hep ben tedavi görüyorum, bana tamam bende gideceğim diyor ama hep bir mazeret uyduruyor ve erteliyor.ona tepkimi tedaviyi bırakarak göstermeye çalışıyorum ama hala beni anlamıyor şuanda ikimizde bebegimiz olsun istiyoruz ama ikimizde tedavi görmüyoruz.bu duruma üzülüyorum ama bişeyler yapamadıgım için kendimi suçluyorum.

son zamanlarda uykusuzluk,baş agrısı,baş dönmesi,sinirlendigim zamanlarda titreme, nefes darlıgı, kapalı ortamlarda kalamama,herşeye alınganlık,ölüm korkusu,herşeyden ve herkesden uzaklaşma istegi başladı.sizce ben böyle devam ederse sinir hastasımı olacagım.bana yardımcı olun lütfen.

Kendinizi suçlamaktan vazgeçin. Şu anda eşinizi sabırla beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey yok. Çok çok gençsiniz. Bu konuda bu kadar acele etmenizi gerektirecek bir durum yok. Sakinleşin.
Sinir hastası olmazsınız, ama tıpkı şimdi yaşadığınız gibi muhtelif psikolojik zorluklar yaşarsınız.
Eğer kendi başınıza sakinleşmeyi başaramıyorsanız, yakınınızda bulunan bir meslektaşıma başvurun.
Sağlıkla,
Dr. Meltem

meltem hanım dün psikiyatr a gittim depresyon ve panik atak oldugumu ögrendim 6 aylık bir tedaviye başladık.umarım hiç birşey için geç degildir.ilgilendiginiz için çok teşekkür ederim.

X