Gamze akbaş için yardım-

pinarkaracar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2011
180
1
Tesadüfen sosyal paylaşım sitesinde tanıdım Gamze 'yi.
Oğlu için bir blog yapmış,hatıra kalsın diye...

Çünkü İlik Kanseri.Şu an internette kendisi için bir kampanya düzenleniyor.

İzmir Dokuz Eylül Üniv. HAst. Onkoloji bölümünde, tedavisi için A RH + kan vermek gerekiyor.Ve İlik nakli gerekli. İlik nakli için donör aranmaya pazartesi günü (13.02.2012) günü başlanacak.

Aşağıda ilgili siteleri veriyorum.
Okudukça siz de benim gibi birşeyler yapmak isteyeceksiniz.Gözyaşlarınızı tutmayın.

Bir masalla ayrıldım yavrumdan « SENİNLE YAŞAYALIM:)

Gamze Icin..

Son düzenleme:
Yüreğini çok seviyorum :KK69:

Yardım etmeyi çok isterdim ama biliyorsun sağlık sorunlarımı :KK5: uysa da bi işe yaramaz heralde :44::KK25: kalbimi acıttın gece gece:KK43:

Allah yardımcısı olsun

İstanbul'dayım.. Kan grubum B+ ve bu dönem aynı illet hastalık ile savaşan arkadaşımın kardeşi için lazım olacak diye kan veya trombosit veremiyorum aslında.. Donör olmak için aynı kan grubuna mı sahip olmak gerekiyor bilen var mı?

Lutfen Gamze'ye yardim edelim. Onu tanimiyorum ama bir haftadir ogluna yazdigi yazilari okumaktan gozlerim sisti. Kan grubu ne benim ne de esiminkiyle tutmuyor. Yoksa seve seve verirdim trombosit ya da ilik.

Ben ileri derecede anemigim ipek benden almiyorlar kan esim de kizilay donoru duzenli olarak kan veriyor zaten hatta ihtiyac halinde gidip kizilaydan kan alma hakki da var bu nedenle. Ama ilik ve trombosit icin kan uyumu gerekmiyor muymus? Ben gerekiyor saniyordum. Hemen veririm o zaman

Sevgili anne adayları

İçimizi sızlatan bu durumda birkez daha ,kordon kanı uygulamasının önemini anlamış bulunmaktayım.,
Eskiden çok pahalı ve tek bir yerde yapılıyordu.

Günümüz koşullarında çok pahalı olmadığını biliyorum.Bebeğin doğar doğmaz göbek bağından alınan kordonkanı,geleceğin sigortası diye düşünüyorum.Sadece bebeğiniz için değil,aileden herhangi birininde olabilir.

Birgün bebeğim olursa ne yapıp edip bu uygulamayı yaptırıcam.

Gamze ile ilgili

https://www.facebook.com/groups/317716361612182/318595904857561/?notif_t=group_activity

Twetir da #gamzeiçin1tüpkan

offf çok kötü oldum yaaa:KK43:
ALLAHIM gamzeyi sevdiklerine minik yavrusuna bağışla
ALLAH acil şifalar versin inşallahh aminnnn:KK43:
ALLAH bütün hastalara yardıma ihtiyacı olanlara yar ve yardımcı olsun acil şifalar versin RABBİM sen büyüksün:KK43:

Son düzenleme:
Evinden ayrılışı geldi gözüme.. ağlamamak elde değil.. insanın canının etinin acımaması elde değil... trombosit bağısında özellikle erkeklerin damar yapısı daha uygun oluyormuş eşim bir keresinde donör oldu oradan biliyoruz lütfen kan grubu uyanlar ve uygun şartları taşıyanlar bu melek yüzlü anneye yardım etsin... eşimin bağış yaptığı 11 yaşındaki yavrucak diğer donörler sayesinde çokk şükür iyileşip normal hayatına döndü şimdi 15 yaşında...Rabbim aynısını Gamze yede nasip eylesin... bol bol dua edelim arkadaşlar........

Tedavi esnasında sürekli A Rh + kan grubundan trombosit ihtiyacı doğacak. Trombositin yararlılık süresi sadece 4 gün olduğu için yanlızca ihtiyaç hasıl olduğu anda vermek önemli. Bu nedenle kan grubu A Rh + olan kardeşlerimiz ihtiyaç anında aranmak üzere isim soy isim ve telefon numaralarını gamzeakbasicin@gmail.com bırakabilirler. Bir kez trombosit için kan verenden bir daha üç ay trombosit alınmıyor.
Trombositlerinizi Dokuz Eylül Üniversitesi Hematoloji Servisi Onkoloji 1. kat.ta yatan Gamze Akbaş adına vereceksiniz.

İlik nakli için ,hangi kan grubu olursa olsun bağışta bulunabilir.

Bunu için yapmanız gereken 1 tüp kan vermek ve gönüllülük formu doldurmak.
Doku bilgileriniz ilik bankasında muhafaza edilir.GAmze yada bir başkası için uyumlu ise tarafınıza bilgilendirme yapılır.

İşte o zaman, milyonda bir ihtimal olan mucize gerçekleşir.eğer hala gönüllülükten vazgeçmediyseniz ilik nakli için 1 kaç saat yada bir gününüzü
ayırmanız gerekir.

Önemli olan ilik bankasında çok verici olması,ne kadar çok verici o kadar şans !!!

şuan disko kralında gazmeye destek olmak için bir aradalar

Allahım sen yardım et yarabbim atakan için...

ağlamaktan bittim bittim

Kan grubum tutuyor , İstanbuldayım .. Sağlık sorunum yok ..
Neden olmasın tek yapmam gereken çapaya gidip kan vermek ..
Belki bi anneye faydam dokunur, kimbilir ..