Gastrit dayanamıyorum

blueangel42

Yeniden aynı heyecan aynı mutluluk
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2008
505
96
Kızlar durumum hiç iyi değil.4 aydır midede aşırı gaz ve kalp çarpıntısı yaşıyorum.Gerekli tüm testler yapıldı.Kardiyolojiden,tam kan,ultrason,endeskopi,kolonoskopi.Teşhis antral gastrit ve spastik kolon.Midemi sanki istemsizce ben kasıyorum.Hayattan bezmiş haldeyim.Ruh halim de berbat hicbir seyden zevk alamıyor digru duzgun yemek yiyemiyorum.İnternette gastrit ile ilgili bakmadığım,okumadığım tavsiye kür kalmadı.Hangisini yapacağımı şaşırdım.Bu durumu yaşayan ve atlatan arkadaşlarımdan yardım istiyorum.Sanırım benimki biraz da stresten çünkü canım sikıldığı zamanlarda midemi istemsizce kasıyorum ve bu seferde yoğun gaz ve şiddetli kalp çarpıntısı.Cvplarınızı dört gözle bekliyor olacağım.

Kızlar durumum hiç iyi değil.4 aydır midede aşırı gaz ve kalp çarpıntısı yaşıyorum.Gerekli tüm testler yapıldı.Kardiyolojiden,tam kan,ultrason,endeskopi,kolonoskopi.Teşhis antral gastrit ve spastik kolon.Midemi sanki istemsizce ben kasıyorum.Hayattan bezmiş haldeyim.Ruh halim de berbat hicbir seyden zevk alamıyor digru duzgun yemek yiyemiyorum.İnternette gastrit ile ilgili bakmadığım,okumadığım tavsiye kür kalmadı.Hangisini yapacağımı şaşırdım.Bu durumu yaşayan ve atlatan arkadaşlarımdan yardım istiyorum.Sanırım benimki biraz da stresten çünkü canım sikıldığı zamanlarda midemi istemsizce kasıyorum ve bu seferde yoğun gaz ve şiddetli kalp çarpıntısı.Cvplarınızı dört gözle bekliyor olacağım.

Psikiyatriye de mutlaka gidin. Bildiğim kadarıyla bu durum için olan ilaçlar da var, rahatlatmak amacıyla.

Onun dışında ben 7 yıl önce 10 kilo verecek kadar ciddi mide rahatsızlıkları geçirmiştim. Kudret narı macunu almıştım aktardan, zeytinyağlısı değil de ballısı vardı. O bana inanılmaz iyi gelmişti. O kadar ilacın yapamadığını, kudret narı macunu yapmıştı. Bir araştırın isterseniz.

Psikiyatriye de mutlaka gidin. Bildiğim kadarıyla bu durum için olan ilaçlar da var, rahatlatmak amacıyla.

Onun dışında ben 7 yıl önce 10 kilo verecek kadar ciddi mide rahatsızlıkları geçirmiştim. Kudret narı macunu almıştım aktardan, zeytinyağlısı değil de ballısı vardı. O bana inanılmaz iyi gelmişti. O kadar ilacın yapamadığını, kudret narı macunu yapmıştı. Bir araştırın isterseniz.
Evt onu da aldım henüz yeni kullanmaya başladım.Aksu vital inkini aldım balli olan.Umarım iyi gelir banada.Sigara kullanıyorum o zamanlar daha çok geriliyor gaz doluyorum.İcmesemde çok rahatlayamıyorum.En azından azaltayım.Belki daha iyi olur.

Kızlar tavsiyesinize ihtiyacım var.Aynı sıkıntıyı yaşayıp atlatan birileri umarım okur konumu.

Bu hastalığın en büyük sebebi stres kendimden biliyorum...sabaha kadar kıvranmalar ağrılar kaynar sular derken şimdi hiç birşeym yok çok şükür...neden oldu nasıl geçti söyleyim..eşimle sevgiliyken ve nişanlıyken çok sıkıntılıydı olackmı olmayackmı nasıl olck ya öyle olursa ya böyle olursa bi ton karamsarlık ce sonuç reflü gastrit midede yara...sonra evlendik evimize geldik hop ben bi rahatla ne ağrı ne sızı...yani öncelikle beynini bi rahatlatn sonra midenizi..

Evet haklısınız doktor da bana öyle dedi.Aslında stres yaptığım büyük bir olay çok şükür yok.Benim en büyük sıkıntım gaz ve çarpıntı buna bir çözüm bulsam hayatımda iyi yönde değişecek inşallah

Bende gastrit ve polip var yemek yediğim an kalbim çarpıntı yapıyo o kadar soğudum ki hayattan hiç birşey yapmak istemiyorum yaklaşık 2 yıldır bunu çekiyorum kalp doktoruna defalarca gittim hiç bir sorun çıkmadı çok huzursuzluk verici bişey şu mide sorunu birşey yiyememeye başlıyorsun 1 ayda 14 kilo verdim bunun yüzünden

Aynı şeyleri yaşıyorum maalesef Yemek yediğim de kalp çarpıntısı başlıyor.İlaçlarla ayakta durmaya ve bitkisel yollarla tedavi olmaya çalışıyorum.Gluten hassasiyeti de buna sebep olabilirmis.Bir haftadır glutensiz besleniyorum.Gazım diğer zamanlara göre azaldı ama hala tam olarak geçmedi Çözüm arayışlarım sürüyor.Siz neler yaptınız?

Valla aynı dertten müzdaribim pandemi süresinde endoskopi oldum helikobakteri ve gastrit çıktı ilaç tedavisi gördüm iyiydi hamile kaldım ilaçları bıraktım düşük yaptım mide sıkıntım başladı biliyorsunuz mide ilaçlarını da 3 aydan fazla kullanmakta sıkıntı neyse bıraktım şimdi midemde batma hissi göğüs altımda batmalar acı üşütme hissi ve ağzımda metal tat var bana psikaytrm bu batmalar için tranka buskas verdi gerçekten iyi geldi o batmalar geçti yani şuan tabi gebelik istediğim için ilaç kullanıyorum batmalar acı ağrı var papatya çayı elma muz kefir bana çok iyi geldi yani dayanılır hale geldi ama mecbur doktora gidicem yine bi sıkıntı varsa korkarım gebelik olursa

Kızlar tavsiyesinize ihtiyacım var.Aynı sıkıntıyı yaşayıp atlatan birileri umarım okur konumu.
Ben 4 ay boyunca gastrit sıkıntısı cektım 5 kilo verdim ve halsizlikten yoluma yuruyemıyordum.Yedıklerıme dıkkat ettım.Buzdolabından dırekt cıkardıgım hicbirseyı soguk soguk yemedım, domates ve salatalıgı kestım( cok masum gorunurler ama asla degıl) , çikolatayı kestim( benı cok kotu yapıyordu), cok sıcak seylerı yememeye dıkkat ettım ozellikle hamur işi tarzı ama en onemlisi probiyotik satın alıp kullandım.Kefir ve ev yogurdu yedim.Sukur duzeldım.Ama bu surecte probiyotigin duzenli kullanımı benı ıyılestrdı ben oyle dusunuyorumm.

Yediklerinize cok sıkı sekılde dıkkat etmenız gerekıyor.Gaz yapıcı seylerden de uzak durun bır sure kuru fasulye gibi

Bu hastalığın en büyük sebebi stres kendimden biliyorum...sabaha kadar kıvranmalar ağrılar kaynar sular derken şimdi hiç birşeym yok çok şükür...neden oldu nasıl geçti söyleyim..eşimle sevgiliyken ve nişanlıyken çok sıkıntılıydı olackmı olmayackmı nasıl olck ya öyle olursa ya böyle olursa bi ton karamsarlık ce sonuç reflü gastrit midede yara...sonra evlendik evimize geldik hop ben bi rahatla ne ağrı ne sızı...yani öncelikle beynini bi rahatlatn sonra midenizi..
Ne guzel ben de evlenmeden 2 ay once basladi hala devam ediyor mutluyum da evliligimde ama gastrit çok zorluyor tamamen iyileşiyor mu acaba eskisi gibi yiyebiliyor muyuz her seyden?

Ben 4 ay boyunca gastrit sıkıntısı cektım 5 kilo verdim ve halsizlikten yoluma yuruyemıyordum.Yedıklerıme dıkkat ettım.Buzdolabından dırekt cıkardıgım hicbirseyı soguk soguk yemedım, domates ve salatalıgı kestım( cok masum gorunurler ama asla degıl) , çikolatayı kestim( benı cok kotu yapıyordu), cok sıcak seylerı yememeye dıkkat ettım ozellikle hamur işi tarzı ama en onemlisi probiyotik satın alıp kullandım.Kefir ve ev yogurdu yedim.Sukur duzeldım.Ama bu surecte probiyotigin duzenli kullanımı benı ıyılestrdı ben oyle dusunuyorumm.
Probiyotik nerden temin ettiniz markasi nedir acaba

Merhaba hala giriyor musunuz aynı sıkıntıları yaşıyorum görürseniz lütfen dönüş yapar mısınız

X