Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Gastrit ve mide iltihabı problemi yaşayanlar...deneyimlerinizi paylaşın lütfen...

doktordan çok korkuyorum açıkcası :KK43: haklısın gastrt olmayabilir doktora gitmedende öğrenemem sodayıda çok sevıyorum teşekkür edermmm canımm yazdığın için

çok geçmiş olsun...gastrit büyük ihtimalle korkma ya da ülser ama bunun ağrısına hiç dayanamazsın...gastrit çarpıntıda yapar hemde nasıl bi kere benim başıma çok şiddetli geldi dedim heralde tansiyonum filan yükseldi nasıl bir çarpıntı midemde gözüm karardı resmen ama nedeni öncesinde ben yemeği abarttım tabi farkındayımda...biraz yemeği fazla kaçırdıysan özellikle o zaman oluyor...

ben de de gastrit var henüz 18 yasındayım ama aşırı stres saolsun
ve hiçbisey yiyemiorm ne yesem cıkarıyorum 1 yıldır böyle inanılmaz bulantım var
endoskopi yaptırdım midede iltihap ve gastrit dedi doktor ama antibiotik vermedi o_O

ben de de gastrit var henüz 18 yasındayım ama aşırı stres saolsun
ve hiçbisey yiyemiorm ne yesem cıkarıyorum 1 yıldır böyle inanılmaz bulantım var
endoskopi yaptırdım midede iltihap ve gastrit dedi doktor ama antibiotik vermedi o_O

geçmiş olsun..nasıl bir tedavi uyguladı peki antibiyotiksiz o nalet mikrobu öldürmeden geçmez ki iltihap...???????????

Merhabalar bende salı günü doktora gideceğim. Sırtımda ağrı midemin sol tarafında iğne gibi batmalar var.Dahiliyeye gittim 2 kez bişey yok dedi ilaç verdi kullandım ama geçmedi. gastroentrolojiden randevu aldım. afedersiniz sürekli geğirme var reflü de iğne batar gibi olur mu?
Simdi ne durumdasınız aynı ağrılar bende de var

gastrit gerçekten sıkıntılı bir durum bilmem faydası olur mu ama genelde kudret narı zeytinyağı tüketin diyorlar.. Defne Duru diye bir yazarın gastrit tedavisi ile ilgili bir kitabı var ancak ücretsiz olanını bulamadım hatta mesaj attım konu hakkında kudret narının geçici bir çözüm olduğunu söylüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba kudretnarını ve kantaron yağını ben kullanamadım.midemde ekşime yapmıştı.bu yağlar midede ülser varsa kesin faydalı ama gastrit içinde bulunduğun duruma göre artan bir sorun.stres yediklerin içtiklerin vs. Ben mide rahatsızlığımı orta boy taze patates suyu sabahları aç karnına içerek 21 gün uyguladım.1 hafta kadarda aynı anda 1 diş sarımsak ezip,patates suyuyla birlikte çiğnemeden yuttum.Kahvaltıyı 25dk sonra ediyorsunuz.Ben çok çektim helicobakteri piluri mikrobundan.o kadar antibiyotik kullandım ki bana mısın demedi antibiyotiklerin yan etkilerinden daha kötü oldum.Allah şifa versin.

Son düzenleyen: Moderatör:
benim de gastrit ve reflü özafajitim var, benim mide problemlerimin stres kaynaklı olduğunu söyledi doktorlarım, yemek borunu mideye bağlayan kasım gevşek ilk şikayetlerim 8-9 ay önce başladı endoskopi yaptırdım, bir süre ilaç kullandım geçti, fakat mart ayı gibi tekrar sorunlarım oldu... bende bu nedenlerle birde hazımsızlık sorunu ortaya çıktı yediğim her şey midemi altüst ediyordu ve çıkarmak zorunda kalıyordum...3-4 ay çektim bu sıkıntıları haftada bir paket rennie bitiriyordum

bir kaç haftadır annem bir ilaç buldum içiricem sana diyordu son bir haftadır da içiyorum... zeytinyağlı kudret narı... aktarlarda bulabilirsiniz... 1 haftadır ne rennie ne gaviscon kullanmadım ona rağmen mideme dair en ufak bir şikayetim bile yok çok şükür, sabahları aç karna bir tatlı kaşiği içiyorum, tadı gerçekten çok kötü ama gerçekten çok işe yarıyor.

bir gün iki bardak kola bile içtim:) ki genelde yiyecekler değil içecekler mide hastalığını daha çok tetikler
hatta ilk kullandığımda gece mide ağrısıyla uyumuştum sabah kalkar kalkmaz içtim o günden beridir çok iyiyim

Kola içmeseydin, gastrit olup yediklerine dikkat etmeyenler metaplazi oluyor Allah korusun mide kanserine doğru gidiyor. Ciddiye alıp gastrit için zararlı yiyecekleri hayatımızdan tamamen çıkarmak lazım.

Eski konu ama gören olursa yazar belki.Ben de geçen hafta endeskopi oldum.Antral gastrit çıktı.Bir de küçük kanama odakları görülmüş.Çok yoğun kalp çarpıntısı yapıyor bende.Birsey yiyemiyorum istahsızlık da var.Sigarada kullanıyorum ama sanırım bırakcam.Endeskopide biyopsi yapılmadı helico bakteri mikrobunu doktor endeskopi sırasında görüp anlayabiliyormu ki.Antibiyotik falan kullanmıyorum.Bi gastrit tedavi edici ilaç bir de rennie şurup.Tavsiyelerinize ihtiyacım var.Bu dertten muzdarip olan arkadaşlar,hastalığı geçenler yardım ederseniz çok sevinirim

X