Premature Bebekler Gaz konusu

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Oznurcuk

Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2021
24
3
37
Herkese merhaba
Kızım 36 haftalık doğdu şuanda 44 günlük son 1 haftadır inanılmaz Bi gaz sancısı çekiyor 5 gündür de çok afedersiniz kaka yapmadı. 😔 Doktor normal dedi ama insanız be ☹️ o minicik bedeni ile ıkınırken görünce içi parçalanıyor Bi çözüm arıyor bazen uykuda bile Bi sancı giriyor başlıyor ağlamaya memede de yaşıyoruz aynısını. Biz gibi olup çözüm önerisi olan varsa lütfen 🙏 bu arada sadece anne sütü değil mama ile de destekliyoruz
Teşekkürler

Herkese merhaba
Kızım 36 haftalık doğdu şuanda 44 günlük son 1 haftadır inanılmaz Bi gaz sancısı çekiyor 5 gündür de çok afedersiniz kaka yapmadı. 😔 Doktor normal dedi ama insanız be ☹️ o minicik bedeni ile ıkınırken görünce içi parçalanıyor Bi çözüm arıyor bazen uykuda bile Bi sancı giriyor başlıyor ağlamaya memede de yaşıyoruz aynısını. Biz gibi olup çözüm önerisi olan varsa lütfen 🙏 bu arada sadece anne sütü değil mama ile de destekliyoruz
Teşekkürler
Dr unuz mutlaka bi gaz damlası önermiş olmalı. Ayrıca kulkandığınız mama gaz ve kabızlık yapmış olabilir. Dr kontrolünde mamayı değişmenizi tavsiye ederim. Bire bir yaşadım. Bebelac aşırı gaz ve kabızlık yapmıştı benim kızımı. 34 haftalık benim kızımda. Mamayı değişince gaz ve kabızlık sorunumuz kalmadı

Dr unuz mutlaka bi gaz damlası önermiş olmalı. Ayrıca kulkandığınız mama gaz ve kabızlık yapmış olabilir. Dr kontrolünde mamayı değişmenizi tavsiye ederim. Bire bir yaşadım. Bebelac aşırı gaz ve kabızlık yapmıştı benim kızımı. 34 haftalık benim kızımda. Mamayı değişince gaz ve kabızlık sorunumuz kalmadı
Doktoru mamasına 1 çay kaşığı zeytinyağı kat dedi. Sma kullanıyoruz ama hangisi daha iyi siz şimdi ne kullanıyorsunuz

Anne sütü alan bebekler 9 gün yapmasa bılr normal. ( ama gazdan kıvranır orası ayrı )
Ama mama alan bebek 5 gün yapmaması normal sayamam ben

Doktoru mamasına 1 çay kaşığı zeytinyağı kat dedi. Sma kullanıyoruz ama hangisi daha iyi siz şimdi ne kullanıyorsunuz
Benim kızım şu an 1,5 yaşında mama yı kestik
Yok damla vermedi dr. Mamasına zeytinyağı katın dedi. Biz netten gördüğümüz kadar gaz masajı yapmaya çalışıyoruz işte
Dr a gaz damlası istediğinizi söyleyin yönlendirir. Bir de mamayı değişmenizi tavsiye ederim

Herkese merhaba
Teşekkürler
Probiyotik damlalar var. B…. Markadan çok memnun kaldık. Düzenli olarak hergün 5 damla verin. 4. Aya kadar. Bağırsaklara destek oluyor. Hiç gaz sorunu yaşamadık. 🙏🏻

Gaz damlası kullanıyor musunuz?

Sab simplex baya güzel.

Doğal içerikli ve prebiyotik destekli olarak lactocolden de çok memnun kaldım.

Tuvaletini çok yapıyordu düzene girdi, az yapanın da yine düzene giriyor.

Biogaia, maflor da prebiyotik olarak iyiymiş. Ama gaz sancısı çoksa bahsettiğim iki damlada birini tercih edebilirsiniz. Kullanmaya başladıktan bir hafta içinde düzene girer inşallah.

Bir de mama kullanıyor musunuz? Mamanın markası da farkeder gaz ve kabızlık konusunda.

Herkese merhaba
Teşekkürler
Ay ı şeyleri biz yaşadık iki hafta.36 haftalık doğdu Ekimin 9 unda 3 aylık olucak.Bence büyüme atağı.Biogai sap simplex kullanıyoruz aklınıza gelecek bütün mamaları denedik.O süre zarfında eczaneden fitil aldım onu la yaptırdım ikigünde bir.Şimdi evolvia kullanıyoruz kendiliğinden geçti.korkma geçer yani

Herkese merhaba
Teşekkürler
Maalesef zaman tek ilacı benim kızım kolik 4. Ayda bitti suan daha rahatız doktora gittiğim de üç ay dedi damlaya pek inanmıyordu ben biogia kullandım bağıraak düzenleyici memnun kalan çok deneyin isterseniz mama da kabızlık ve gaz yapar ona da dikkat edin

X