gaz problemi

Suko

Nirvana
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2006
1.711
12
Deneyimli anneler bebişimin gaz problemi için nursey harveys adında bitkisel bir şurup aldım aranızda bunu kullanıpta memnunu kalan var mı?

Allah analı babalı büyütsün. Biz çok çektik gazdan ve çok ilaç araştırdık.4 yıl önce bu ilaç yoktu.Sub simpleks getirttik Almanya'dan. Bebeğin anlaşılan çok küçük.Bence doktora danış, sindirmesi için erken olmasın, gaz ne yaparsan yap geçmiyor zaten En iyisi yağla bol bol masaj yapmak. Bebek masajı diye bir başlık vardı, videolu anlatılıyordu.Onu oku. Allah kolaylık versin...

tatlı elma yağını bebeğinin göbek deliği etrafına ve ayakalrının altına sür, gazını alır hiç bir zararı yok

suko icinde kkik olan bi ilac galiba biraz bitkisel.eger o ise meraklanma kuzenimde erken zamanlarsa kullandi gayet emnun kaldi.biraz uyku yapi bbege yda rahattlatii icinde olabilir uyku.ama eger o ise cok ii bi ilac

Kızlar ya bebişlerinizde gaz problemi ne zaman sona erdi dün gece sabahladık:KK43:

Çok geçmiş olsun canım...
Ben kullanıyorum canım çok iyi geldi. Okadar çok ilaç kullandımki metsil, sap, zinco en iyi gelen bu oldu. Benim kızımda çok gazlıydı her gece acillerdeydik hatta bir gün lağman bile yapıldı. Ogün dr. nurseyi verdi ve o zamandan beri o derece şiddetli ağrılarımız yok. Aklında bulunsun karın bölgesine masaj ve sıcak havluda çok iyi geliyor. Dr. 6. aya kadar devam edeceğini söylemişti. inşallah seninki okadar uzamaz.

canım öncelikle hayırlısı olsun..
be kullandım onu ama faydası olmadı... muskat denedim sütümü sağıp muskatı rendeledim ... eh işte ....
ama benim kızım 1 yaşına gelene kadar hep gaz problemiyle boğuştum... kız kardeşim daha şanssızdı o 18 ay çekti kendiliğinden bitti sora..
gözün korkmasın aslında bu sorun 3-4 ayda bitiyor normalde...
bide yediklerine çok dikkat et emziriyorsan....

Teşekkürler kızlar dün kabak dolması yapmıştım yanına patateste koymuştum patates yemedim ama sanırım suyu kabaklara geçtiği için gaz yaptı .Ne yiyeceğimi şaşırmış haldeyim.
Sıcak havluyu karnına direkt mi koyuyorsunuz acaba?

bende aynen şükocum hiç bişey yiyemez oldum ne yiycez biz ya..sütüm çekilecek diye korkuyorum artık hiç beslenemiyorum ki..sürekli de emiyor bebişim..hiç halim kalmadı artık..

birde şükocum bebeğini hangi hastaneye ve doktora götürüyorsun canım?

canım oncelıkle bebegın hayırlı olsun,ıstersen bu tur başlıkları bır daha kı sefere çocuk saglıgı bolumune aç canım.bu tur bılgılere ulaşmak ısteyenler için daha kolay olur.bu gaz problemi aslında ne kullanırsan kullan bebegın bagırsak sıstemı tam anlamıyla duzene gırmeden(yanı enzımler yeterınce salgılanmadan)gecmıyor,buda yaklaşık 3-4 ayı buluyor,nadıren bazı bebeklerde 6. yada 9. aya kadar uzayabılıyor.benım prensesımde 3 aylık oldu başlangıcta ınanılmaz problemler yasadık gazla ılgılı metsıl,nurse h,sab sımpleks donuşumlu olarak denedık 15 gunlukken başladı aglamaları gece gunduz yaklasık 30-35 gun hep bagırdı yavrucum,kaç kez dr.a gıttık,geceleri uyku yok,yedıklerımede dıkkat edıyordum ama yınede oluyordu,şimdi eskıye gore daha ıyı,ama tam olarak geçmiş degıl.bebegıne masaj yap canım,ılık duş aldır,kucagında gezdır,battanıyeyle sallayın,bıraz sabır gecmış olsun.

X