Çocuk Hastalıkları gaz problemi

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

inaysa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2008
3.770
2
45
doğum yapan ocak anneleri doğumdan sonra gaz probelemine krsı neler yapıyosunuz neler yiyebiliyorsunuz cokacimcoook

canım benimde çok gaz problemim oldu hastanede bütün yolları denediler nihayet sonunda gaz çıkarabildim , tek çaresi evde sürekli bol bol yürümek yatınca geçmiyor, sulu gıdalar yiyorum sürekli çorba vb, lifli gıdalar tüketiyorum kabızlık yapmayacak gıdalar sebze ağırlıklı, komposto ve su içiyorum her gün bol bol, birde rezene çayı içiyorum

inaysacım ben anlayamadım pek konuyu bebeğin gazını mı soruyorsun yoksa sezeryan sonrası bağırsaklarda sıkıntı veren annenin gazını mı soruyorsun
ben ikisine de cvp vereyim kendim için süüper bi yöntemim var siyah çörek otu acaip işe yarıyor mükemmel bişey ilk sezeryanda bilmiyordum çok sorun yaşadım ama bunda inanılmaz kurtardı beni
bebeğim için ise yediklerime çok dikkat ediyorum gaz yapacak hiçbirşey yemiyorum süt kurufasülye nohut kola portakal kırmızı mercimek vs hiç tüketmiyorum ama buna rağmen bebeğimde aşırı gaz var buda emerken ağzına hava kaçırmasından oluyor zinco isimli doğal yağlardan oluşan bi ilaç kullanıyorum ama meleğimin gazı o kadar çok ki zincoyu vermesem ağlamaktan çatlar heralde o bile susturmaya yetmiyor

zeynepçim bebeğin gazından bahsediyorum benim çok şükür yok

bugun bı bayanla konustum konuyu okuyan hamıs arkadaslar için yazayım dedım sızlerın dogum gerceklestı cok sukur... doguma gıtmeden bır hafta once patates bulgur sut vs. yeme dedı sadece sulu gıdalar bol kompostoyla basla corbayla doyur karnını bırde salata ye dedı ıkıncı dogumu olmus ıkısındede aynısını yapmıs ıkısıde sezeryanla olmus bır gun kalmıs hastanede gaz problemı olmadıgı için

zeynepçim bebeğin gazından bahsediyorum benim çok şükür yok

canım rezene çayı yap bir çay kaşığı ver ...kimyonlu su iç sende onun da çabuk atılır.bir çay kaşığı kimyonu bir bardak suya koy karıştır iç.
damla olarak da subsimplex isimli damla var çok ii geliyor tavsiye ederimmmmmm:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

vay be tekmeledi tekmelemedi, hıçkırdı bilmem ne derken, gaz problemlerine geldik demek, zaman nasılda işliyo

ben bebegimin ayaklarına pamuk sarıyorum ....pamugu serit haline getirip fön makinesiyle ısıtıyorun ayaklarına sarıp üstüne corak giydiriyorum her altını aldıgımda pamukları tekrar ısıtıyorum cok faydasını gördüm seker arkadasım....ayyy tabii bunları ben yapmıyorum annem yapıyo cok agrım var daha hiç oglumun altını almadım....

ben zinco damla kullanıyorum memnunum,ama çok rahatsız edicek durumda değil oğlum,aman nazar değmesinde inşallah değişmez..

X